Reklama

Reklama

Nočná mora v Elm Street 5: Dieťa sna

  • Česko Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (viac)
Trailer

Obsahy(1)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiálny text distribútora)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (214)

Jordan 

všetky recenzie používateľa

oficiálne priznávam totálnu stratu vkusu, súdnosti a zdravého rozumu... ale tento film, tento číry nezmysel, tento výplod chorých myslí plný šialenstva a bláznivých nápadov, že vám ostáva rozum stáť a neveríte vlastným očiam, tento paškvil si ma získal - uvedomte si, čo sa tam DEJE: niekoľkotýždňový plod sníva o Freddym, ktorý ho cez pupočnú šnúru kŕmi mŕtvymi dušami svojich obertí, ktoré majú tendenciu zaspávať v tých najbizarnejších chvíľach a situáciách (vo vírivke počas plaveckého tréningu, za volantom šoférujúc v totálnom vypätí asi 500 metrovú trať, pri spoločenskej večery, ktorej ste stredobodom...), potom sa tu oživuje mníška, ktorá si deformované hnusné kruegerovské satanské decko vopchá späť do tela, kým alice si vopchá späť do tela (vo sne) malé bábätko, ktoré v jej snoch vystupuje ako desaťročný chlapec so smutnými očami (ktorý sa v jednu chvíľu zmení na mini-kriegera)... potom sú tu scény, ako hrdinka vytiahne svojho kamaráta zo svojej pupočnej šnúry ústiacej do podlahy domu, kde ho to veľkou silou vťahuje, alebo moja obľúbená (ktorú cituje klip od massive attack), kde počas ultrazvuku vyjde elektrický šum obrazovky ultrazvuku z hrdinkinho lona, čím ju prenesie do vnútra ultrazvuku a teda do vnútra jej vlastnej maternice (!!!), kde uvidí svoje malé dieťatko, za ktorým sa schováva freddy!... nehovoriac o ďalšej skvelej scénke, citujúcej klip od AHA, kde sa hrdina zmení na kresleného a je vcucnutý do komixu... CHORÉ!!! ()

mzss1 

všetky recenzie používateľa

(50%) Máme tu pátou NOČNÍ MŮRU Z ELM STREET. Po excelentní čtyřce je tohle pokračování o dost slabší. Ale zas tak mě to netrápí, tyhle nekonečné série nemůžou obsahovat jen vydařené části, to je přece jasné. Co se týče téhle pětky, tak pochválit zde mohu poměrně slušnou atmosféru v cca 1/2 filmu, solidní postavy a asi tak 2 dobré scény s Freddym. To je asi ke kladům celé. Rozhodně to nemá žádný zásadní zápory, jen už mě to tolik nebavilo, bylo to takové zdlouhavé a do první hodiny filmu se nám tu Freddy moc neukáže. Jako šéfkuchař byl ale vtipný. Nesedl mi ale děj, který nebyl moc zajímavý a krom toho mohl být lépe pojat. A poslední dvacetiminutovka byla už docela hrozná. Taková fantasmagorárna a i scény s Freddym to ve finále dost zkazily. Hudba byla téměř nevýrazná. Režie a technická stránka - to vše bylo slabé, ale ne nejhorší. Občas mě zabolel děsný efekt a ty pasáže, kdy vidíme černobíle, až komixové scénky s Kruegerem - no, to bylo také nepovedené. Celkově z toho vidím slabší průměr. Nakonec ty slabší 3* z milosti udílím, vidět se to dá max jednou. ()

Reklama

darkrobyk 

všetky recenzie používateľa

Tentokrát jsem si film užil stejně jako před léty. Jeden z nejlepších dílů série. Surrealistický gejzír s nádechem gothického horroru. Protože Freddy využívá snů nenarozeného syna Alice, stírají se hranice mezi snem a skutečností. Smršť skvělých nápadů - oživlé auto a především motorka, comicsové dobrodružství s temným koncem, tajuplný a strašidelný ústav nebo vrcholný souboj Freddyho s Alicí a Jacobem, vtipný Freddy (připomněl v jistých chvílích Pinheada), výborná kamera, slušná hudba. ,,Je to kluk, Alice!" ()

2-Xtreme 

všetky recenzie používateľa

Tento piaty diel mal neľahkú úlohu. Musel sa tak ako pri štvorke zaobísť bez Cravenovej pomoci, tým pádom mohli tvorcovia zabudnúť na dvojicu z jednotky či trojky Heather Langenkamp a Johna Saxon a nadviazať na dej predošlých filmu tiež nie je až také ľahké ako sa môže zdať. Trojka a štvorka na seba dejovo nadväzujú a prehovoriť hercov na ďalšie ich účinkovanie a vymýšľanie už neviem akých fantsmagorií tiež nemusí byt správny ťah. Nakoniec sa všetko podarilo a s piatim dielom prichádza ďalšia zmena. Aj tento režisér si presadil svoje a nechcel opakovať po ostatných režiséroch dielov o Freddym. Ten pomenil charakter hlavej zápornej postavy. Freddy Krueger upustil od humoru(samozrejme toho najčernejšieho) a tento krát sa snažil viacej strašiť ako zabávať. Nevravím, že humor tam nebol, ale nebolo ho tam až tak ako napríklad v štvorke. To by bol hneď prvý viditeľný aspekt, ktorý sa zmenil. Celkovo celý dej filmu bol postavený hlavne na skvelých exteriéroch a interiéroch. Pomocou snových pasáží sa dostávame do kláštora v ktorom pracovala matka Freddyho Amanda a je to pastva pre oči. Striedanie snových pasáží s kláštorom, tmavou nocou a interiérom starých nechutne vyzerajúcich chodieb s obyčajným krásne slnečným dnom je ako vystrihnuté z Burtnovho Beetlejuicea (1988). Upustilo sa od vtipu(konečne dej nevyzeral ako comedy-horor) a pracovalo sa hlavne s atmosférou, ktorú Hopkins budoval znamenite. Ďalším veľkým plusom je scenár. Hlavnou chybou štvorky bol skoro nulový scenár, tu bol na oplátku skvelý. Tento diel "Dieťa Sna" je po jednotke asi najserióznejšie podaný. Celá recenzia: TU ()

JohnnyD 

všetky recenzie používateľa

Premárnený potenciál. Zmena tónu od rokenrolu štvorky k až gotizujúcemu hororu nevyšiel. Problémom je príbeh, ktorý nikam zásadne neposúva mytológiu a iba variuje témy z predošlých dielov. Najlepším príkladom je Freddyho matka, ktorá tu má väčší priestor než v trojke, no nič nové do príbehu neprináša a ani zďaleka nemá taký mrazivý efekt ako vo svojom predošlom filme. Keď nie je príbeh (ako to bolo vo štvorke), mohli by byť aspoň kvalitné mordy a atmosféra. A to je tak na polovicu. Jedno i druhé tu je, ale bodycount je strašne nízky a i tých snových pasáži je menej ako vo štvorke (darmo, rozpočet bol, ktovie prečo, radikálne okresaný), a tak je výsledkom príjemný no ničím výnimočný 80s horor a posledný klasický diel ságy, predtým než ju zhltla post-moderna. 7/10. PS: rebríček nočných mor: N1, N3, N7, N4, N5, N2, N6 ()

Galéria (82)

Zaujímavosti (16)

  • Stephen Hopkins měl 4 týdny na natáčení a 4 týdny na střih filmu. Točilo se téměř bez přestávek. Studio bylo z jeho práce natolik ohromeno, že mu svěřilo režii Predátora 2 (1990). (HellFire)
  • Severoamerické tržby dosáhly 22,2 milionu amerických dolarů. (NIRO)

Reklama

Reklama