S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Brozason

Nádherný, přenádherný film plný emocí. Forresta můžu vidět kolikrát chci a vždycky mě bude bavit stejně, ale hlavě mě vždycky stejně dojme a pobaví.Po režijní stránce je to určitě Zemeckisiho nejlepší dílo a po herecké Tom Hanks je prostě dokonalý.Nádherný příběh o klukovi, který je trochu jiný ale dosáhl velkých věcí. /100%/ ()

antolikopoli

Absolutná klasika, niečo čo nemôže vynechať žiaden nadšenec čumenia na biele plátno. Myslí si že tento film ani nebude treba nejak extra predstavovať. Pána Gumpa si asi zamiluje každý, bez ohľadu na vek alebo štýl diváka. Tom Hanks v tomto diele je ako stále, prvotriedny. Rýchly priebeh a pútaví príbeh filmu vám nedajú príliš veľa času na nudu, hneď vás to vtiahne do amerických 50. rokov. (osobne u mňa sa dostaví aj chuť na joint a farebnú košeľu) . Práve vďaka tomu radím Forresta Gumpa medzi moje obľúbené vecičky. Klasických 5*. ()

soukyd33

Poznámka: Budete chtít, aby film nikdy neskončil. Excelentní herecký výkon. Krásný film plný různých emocí, které vyvolávají různé situace. Ukázka snad všeho co můžete od dětství do dospělosti zažít. Poznámka: Doplněno o úžasný soundtrack. 👍 Hvězdiček 5 ()

JB001

Čím jsem starší, tím víc se mi to líbí. Až na to že víc než 5* se tady dát nedá. Můj nejoblíbenější film, který těžko někdy něco překoná. ()

Feacher

Úžasný a krásný film, takový americký Jáa Cimrman. Vždy se rád podívám znovu a znovu, protože Tom Hanks to zahrál prostě perfektně. Nemám co bych vytknul ❤ ()

Flashheart

Výkvět zlatých devadesátých. Tak americký a přitom tak poetický a relativně inteligentní. 10/10 za kostýmy, vizuální efekty, kameru, ale i zvuk, hudbu. Musím však říct, že z toho zrovna neteču a mezi moje nejoblíbenější se rozhodně neřadí. Trošku přeceněný. ()

srek

Můj oblíbený pětihvězdičkový film. Mladý Tom Hanks velice hezky hraje naivního troubu, který se proplétá životem v Americe od 50-tých do 90-tých let. Oprávněně byl oceněn nejvyšším filmovým oceněním. Je to vlastně taková malá historie Ameriky v druhé polovině 20-tého století. V protikladu je realistická přítelkyně Jenny. Ve filmu se míhají jednotlivé milníky americké historie posledních let. I vedlejší postavy hrají výborně. U Garyho Sinise, si vždy představím vysloužilého vojáka z Vietnamu, i když hraje astronauta v Apollu 13 nebo nádeníka v „Of Mice and Men“. Ve filmu je spousta postřehů, které jsou všeobecně známy, ale věděli jste například, že běžec Forrest běží okolo opravdového Jenny Lake v parku Grand Tetons? ()

Bogrant

Dokonalá a dojemná ukážka umeleckého životopisu melancholického človeka, ktorý tento svoj životopis a svoju životnú cestu prerozpráva nádherným spôsobom na autobusovej zastávke. Film, ktorý u mňa definoval lásku - lásku k filmom. ()

jojo33

Forrest rozpravajuci Jenny pri smrtelnej posteli o najkrajsich zazitkoch pocas jej nepritomnosti a nasledny placlivy monolog pri hrobe je najdojimavejsou filmovou scenou vsetkych filmovo-filmovych cias. Bodka! ()

Mistr119

Přiznám se, že kvůli Forrestovi jsem začal hodnotit na ČSFD. Přišlo mi totiž nefér, že zaujímá první místo v hodnocení, přičemž mám pocit, že existují hezčí filmy..! :/ Po shlédnutí ale asi stvrzuji své hodnocení 4* - film je výborný, spousta myšlenek, jak Forrest inspiruje i když dělá věci, nad kterými nepřemýšlí (a možná právě proto je inspirující ač to mozek nechápe), ale chybí mi tam prostě něco, kvůli čemu bych byl s to se na film dívat znova a znova. :/ ()

Holly_Molly

Okouzlující příběh o debilovi, kterej díky tomu že je debil, dokáže spoustu neuvěřitelných věcí. Například se stane vojákem nebo běhajícim bezdomovcem! Nevim čim to je, ale cokoliv Zemeckis natočí, mi vždycky při sledování navodí kóma. Neskutečně přeceňovanej film..Nadhodnocuju ho kvůli Tomu Hanksovi a předloze, která je 100x lepší, poutavější a vtipnější, než tahle nudná pitchovina! (94% tvl XD) ()

Nika

Neuvěřitelné dílo z roku 1994, které rozhodně patří do TOP 10 filmů, které jsem doposud viděla. Úctyhodné výkony hlavního představitele, který opět ukazuje své herecké kvality. Tento film je opravdu emocionální zážitek, který vás vtáhne do děje a nepustí :-). Doporučuji. 10/10 ()

W00DY

RUN FORREST RUN!!! 142 minut dokonalého mixu emocí: radosti, smutku a humoru. Film  je tak našlapaný narážkami na historické události, že bohužel našinec ani všechny možná nezachytí  (Forrest byl asi i u vzniku života na zemi). Tom Hanks předvedl jeho standartní výkon, tedy geniální. Postava Forresta mi trochu připomíná Českýho Švejka superarbitrovaného pro blbost, ale v žádném případě hlupáka. "Pro hlupáka každý hloupý" ()

Konopka

Ani jsem nevěděl že na konci filmu prolétne peříčko ale z nějakého duvodu je to důležité pro ČSFD test. Nepochopitelné(double facepalm) 🤦‍♂️..... ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)