Halo - Season 2

(séria)
USA, 2024, 6 h 57 min (Minutáž: 45–61 min)

Kopi1

Pokud jste doufali v této sezóně ve více Chiefa v obleku, tak budete zklamaní, vyskytuje se asi pouze ve 3 dílech. Pokud jste chtěli méně Kwan, tak to se trochu splní. Už konečně nedostává tolik prostoru, ale je vidět, že scénáristé vůbec nevěděli co s ní a je zde naprosto zbytečná a z nějakého důvodu z ní udělali nástupce Johna Wicka. Největším highlightem obou sezón je 4. díl, který je jedna velká akce a byl suprový (konečně jsme dostali ten nášup, na který jsme čekali, hlavně delší záběry bez střihu). Efekty jsou o trochu lepší, ale furt v některých částech kolísají, kamera při akci je občas až moc chaotická, z příběhu jsme se moc nového nedozvěděli, Perez se mi moc nelíbila svým chováním, Ackerson byl opruz se svým neustálým šeptajícím hláskem. Výplň mezi akcí je často jenom taková nezáživná vata. Pablo Schreibera musí bolet záda jak celý seriál tahá skoro sám. Celkově o trochu lepší než 1.série, ale na 4 hvězdy to zase nemá a nejspíš ani mít nebude, pokud budou další série. ()

agentmiky

Jo, autoři nám slibovali, jak se druhá série rozjede naplno, že budou všichni sledující oplývat nadšením. Ta já vám nevím, ale já tam to zlepšení fakt nevidím. Všemu za mě škodí široké spektrum dílčích zápletek. Do dnešního dne nepochopím, proč se nesoustředí jen na Master Chiefa. Proč tam cpát nějakou Korejku? (která mj. v druhé sérii v mnoha momentech zastává roli záchrance....I Sparťanů...*inzert facepalm*). Akce opět minimum...Když na ní přišlo, tak opět nemám výtek (zejména celá epizoda z planety Cíl...naprostý masakr se vším všudy)....ale šetří s ní jak s šafránem. Potopa na konci potěšila. A konečně jsme se dostali na Halo jako takové. Takže ano, chci vidět pokračování. Jen vás snažně prosím, pořádně na tom zapracujte. Ať výsledek stojí za to. Druhá série si odnáší stejných 6/10 ()

kubas369

4/10. No tak tohle je těžký fail. Tady je zbastlený  úplně všechno co snad ve sci-fi existuje. Jednotlivé epizody vlastně nejsou zlé ale jako celek je to špatný vtip, který nefunguje. První série byla alespoň příjemný béčko. Nevím jak moc to dějově odpovídá předloze ale potomhle to nechci ani zjišťovat. Scénář psal někdo na drogách jiné vysvětlení neexistuje. ()

Spiker01

Tvůrci měli velkohubá prohlášení o tom, že se tentokrát poučili a upozadili postavy, které nebyly moc zajímavé a konečně více potěší fanoušky her (nebo něco v tom smyslu). První díl byl masakr. Jen mě teda mrzelo, že neměli svoje obleky. Pořád je to něco jiného než si pamatuju z her, ale hezky nasnímaná bitva, ta mě vážně ohromila. Zajímalo by mě, jak by vypadal plánovaný film od Spielberga (Amblin produkuje). Jenže pak to spadlo do starých kolejí a já se vesměs pronudil, třetí řadu asi ještě sledovat budu, ale jestli to bude stejná bída, tak to už vzdám. ()

DoubleJack

První díl děj nakopne, aby hned další dva tempo výrazně zpomalily a nechali nás připomenout, které postavy jsou zač a jaká je mezi nimi vlastně spojitost. Očividně ani sami tvůrci totiž nevěřili tomu, že si to budou diváci pamatovat. A možná to tak bylo dobře. Čtvrý díl Cíl pak představí asi nejlepší epizodu a první vrchol řady. Všechno hoří, vybuchuje, akce jede na plné obrátky a je to přesně to, co by si přáli fanoušci herní ságy mnohem častěji. Pak se tempo znovu zpomalí, aby vše v závěru pomalu vygradovalo. Je fér si ale říct, že ne všechny linky jsou dobře propracované, a občas by to chtělo víc péče.  Místy mi přišlo, že část děje byla až zbytečně uspěchaná a zpětně si říkám, že bych ocenil, kdyby byly tyto linky více rozvedly na úkor předchozích hluchých míst. Přesto samotný závěr nabídne hned několik velmi hezkých niterních momentů. Ani druhá řada není zdaleka bez chyby, ale určitě jsem si jí v mnoha ohledech velmi užil. ()

• Zbraně Javelin Squadu používají airsoftové repliky od firmy KWA, přesněji model Ronin TK.45. (UncleMorty)