Brigitte Bardotová, odhodlaná rebelka

(TV film)
  • Česko Brigitte Bardotová, rebelka s příčinou (viac)

V roku 1973 sa Brigitte Bardotová, ktorá bola v tých časoch jednou z najpopulárnejších európskych filmových herečiek, rozhodla ukončiť svoju hereckú kariéru. Odvtedy sa venuje predovšetkým ochrane zvierat. Jej rebelská povaha našla tak uplatnenie aj na tomto poli. Tvorcovia dokumentu ponúkajú intímny i unikátny portrét divy, ktorá nikdy nestratila svoju atraktívnosť - i keď zmenila povolanie. (RTVS)

Autogram

BB ako ochrankyňa práv zvierat. Zvierat všetkého druhu, ktorým je nejakým spôsobom ubližované. To, čo sa niekedy zdalo ako normálne a samozrejmé (zabíjanie tuleních mláďat na kožušinu) je dnes už považované za absolútne neprijateľné a tento stav je dnešnou samozrejmosťou. Preto treba obdivovať jej zanietenosť, ako dokázala ísť proti prúdu a proti celým establishmentom krajín. Zožala pri tom uznanie aj nenávisť a dokázala na tento boj premeniť celú svoju kariéru. Dozvedel som sa o nej veľa vecí, čo som nevedel, a preto považujem dokument za veľmi užitočný. ()

Vančura

Dokument, který mě emočně zcela rozsekal. Já jsem samozřejmě věděl, že Brigitte Bardot má ráda zvířata a má jich hodně a dělá "něco" pro jejich ochranu, ale že se dobrovolně vzdala své herecké kariéry, rozprodala svůj majetek a založila nadaci, která pomáhá po celém světě, o jejích úspěších na poli prosazení různých zákonů apod. nemluvě, a prostě o jejím kolosálním celoživotním nasazení za práva zvířat, o tom jsem neměl ani potuchy, a nesmírně mě to dojalo. Mj. i proto, že Brigitte Bardot je zde krásná i ve svých 85 letech, skutečně okouzlující stará dáma, a je vážně strašně působivé slyšet ji mluvit o tom, jak hlubokou lásku ke zvířatům chová a co pro ně kdy udělala - což ona se skromností sobě vlastní líčí jen tak mimochodem. Byl jsem zcela ohromen a nadšený z jejího životního příběhu, který mi osobně prostě přijde zcela neuvěřitelný. Měl jsem tu herečku vždy rád, nejenom pro její krásu, ale mj. i proto, že nás spojuje narození ve stejný den (BB se navíc narodila přesně 50 let přede mnou), ale po tomto filmu k ní navíc ještě chovám obrovský respekt a jsem jí moc vděčný za to, co udělala. Nevybavuji si, kdy naposled (a zda vůbec) mě někdo takhle svým životem ohromil a okouzli. ()

1frida2

Podotykam, ze ja sama nejsem vegetarianka, ale stejne me to dojalo. Vidim zenu, ktera je nejenze fyzicky krasna,ale take velmi citliva, disciplinovana, dusledna, houzevnata, chytra. Ochrane a dustojnym podminkam zvirat venuje cely svuj zivot, majetek. A ono to opravdu ma smysl, diky svemu usili, dokazala zmenit i nektere zakony a nasla spoustu nadsencu, kteri ji v tom pomahaji. Klobouk dolu, hvezdo. ()

Rozjimatel

Všetka česť! Ta zanietenosť BB. To čo sa jej podarilo dosiahnuť, je priam neskutočné, má za to moju úctu. Ja som ju doteraz vnímal ako rozmaznanú mega hviezdu, ktorá z rozmaru nevie, čo so svojím bohatstvom. Ako som sa mýlil! Pravda je taká, že BB sa bola kvôli svojmu poslaniu ochotná vzdať celého svojho majetku. To je dôkaz, že to myslí vážne a vie čo robí. ()

prezdivaka

Místo, aby televize název dokumentu ponechala ve znění francouzského názvu - "Brigitte Bardot, přísaha zvířatům", který vyjadřuje postoj a celoživotní vášeň, sklouzne k běžnému komerčnímu postoji. Proč rebelka s příčinou? Slovní hříčka ja zajímavá a má význam, ale pro diváka, který by si vybíral podle názvu, je zkreslující. ()