Dobýt další země a získat velkou moc, to je pro Freydis, Leifa a Haralda lákavá představa. Vyrazí proto do různých končin světa a přitom narazí na staré i nové nepřátele. (Netflix)

Kopi1

Nejsem moc fanouškem nových Vikingů, zvlášť tato série mě nenadchla. Furt se jenom cestuje, linka Freydis mě absolutně nezajímá a vlastně celé je to poměrně nuda, kde se nic pořádného neděje. Nebyl tu ani jeden pořádný fight, furt jenom samé malé mezi skupinkami a všechny jsou hrozně jednoduché, že za 5 vteřin je konec. Ale něco mě na tom furt táhne, i když ta kvalita je tu za mě nízká a čekal jsem, že zde laťka bude vyšší než u první série, ale přišlo zklamání. No uvidíme jaké to bude dál, koukat na další sérii zřejmě budu, ale nemám velké očekávání. Celkově horší 3 hvězdy. ()

ilemas

Vikingové : Valhalla je mnohel lepší než původní Vikingové. Asi je to tím, že upustili od zdlouhavých nudných rozmluv s bohy a zaměřili se na přímočarý děj. Líbí se mě dobové kostýmy, nádherné přírodní sceneríe a dobrý výběr postav. Nechápu, proč tu většina haní první sérii, která byla stejně tak dobrá jako druhá. ()

italka63

Vzhledem k tomu, že jsem neočekávala vůbec nic, byla jsem vcelku mile překvapena. Já tyhle klimatické končiny nemám ráda, pošmourno a počasí pod deset stupňů nesnáším. Nutno říci, že výběr herců byl trefný, když jste se zadívali na pravnuka Krásnovlase, měl trochu ty cinklý očička a jeho úsměv, Leif byl kus chlapa a Freydys velmi vysoká, což by na tuto dobu bylo určitě dechberoucí. Pěkná práce kamery, solidní muzika a příběh, který se možná částečně stal, kdoví... Historie a mystika, proč ne? ()

Harry89

Absolutní a totální nesouvislý bordel... Zuby nehty se snaží navázat na (relativní) úspěšnost původního seriálu ale marně. Linka s Freydis zbytečná. Linka s Leifem a Harrym divná ale aspoň s celkem zajímavými vedlejšími postavami. Linka v Anglii směšná. Kostýmy (až na ruskou část) zase jak z motosrazu Nočních vlků. Prostě a jasně typický netflusový zprskanec. ()

Lachtaan

Druhá série navazujících Vikingů nakonec přiletěla dřív, než jsme kdo čekali, přeci jen si Netflix dává na čas, výjimkou je snad jen španělská rychlokvaška Elita. A i navzdory tomu se tvůrci vzchopili a po první osmici dílů, která mě sice bavila, ale modrá čísla si zaslouží, přiletělo opravdu poutavé historické dobrodružství několika velmi zdařile zahraných postav, jejichž osudy chci sledovat dál a dál. Tak snad tu bude třetí akt nejdéle zase v lednu. [viděno na Netflixu] ()

• Harekr (Bradley James) vychází z historické postavy Håreka z Tjøtty, norského farmáře a místního náčelníka. (Lynette)
  • Leif Eriksson (Sam Corlett) a Harald Sigurdsson (Leo Suter) jsou zobrazeni jako stejně staří. Předpokládá se, že Leif Eriksson se narodil ve skutečnosti asi 50 let před Haraldem Sigurdssonem. (Lynette)
  • Herec Bradley James (Lord Harekr) hraje v této 2. sérii také jednu z důležitých postav, i když jen v několika málo epizodách. Svou roli proto začal natáčet v Irsku o něco déle (od července 2021), než jiní herci stěžejních postav. (Lynette)