Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

verbal

Na Bleděmodré oko, slibující solidně obsazenou, svižnou, ponurou historickou hororktivku, jsem se vcelku těšil. Tudíž jsem byl včera solidně zklamán, když jsem po všem tom těšení dostal Světlehnědé hovno, solidně obsazenou, unylou, ponurou hysterickou psychožvanivku. Psychožvanivku se vcelku slibným začátkem a poměrně neotřelým vyústěním, mezi nimiž však zeje otravná hodina a půl dobové kostýmní krasomluvné prudy a narkoleptických mindráků v potemnělých místnostech. Možná kdyby dramaturg zrovna neměl příušnice, když ve škole brali záživnost děje, a režisér se jen artisticky neukájel rádoby Poeovskou poetikou, až se mu rozutekly skutky, nemusela být tato fikční epizoda ze skutečné westpointovské kalvárie psychotického vypleštěnce Edgara Allana pouze takovým (v)leklým Úsherem. ()

Morien

Dávám dvě hvězdičky, i když vlastně nevím proč. A tak přemluvila jsem se, snížím na jednu. Film se tak strašně vleče, až ve skutečnosti stojí na místě, a žádné vnitřní napětí ten vykolejený kolos nedrží pohromadě. Snad to chtělo být mysteriózní slow burn detektivkou, ale asi tak jenom první třetinu, potom se najednou pátrat přestane a veškerou stopáž opanuje Edgarovo randění a vyšetřovatelovy halucinace, a potom se hodinu už jenom čeká na konec, který se nám polopatě staticky vysvětlí. Kde jsou ty časy, kdy jsem každou Baleovu slzu na plátně ronila i já jako divák z pohnutí nad jeho hereckými schopnostmi. P.S.: Když v detektivce někoho ukážete, jak si myje ruce v potoce, tak jako byste mu pointu filmu napsali na čelo. ()

Lucasion

Bledé a modré oko mi padlo do oka hned první den na Netlifxu. Trošku mě odrazovala délka, takže jsem čekal na vhodný večer, kdy se do téhle děsivé detektivky ponořím. A hle ho. Za mě velmi kvalitní dobová detektivka, která vás svojí atmosférou zcela pohltí. Oběti se kupí a bývalý detektiv je povolán, aby vše vyšetřil. Pomáhat mu v hledání pravdy a cesty ve sněhu nebude nikdo jiný než samotný Edgar Allan Poe. Kterého hraje starý známý Pottera bratranec. Herecky je film totiž obsazený velmi dobře. Bale je eso, Melling dokazuje že hrát umí a mihne se třeba i Gillian Anderson. Film mě bavil od začátku do konce, i když mi přišel lehce natahovaný a vraha uhádnete vcelku rychle. Jenže Bledé modré oko má pro vás připravené ještě jedno tajemství. Já za ten skvělý konec musím přihodit hvězdu. Protože to jsem vskutku nečekal a jsem rád, když mě film dokáže velmi dobře překvapit. (78 %) ()

agentmiky

Spolupráce režiséra Coopera s hercem Balem už jednou dopadla přímo skvostně (kdo neviděl film Nepřátelé z roku 2017, ihned napravit). Ale tady si Cooper ukrojil bohužel příliš velké sousto. Co se týče vizuálu, tak tam se nedá absolutně nic vytknout. E.A.Poe a jeho nezaměnitelná atmosféra knížek se na plátně vyjímá na jedničku, i ty dramatické monology mi do celkového konceptu překvapivě zapadaly. Jenže to tempo! První hodina se vleče místy přímo až nesnesitelným způsobem. Neberte mě špatně, já mám rád pomalejší detektivky, ale tohle bylo dohnané do extrému. Ke konci to alespoň mírně zachránili...začínalo to totiž nabírat slušné grády a samotný závěr mě svým plot twistem doslova a do písmene odrovnal. A Bale zde zase předvedl mistrovský výkon. Na sedmičku to tedy nakonec je, ale popravdě...Tohle mělo ambice na nesporně vyšší hodnocení. Taková škoda. Za mě dávám 7/10 ()

Tom Hardy

Bavil mě Bale, bavila mě atmosféra, zasazení i skutečná pointa, jež následuje po "prvním" odhalení. Herry Melling si mě získával pomalu a byl to vlastně až finální monolog, který mi jeho Poea prodal. Gillian Anderson zůstala nevyužitá, Roberta Duvalla jsem díky plnovousu "viděl" až během závěrečných titulků, v rámci tempa by Cooper potřeboval lepší střihačské nůžky, ale na druhou stranu jsem neměl potřebu přetáčet. Jen občas kontroloval hodiny. Vzato kolem a kolem mi ale Bledé modré oko coby detektivka s osobním přesahem v zasněženém 19. století sedla, jen to mysteriózno tam ve výsledku vůbec být nemuselo. Za mě nějakých 70 %. ()

• Netflix predkúpil práva na film za približne 55 miliónov USD. (Arsenal83)
  • Názov filmu pochádza z nasledujúcich slov: "Jedno z jeho očí sa podobalo na oko supa - bledomodré oko s fóliou. Vždy, keď na mňa padlo, stuhla mi krv, a tak som sa postupne - veľmi postupne - rozhodol, že starca pripravím o život, a tak sa toho oka navždy zbavím." Z knihy Edgara Allana Poea "The Tell-Tale Heart". (molcan2)

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (viac)