Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (747)

Skejpr 

všetky recenzie používateľa

V podstatě totéž, jako první díl, s klady i zápory. Zemeckis je neuvěřitelně hravý a v detailech diváka tlačí do sedačky. Stále ale chybí něco, co by mě chytlo za pačesy, strhlo a pustilo až s polovinou vlasů na konci filmu. Výrazně zlobí CGI, kterým věk skutečně nepomohl... Závěrečný cliffhanger je ale opět nářezový.... ()

tron 

všetky recenzie používateľa

Toto ma nebavilo až tak, ako jednotka a treba povedať, že už jednotka ma strhla menej, než som čakal, hoc s oškretými ušami si 4* azda zaslúžila. Dvojka je však nudná a to paradoxne vinou zvýšeného nielen rozpočtu, ale tiež ambícií. Tvorcovia okolo Roberta Zemeckisa na vlastnú škodu pokračujú v obmene štýlu a tak po retre z 50. rokov (a pred westernom) prichádzajú s čistokrvným sci-fi s lietajúcimi autami, lietajúcimi skejbordmi, samozaväzujúcimi sa teniskami od Niké, samosaskracujúcimi bundami a podobnými veselosťami, pričom ale nikto si zjavne nedal prácu s vymyslením detailných pravidiel sveta budúcnosti až tak, ako napr. neskôr Besson v Piatom elemente. To ma vyrušovalo napr. pri autách, z nich niektoré sú staromódne a iné lietajú, ale mňa by, asi som divný, zaujímali pravidlá takej cestnej premávky, keďže sa zdá, že lietajúce autá majú prístup hocikde, pričom ale ich pristávanie vyzerá hrôzostrašne, ak by sa v okruhu pár metrov vyskytlo dieťa, asi by neprežilo alebo skončilo s ťažkými popáleninami/zlomeninami. Veľmi veľa tomu ubližujú paradoxne akčné scény a triky, ktoré brutálne zostarli (film som si zopakoval v r. 2024) a akcia je ťažkopádna, čo je neskutočne vidieť pri otrasne zostrihanej scéne s naháňačkou na „skejbordoch“. Jasné, v dobe vzniku šlo o neskutočné bomby (film bol nominovaný na Oscara za najlepšie triky), ale dnes je to proste strašné. Naopak, o čo viac diváka ubíjajú akčné trikové sekvencie, o to viac ho bavia scény, v ktorých herci „len“ hrajú, blbnú, prezliekajú sa (Michael J. Fox tu má tri úlohy naraz, ale na Eddieho Murphyho samozrejme nemá, tomu sa v Ceste do Ameriky podarilo ukoristiť fajnové štyri). O čo lepšie (a nestarnúcejšie) pôsobí „omladzovacia supermaska“ oproti lietajúcim autám! Vtedy je to TEN Návrat do budúcnosti, aký chcem zbožňovať, ale o pár minút tam Zemeckis zas flákne blbú akciu a opäť sme v pr... Po tom, čo sa z jednotky stal fenomén (ani nie 2O-miliónový rozpočet vs. temer 390-miliónová celosvetová tržba), išli tvorcovia na väčšiu istotu a bolo im umožnené oveľa vyššie blbnutie, čo sa odzrkadlilo i na rozpočte, ktorý stúpol na šťavnatých 4O miliónov. Elijah Wood tu má cameo pri počítačovej hre. ()

Reklama

Trajektt 

všetky recenzie používateľa

V tomto druhém díle trilogie cestovatelů v čase,ke kterému napsal scénář Bob Gale a perfektně zhmotnil na filmové plátno Robert Zemeckis se zpočátku dostáváme do roku 2015,kde vidíme obraz budoucnosti s originálními nápady jako jsou samovenčící psi se svítícími obojky,miniaturní pizza,která se stane obrgrosse anebo létající skateboard zvaný Hoverboard,který hraje ve filmu nezanedbatelnou roli.Tento film je také z jeden z prvních ve kterém byly použity speciální vizuální efekty studia ILM,které založil George Lucas,taktéž měli napilno maskéři s maskováním zejména Michaela J.Foxe,který se zde objeví dokonce ve třech rolích.Akorát mi nesedla výměna rolí přitelkyně Martyho Jennifer,kde vystřídala Claudiu Wells mě méně sympatická Elisabeth Shue.V celé Americe ,ale i na světě se fanoušci filmu setkali 21.října 2015,aby oslavili toto datum,což je datum příletu Martyho do budoucnosti.Toto setkání jsme mohli vidět v dokumentárním snímku Back in Time.Za mě 100% ()

Bachy 

všetky recenzie používateľa

U druhého dílu jsem prodělal názorový kotrmelec. Jako malej kluk jsem měl spíše špatné pocity, jelikož se mi to zdálo až moc temné a v depresivním prostředí, kde Biff je opravdu hnusák století. Teď, jako velké děvče, jsem pochopila, jaká brutálně střelená jízda to je a že se jedná možná o nejspolehlivější továrnu na vymazané hlavy. Scénárista konečně dokázal, že i bez omamných látek lze dosáhnout totálního výplachu a psycho stavů. Ačkoliv, možná jsem si to způsobil sám tím, že jsem si celou trilogii naordinoval hnedka rychle za sebou. ()

Anthony 

všetky recenzie používateľa

Nejlepší díl. Teď teprve začínají ty správné hrátky s časem. A jsou to hrátky opravdu na úrovni. Pohrávání si s dějem prvního dílu je prostě geniální (nedívejte se bez znalosti jedničky!). Zobrazení budoucnosti je poměrně dost originální a tvůrci si nádherně vyhráli s detaily (Čelisti 19). Nominace na Oscara za vizuální efekty. ()

Galéria (160)

Zaujímavosti (86)

  • Kromě notoricky známého DeLoreanu jsou ve filmu i další létající auta. Dvě z nich - BMW 633 CSi Biffa Tannena (Thomas F. Wilson) a taxi Citroën DSpecial, jímž Biff pronásleduje DeLorean, se dochovala a prošla renovací. BMW (rok výroby 1976) bylo na prodej v aukci v americkém Connecticutu. Taxi, původem z roku 1972, koupil v roce 2003 holandský sběratel. Nyní je vůz vystaven v showroomu Citroën ve Waddinxveenu. (Stejšn)
  • Vo filmovom roku 2015 sa uvádza, že baseballový tím Chicago Cubs zvíťazil vo World Series. Víťazstvo chicagského tímu tvorcovia snímky takmer skutočne trafili. Chicago Cubs totiž vo World Series v skutočnosti zvíťazili o rok neskôr - v roku 2016. Išlo o ich prvé víťazstvo vo World Series od roku 1908. (GTS_PUNK)

Súvisiace novinky

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)

Reklama

Reklama