Chudiatko film od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone prináša neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxter, mladej ženy, ktorú k životu vrátil geniálny a nekonvenčný vedec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanem Wedderburnem, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu. (Cinemart SK)

hanca.uh

Parádní kombinace Barona Prášila a Frankensteina v dámské parodii, kde z Emmy Stone nespustíte oči, je fakt naprosto výborná a po právu sebrala za roli Belly ocenění nejlepší herečky snad na všech festivalech. Ostatně všichni herci tu jsou dobře zapasovaní:-). Z filmu jsem měla nejdříve malinko obavy (sci-fi žánr nemusím), ale úplně zbytečně. Příběh mě v kině bavil, vtáhl + ty vtipné scény + hudba s místy zaznívajícími hodně sytými až děsivými tóny byla podle mě super a doplňovala tu bláznivou - černobíle a pak barevně vykreslenou - atmošku. Možná kdyby byl film kratší o 20 minut, stačilo by to k tomu zážitku, jinak dávám plný počet:-) ()

Zuza_na

První pocit z filmu byl šok a okouzlení. A také naprosté nadšení z toho, jak je tenhle film šílený v kladném smyslu slova – vždyť kdo z nás není také tak trochu blázen. Tahle dokonalá podívaná je vším, čím chcete, aby byla: odporná, fascinující, naivní, hluboce lidská, někdy povrchní, zářivě umělecká, frankensteinovská, v dalším okamžiku neskutečně milá, děsivá, milující, sexistická až pornografická, nekorektní, pudová, krutá, plná barev i temnoty, sobecká, ale také empatická, láskyplná, strašidelná, objevující i nepředstavitelně surrealistická. Emma Stone dokonale předvádí touhy dítěte a posléze dospívající dívky po sebepoznání a také přání se osvobodit od předsudků a manipulace bez kompromisů a ohledů na společnost a dobu, ve které žije. Ve své roli, kde jí zdatně sekunduje také Mark Ruffalo, prezentuje cestu myšlení dvouletého dítěte v těle dospělé ženy k energické soběstačné ženě a není možné se ubránit představě, jak by asi vypadal náš život, kdyby lidé odhodili předsudky společnosti a chovali se zcela upřímně a nekompromisně, jak to umí jenom děti. ()

vinducha

Yorgos nezklamal , Emma Stone to zahrála tak , že její projev už snad není možné považovat za jen pouhé herectví . W, Dafoe se svým bohem taktéž fascinující. A velice potěšily i různé malé milé hlášky , např. Hejry byznys paní Pimové . Tenhle film opět dokazuje  , že mezi genialitou a šílenstvím je leckdy hranice opravdu tenká . ()

betykabrdova

Na filmy Yorgose Lanthimose se chystám už roky. Vždycky jsem si ale říkala, že musím mít speciální náladu, abych si jeho divnotvorbu užila. A pak mi kamarádka volá, jestli s ní na tenhle biják nepůjdu. Předem slibovaný úlet to byl, ale jak já si to užila !!! Neskutečně originální set design - ty barvičky a využití prostoru - dokonale surrealistické podtrhnuté skvělým hudebním doprovodem. Boží vizuál ale doplňuje nádherný a silný příběh postavy ztvárněné Emmou Stone. Oscara si zasloužila jednoznačně. A herecký doprovod, v podání Willema Dafoe a Marka Ruffala, jak jinak než také skvělý. Yorgos si mě touhle peckou naprosto získal a už si hledám, kde se podívat na jeho filmy. ()

quokam

Surrealisticke, surove snove podobenstvi (drama v kulisach satiry) o svete bez vykoupeni, vykupitele a bez cesty k vykoupeni. Jj, chvalit chvalit chvalit, vypravu, ktera uvozovala vzpominky na svet Karla Zemana, kostymy, kameru, rezii, scenar a hlavne herecke vykony s Emmou S vcele. Jeji stale jistejsi chuze po obrazovce vice nez obrazne zobrazovalo zrani hlavni postavy. Avsak co se kritizovat da a ma je lesbicka scena, ktera tam byla naprosto navic: v deji bez duvodu i bez nasledku, bez katarze, reflexe, nic, jenom naraz bac a  dve kamosky se spolu vyspaly, nevime proc, pravda vime jak, ale jejich vztah to nikam neposunulo, jako by se nic nestalo. Takovato dobrovolna ulitba oscarum (cenzorum?) je znakem autocenzury a patri do filmu produkovanym nejakym totalitnim rezimem. Celkovej dojem 9.5/10. ()

The_Ninkisek

Skvělý film. Zajimavá zápletka, díky hlavní postavě která same sebe "objevuje", vznikají velmi vtipné situace a dokonce i situace, které reflektují dnešní dob, z části.Tento film má velmi nezvyklí styl kamery, což přidáva na odlišnosti, díky tomu je tak skvělý. ()

orangee

Zpočátku jsem z děje filmu byla značně v rozpacích - co se to děje, proč se tak chová, kam to povede, bude se vůbec něco zajímavého dít? Ale Emma Stone byla naprosto excelentní, až jsem se od obrazovky nemohla odtrhnout. Ta její dětská nevinnost, skvěle provedená atypická chůze, prostořeká mluva s cizími lidmi a vykulené velké oči dodávají hlavní hrdince něco nového, něco co pomůže divákovi si ji oblíbit, pochopit její pohled na svět. Film obsahující - na mě až moc - velké množství sexuálních scén, hrající si s naivitou dospívající dívky poznávající svět, vyvolává rozporuplné vnímání, ale i mnoho vtipných situačních scén s neotřelým humorem. Za mě to určitě stojí za shlédnutí. ()

Mudrlant

Le théâtre du bizarre. Ústřice, Lisabon, sex, mrtvoly, Emma Stone full frontal. Vezměte Kafku, Shelley, Lynche, Zemana, Andersona, Burtona, pořádně protřepejte, a vypadnou vám samá ubohá stvoření.I have taken five milligrams of heroin through the toes for pain, amphetamines for energy, and cocaine... because I am partial to cocaine. ()

Kritickej

Má to svoje kouzlo, ale asi nejsem ta správná cílovka. Skvělá vizuální stránka, ale ten příběh je vlastně úplně všední, jen se použila dospělá herečka. Navíc, geniální kreaci Ivy Janžurové jako nemluvněte v Což takhle dát si špenát se to nevyrovná ani náhodou :-) ()

Yamatosan

Vizuálně skvělé, opravdu si s tím vyhráli, svět jakoby od Karla Zemana kdyby žil nyní, k tomu perfektně pasující hudba. Co se děje týče, první třetina je vynikající, pak ale jako by nedokázali využít ten nápad a vrší přes sebe pasáže stále nudnější. Jistě, abych nezapomněl, jsou tam i nějaké myšlenky, žel jsou podány příliš plytce, než abych se jimi chtěl více zabývat. Herecky jsem si nejvíce užíval Ruffalova zmrdečka (ovšem zase jen v té první třetině), Emma... no popravdě nepůsobila moc jako malé dítě ve velkém těle, spíše jako nějak postižená, a pak už jako normální dospělá žena. No a s její Belly se dostávám k pro mě největšímu problému tohoto filmu, a opravdu mě netěší, jak je to ignorováno, protože Duncan (on to sice neví, ale my ano) prostě prcá malé dítě! ()

diax3

Soráč, ale tohle byla druhá Barbie, ve který se mnou ani ty fajnový herecký výkony nic nezmůžou. Taková depre verze, o který se některý intelektuálové nebudou muset zdráhat říct, že to pro ně bylo na úrovni, a co bude odrazovým můstkem k debatě o metafoře. Problém je, že ta metafora ve filmu právě žádná neni. Je to prostě jenom zobrazení skutečnosti. Co je jako na tom tak čuprózního, že v barevných surrealistických kostýmech a provazem uvázaný k Freudovi a Frankensteinovi? Mě ten film nezaujal. ()

JCS

Geniální (až na vypuklou čočku rybího oka). Emma geniální hlavně v poloze dítěte. Ruffalo z frajera zoufalcem a hledání sebe sama skrze rozkrok zajímavým tématem. Verbal ať jde do prdele se svojí trojkou. Tohle je jediná trojka co můžeš. ()

Triginal

No, teda, to je zase dílo...Dle traileru to vypadalo zajímavě, dle anotace jsem návštěvu kina raději neuskutečnila a dobře jsem udělala. (Doma na notebooku jsem ty nechutné a zvrhlé sexuální scény mohla přeskakovat - díky bohu!!) Jako vždycky bylo tam všeho moc - moc pitvání/krve a moooc sexu - zbytečně!!!, ale byla jsem zvědavá za co, že to Emma dostala toho Oskara.. Lanthimos s McNamarou chtěli něco říct, ale já jim bohužel rozuměla, a to jenom trochu jen tak během první třetiny. Příliš dlouhá stopáž ubírá filmu dynamiku, kterou nepřidává ani 12 Belliin hlasitý orgasmus, nemluvě o peripetii skoro až někde během závěrečných titulek, trapnýýý..., taky mi chybělo nějaké časové ukotvení, vůbec se tam dost věcí tzv. vyřešilo samo - to nemám ráda. A od jisté chvíle to něčím připomínalo opravdu tu Barbie - žádná hloubka. Celkový vizuál, hudba jsou opravdu zvláštní (myšleno v dobrém), ale jinak... ()

doublefish

co mě zaujalo: vivisekční bezohlednost jako v Mænd og høns (2015);  chování hlavní hrdinky, které mi připomnělo mj. komisařku Saga Noren ze seriálu Bron (seriál) (2011);  outdoorové scény jak z Harryho Pottera švihnutého Julesem Verne;  podmanivě zvláštní filmová hudba;  rozličné "poor" charaktery postav a skvělé "poor" dialogy;  spousta kvalitních gagů;  "parní drožka" :-D;  a jedinečná mnohosmyslnost naprosto výstižného názvu filmu, plného laskavosti i soucitu, který je nejspíš nepřeložitelný, výraz POOR THINGS může obsahovat soucit, lítost, povzdech. K nesnázím, k žalu, k trpění. Jak k lidem, tak i ke zvířatům nebo věcem. "CHUDÁČCI" je zavádějící, ale upřímně nevím, jak bych to lépe přeložil. Každopádně skvělý film, dokonalý steampunkově-retrofuturistický viktoriánský úlet. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky