Ahsoka - Season 1 (2023) (séria)

Časť ôsma: Jedijka, čarodejnica a vojvodca (S01E08)

(epizóda)
  • Česko Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (viac)

Hrdinovia sa vydajú zabrániť veľkoadmirálovi Thrawnovi uniknúť. (Disney+)

clump

První cca půlka je trochu béčková a souboje skoro tří Jediů proti stormtrooperům překvapivě nepříliš záživný. Místama mi přišly až nechtěně legrační. Těžko říct, jestli to je tim, že to Filoni sází trochu jako Klonový války, kde proti sobě často prostě jen pochodovali droidi a kloni bez nějaký známky strategie, krytí atd. a Jediové levou zadní odráželi střely a do toho si druhou rukou balili jointy a vyprávěli vtipy. Což animáku člověk odpustí snadněji, ale taky jsem nad tim občas pobaveně zvedal obočí. (To balení jointů mimochodem neni z mojí hlavy, něco v tom smyslu napsal Lima v recenzi Epizody II k bitce Jediů a droidů na Geonosis; takže lze vlastně mluvit o věrnosti původní látce). Nebo za to může režisér epizody Rick Famuyiwa? Režíroval i finále třetí řady Mandaloriana, kde mi některá akce přišla taky moc levou zadní a legrační, aby mi to ale napodruhý už tolik nevadilo. Na druhou stranu Jediové a k Síle citliví lidi see things before they happen, takže tim si můžů okecat, že odráží střely s takovou lehkostí a netrefí je ani déšť turbolejzrů ze star destroyeru… Ať už je to všechno vina kohokoliv, šermovačka Ahsoky a Morgan byla povedená a závěr se mi líbil. Chápu, že někoho neuspokojí, nic se vyloženě neuzavřelo, ale to jsem naštěstí ani nečekal. Prostě konec kapitoly, nekončíme a pojedeme dál. Převrácení situace ze začátku je poetický, získáme lepší představu, co asi Baylan hledá (aspoň někdo z nás, hint: bohové z Mortis), a „jen stíny ve svitu hvězd” na závěr jsou hezká a nepateticky dojemná tečka, respektive spíš trojtečka za sérií, která spolu s pátou kapitolou možná pomůže zahojit jizvy, který na našich duších zanechalo finále Klonových válek… Každopádně jde ale celkově o nejslabší epizodu, ne ani tak kvůli otevřenosti konce, ale kvůli první půlce, která je prostě nic moc a působí trochu odflákle. Škoda, že si závěr série neuchoval sílu a kvalitu zejména prostředních epizod, čekal jsem to o něco lepší, ale žádná katastrofa. A při druhym shlídnutí, když už člověk ví, co čekat, jsem byl smířlivější. ()

AllShallFall

To je zase blitek tady. Samej profík a superkritik a odborník přes Star Wars. Že vůbec na to čumíte, když víte, že to stojí a bude stát za hovno. Že radši nepíšete ty svoje sračkoidní komentáře k lepším debilovinám. Ale co se vlastně divím tady na ČSFD. Když si tu kvantum čuráčků a kund chrochtá na takovými píčovinami jako je Most, plný buzen a cigánů. Tak co se dá čekat. Jeden by si řekl, že tihle debilové se budou věnovat svým zbuznělým a cigánským seriálům a nakonec hovno. Nakonec to tu je jedna kunda vedle druhý. Škoda, že před vypuštěním komentářů se nedělá nějaký psychotest. Protože to by kokotům zde praskl dozajista čurák ve švu, když by přišli na to, že se sem nemůžou vypsat ze svých bezcenných hoven. ()

kenkaku

Jeee Stormtrooper zombie :). Tak to přinejmenším pobavilo. Co mi přišlo úsměvné (a už se to jednou v seriálu stalo), je volba strategie soubojů. Místo toho, aby vyřešili tetu 3:1 (takže vzum-vzum-vzum a jdeme dává jako tým), si Ah-jo-ka hraje na superkingošku, že jí dá sama (a oslabí tým o celých 50% - má dva meče :)) co potřebuje postupovat co nejrychleji. A že se o pár minut ukáže jaká to byla kravina a “žehlí” se to. Co mě vyloženě nasralo byl ten náhlý záchvat oběvení Síly u protivné pindy do takové úrovně, že umí najednou posunout i chlapa na vzdálenost 100m. Dál… na cestě tam obrovské potíže (díky hřbitovu), a zpět pohoda? No a závěr to nijak nevylepšil. Nesnáším nabubřelé konce-nekonce. Automaticky se počítá s druhou řadou. ()

Lenka.Vilka

Podle komentářů jsem pochopila, že pokud si na finále budu stěžovat, jsem "odborník na SW", ale já dopředu slibuju, že nejsem "odborník" ani odborník. Jenom jsem viděla skvělý díl skvělého seriálu, který ale absolutně nefunguje jako finále. Vlastně to působí jako úvod do něčeho dalšího...ale nevíme čeho, kde to bude pokračovat, kdy se toho dočkám. Je tady spousta věcí, tak strašně moc věcí, až to děsí, protože to znamená spoustu zábavy do budoucna...ale vyřešilo finále něco? Nechalo to je mě nějaký důvod těšení se dál? Kdyby byl ještě jeden díl, tenhle smysl dává, ale takhle, kde scénář nechal postavy...to není finále. Ano, Ahsoka je součást většího celku. Ale to nedává tvůrcům právo upřít jí její vlastní zakončení... :( ()

Cappuccino

Škoda. Ahsoka mala podobne veľký potenciál ako seriál s Obi-Wanom. Avšak miesto toho, aby rozvinula dejové línie naplno, bola preplnená vatou. Posledná časť navyše Baylana Skolla totálne odignorovala. Scény s Ezrom ma však bavili a zo všetkých hercov mi najviac pripomínal originálnu postavu. Vôbec to nebola zlá časť, ale na finále? Ach, škoda, škoda. ()

• Blade of Talzin, meč Matky Talzin, jsme mohli vidět během Klonových válek (od r. 2008), kdy jej samotná Matka Talzin vyvolala a použila v souboji s Mace Windu. (Veskoslav)
  • Sova, kterou vidí Ahsoka (Rosario Dawson) v závěru epizody, je ztělesněním Dcery – světlé strany síly. (UncleMorty)
  • Meč, který Ezra (Eman Esfandi) sestrojí, je identickou replikou meče, o který přišel jeho mistr Kanan Jarrus během souboje s Inkvizitorem. Zvláštností tohoto meče je to, že se dá rychle rozložit na dvě poloviny pro skryté nošení. (UncleMorty)