Zpravodajské oddělení televize je pracoviště zajímavé, leč náročné. Přináší potřebu vysokého pracovního nasazení, ale i zde pracují jen lidé. Například Jane Craigová, úspěšná vedoucí producentka zpravodajství, která má milostné i profesní problémy se dvěma kolegy. Jedním z nich je nový ctižádostivý hlasatel Tom Grunnick, hezký mladík, který prosazuje trend směřující k zábavným zprávám. S tím ovšem Jane nesouhlasí ne už tak s Tomem samotným. A je tu také Aaron Altman, talentovaný, ale jednodušší dopisovatel, který je do Jane beznadějně zamilovaný. Jane se musí rozhodnout: vybere si zajímavý styl nebo hodnotný obsah? (oficiálny text distribútora)

Aky

Naprosto originální film o lásce - a to už je co říct! Zajímavé je už prostředí zákulisí zpravodajství americké televize, etika jeho profesí, všude přítomná potřeba maximálního nasazení svádějící k prohřeškům proti zásadám, které se dříve či později vždycky vymstí, ať již v profesní nebo v privátní rovině. Režijně skvěle vedení herci (výteční sami o sobě), přesné, jiskřivé dialogy - na tomhle filmu si lze pochutnat. ()

N.Strauber

Pane Brooksi (hovořím k režiséru Jamesi L., nikoli k herci Albertovi), tento váš film sice nedosahuje tak neskutečných kvalit, jako Cena za něžnost a Lepší už to nebude - ale přesto jsem byl až téměř do konce přesvědčený, že dám nejvyšší hodnocení. Příběh měl spád, dobře se na něj dívalo, byl zajímavý i zábavný. Jenže..., jenže... Konec je vždy pro mě u filmů úplně nejdůležitější. Nemůžu říct, že mě tady zklamal, ale rozhodně neuspokojil a způsobil nesouhlasný pohyb hlavou ze strany na stranu. A i když ho nedůvěřivě přijmu (nechci nic prozrazovat kvůli budoucím filmovým divákům tohoto celkově velmi kvalitního snímku), tak následné "o X let později" tam už opravdu nemělo co dělat. Jinak všichni tři hlavní herci (William Hurt, Albert Brooks, Holly Hunter) hráli výborně. A co se týká Jacka Nicholsona, tak kdo by nesledoval pozorně, příliš mrkal nebo dokonce v určitý moment na pár desítek sekund od obrazovky odtrhl oči, hrozí, že by si ho vůbec nevšiml. :) ()

Zagros

Tradiční romantická drama-komedie v netradičním prostředí. Sympatičtí představitelé podali solidní herecké výkony i u těch nesympatických charakterů. Osvěžující je prostředí, které nás zavede do zákulisí výroby zpravodajství, což je v mnohém poučné a na tomhle filmu vůbec to nejlepší. Je zajímavé pozorovat jednotlivé složky a osoby zpravodajství při jejich spolupráci, či naopak intrikách. Krásně z toho vystupuje, jak velké je to divadlo pro nás diváky a jak se dbá na každý byť sebemenší detail. ()

agassi68

Prvý krát som nedával pozor a robil som čosi na pc a čudoval som sa, čo také úžasné je na tomto filme. No tu treba vnímať dialógy, mimiku, gestá a celú tú atmosféru novinárskej brandže a na povrch vypláva ako keby mimochodom ľúbostný trojuholník, kde neviete komu držať palce. Na druhýkrát som si to už vedel vychutnať. ()

Pecival

Jelikož mě dění za oponou vysílání zpráv moc nebralo, ze začátku jsem se trochu nudil a chvíli mi i trvalo než jsem si našel cestu k postavám. V druhé půli, kdy se začali rozebírat více jejich jednotlivé vztahy už mě to docela chytlo a dobře jsem se bavil, ale kvůli slabšímu rozjezdu lepší tři. Musím říct, že konec mě docela překvapil, ale nemůžu teď říct jestli v dobrém nebo ve zlém. Btw: Angličtina v tomto filmu nepaří mezi ty jednodušší (odkazuji na neexistenci českých titulek (a nebo neumím hledat)). ()

• Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)
  • Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt