Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

JohnnyD

Film, ktorý možno ešte prekonáva jednotku, ale je o tom ťažko hovoriť, keďže sú to dva absolútne rozdielne filmy. Na prvé pozeranie je dvojka oveľa lepšia - rýchlejšia, udernejšia, komplikovanejšia a skvelo premyslená. Lenže pri opakovanom pozeraní už tie zvraty poznáte a tam vyhráva jednotka. Treba poznamenať, že druhý Návrat už nie je komédiou. Je to hlavne sci fi dobrodružná oddychovka. Premyslená do bodky a v mnohých fázach fascinujúca - je tam veľa scén, kde som si hovoril, ako to len tvorcovia nakrútili. Herci sú opäť vynikajúci, akurát z castingu vypadli Crispin Glover a Claudia Wells, čo je síce škoda, ale v konečnom dôsledku to nijak nezaváži. Dvojka je na rovnako geniálnej úrovni ako jednotka. 80s rulez. ()

Malarkey

Druhý díl této úžasné trilogie je podle mě tím nejlepším dílem vůbec. Skvělý nápad se ještě více rozvede, zamotá a bude hodně těžké jej zpátky rozplést. Ten příběh je prostě neskutečný, ve světě sci-fi jsem neviděl zamotanější, a z druhé strany tak nádherně přehlednější příběh, než je tento. Jen škoda, že si s takovým příběhem v dnešní době nikdo nedá práci vytvořit a něco takového zase natočit, aby se bylo na co těšit. Na co se vlastně těšit do budoucna, Hvězdné války, Pán prstenů pominuli. Za chvíli odejde i Harry Potter a bude s fantasy ságama konec. Jsem rád, ale že alespoň mám na co vzpomínat. Návrat do budoucnosti do nich neodmyslitelně patří. --- To mi nebudete věřit, doktore. Musíme se vrátit do roku 1955. - To mi povídej. ()

boshke

Opravdu? 86%? 183. nejlepší film? Mně se z toho otvírala kudla v kapse... Budoucnost udělaná pěkně hnusně, minimálně na mne to působilo dost lacině a ze všech těch gumových ksichtů v budoucnosti se mi dělalo nevolno. Lloyd dostal zřejmě jediný pokyn od režiséra, a to "tvař se celý film jako desetkrát větší dement než v jedničce a bude to fajn". Na Biffa se taky nedalo koukat. Oči se dají otevřít teprve když se ocitneme zpět v pětapadesátém, tam však zase čekají jiné nástrahy. Nechápal jsem, proč Marty vypadá jako Michael Jackson, ale to nechme klidně stranou. Jeho způsob sledování Biffa - kráčí dva metry od něj nenápadně skrčený za autem - byl spíš k pláči než k smíchu, stejně jako jeho bezvadná schovka na zadních sedadlech (tam si ho však Biff nevšimne, protože Martyho pavoučí senzor mu vždy řekne, kdy se Biff otočí, a tak má dost času zalézt zpět pod deku). Asi třicetkrát opakovaný vtip, který mne z bídou pobavil možná poprvé, kdy už už sahá po ročence, ale Biff se vždy otočí/popojde (popř. mu pan ředitel přiskřípne ruku), stál také opravdu za to. O mluvení do vysílačky ze zadního sedadla Biffova auta ani nemluvě... Děs běs! Trojce asi šanci dám, ale budu k ní přistupovat s pořádnou dávkou despektu (už jen pro ukázku z konce filmu)... 20% ()

lamps

Pokračování dokonale oživující a navíc upgradující koncept prvního filmu. Od prvních vteřin neskutečná jízda, která baví hravou interpretací budoucnosti (Čelisti 19 - Tentokrát je to hodně osobní!) a následně stanovuje silného MacGuffina, logicky podněcujícího postavy ke strhující a napínavé naháněné a schovávané před sebou samými - kolikrát jsem si říkal, jak bylo v osmdesátkách vůbec možné napsat něco na pohled tak jednoduchého, co ale zarazí do sedačky a až do konce nepustí. Každé povinné zdržení a zhacení plánů v závěrečné časové linii opakovaně prožívám více než drtivou většinou akčních spektáklů a epických dramat. Jestli zpět v čase, tak jedině do amerických osmdesátých let, pár let neopustit kinosál a do pokoje si pověsit plakát s Martym McFlyem a Emmettem Brownem. 90% ()

Ampi

Komentář chci napsat v symbolické datum 21.10. 2015, i když v tento den film trochu expiruje, tak ze svého kouzla a humoru neztratí. Minimálně je to další "dvojka" která snese porovnaní s jedničkou. Marty McFly a Emmett Brown jsou sympaťáci a jejich příběh Robert Zemeckis vypraví laskavým způsobem a cestovaní časem tu díky humoru nepůsobí depresívně. Oceňuji akci ČSFD, Pannonia Entertainment, Premiere Cinemas Praha Hostivař k tomuto datu. Ode mne by si tento film zasloužil lepší komentář. Chtěli by jste mít Delorean? ()

• Vo filmovom roku 2015 sa uvádza, že baseballový tím Chicago Cubs zvíťazil vo World Series. Víťazstvo chicagského tímu tvorcovia snímky takmer skutočne trafili. Chicago Cubs totiž vo World Series v skutočnosti zvíťazili o rok neskôr - v roku 2016. Išlo o ich prvé víťazstvo vo World Series od roku 1908. (GTS_PUNK)
  • Lietajúci skateboard, na ktorom sa vo filme preháňa Marty McFly (Michael J. Fox), ponúka špecializovaný londýnsky obchod s rekvizitami za 40 500 amerických dolárov. (krasomama)
  • Kromě notoricky známého DeLoreanu jsou ve filmu i další létající auta. Dvě z nich - BMW 633 CSi Biffa Tannena (Thomas F. Wilson) a taxi Citroën DSpecial, jímž Biff pronásleduje DeLorean, se dochovala a prošla renovací. BMW (rok výroby 1976) bylo na prodej v aukci v americkém Connecticutu. Taxi, původem z roku 1972, koupil v roce 2003 holandský sběratel. Nyní je vůz vystaven v showroomu Citroën ve Waddinxveenu. (Stejšn)

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)