Keď bol Chlapec (Dev Patel) veľmi malý, matka mu rozprávala legendu o bájnom opičom kráľovi Hanumanovi, ktorý pomáhal bezmocným, utláčaným a ukrivdeným. Potom priamo pred jeho očami jeho matku zavraždia tí, ktorí majú moc, a chlapec pochopí, že žiadny Hanuman neexistuje. Možno preto,  už ako dospelý nosí opičiu masku a zúčastňuje sa na nelegálnych zápasoch, kde ho populárnejší zápasníci mlátia do krvi. V najtemnejších uličkách mesta hľadá spôsob, ako sa dostať k “tým hore”, k tým, ktorí mu pred rokmi tak osudovo ublížili. Keď ich  konečne nájde, premení sa na hrozivý a desivý nástroj pomsty, ktorý ho má zbaviť všetkých tieňov minulosti. Dokáže to sám? A čo sa s ním stane, keď sa dostane na koniec tejto smrťou lemovanej cesty? (Cinemart SK)

david.babick

John Wick je lepší ve všem..tady mě celkem dost srala roztřepená kamera..hvězda navíc za lidštější příběh..jako jooo dá se to :-) možná někdy časem změním hodnocení na tři :-D ()

AndrewNewman

Indická verzia Johna Wicka. Verím, že to Patel robil s tým úmyslom, žeby sa z toho s prípadným úspechom mohla stať séria. Oba tieto produkty trpia absenciou dobrého deja. V tomto prípade je motív pomsty pomerne silný, ale tvorcovia nám ho sprostredkúvajú príliš abstraktne a takisto dosť pomaly na to, aby nás to chytilo. Aspoň v mojom prípade to tak bolo. Takisto ma kultúra Indie nezaujíma natoľko, aby som prežíval nejaké orgie pri scénach s budhami a podobnými vecami. Ale čo sa akčných scén týka, tie boli celkom vypiplané. Dokonca by som povedal, že si s tým Patel poradil lepšie ako Reeves, ale niet sa čomu čudovať, keďže on nie je na rozdiel od Wicka žiadny dedo. Celkovo teda aká taká spokojnosť, ale začiatok ma trochu navnadil na niečo lepšie. ()

kacir

Nudná dlhá predlhá sprostosť kde ma sralo asi všetko a posledná polhodina to nezachráni...aj tak tam nabehli nejaké bukvice v šatoch.. Vám musí zrejme jebať, toto porovnávať a prirovnávať ku Wickovi. Riadna kravina to bola. ()

Kebabkony

Mnohem živelnější a surovější verze Johna Wicka ze kterého si i film dělá prdel. Dev Patel odvetl neskutečnou práci a jde to vidět. Finální akční sekvence okořeněná klasickou indickou hudbou a metalem, dodávala scénám ty pravý koule. Flashbacky, který nám vysvětlují celou zápletkou jsou občas chaotické nebo jsou tu až moc. Stačilo to ukázat dvakrát a ne každou minutu. Jinak fakt poctivá řežba v Indii. Plus ta naháněčka v tuk tuku byla boží. 7,5/10 ()

HanzoBureshi

Monkey Man není vůbec špatný film! Za to ale vůbec skoro něčím nepřekvapil. V podstatě jsem už viděl opravdu podobných filmů. Kdyby snímek vyšel cca před 10 lety, tak bych byl odstřelený. Je tu velice průhledný příběh, který je na druhou stranu skvěle propracován skrz styl a vizuál, viz. třeba mlácení do pytle skrz hudební doprovod bubnů, to byla slast a skvělý pocit. Jenomže se ten snímek skoro odehrává na jednom místě. Od začátku se snaží propracovat na jednom místě, pak se něco stane, chvíli tu je odpočinek, a pak se koná návrat na předchozí místo pro dokončení příběhu, takže to je taky škoda. Akce docela ušla, ale nepřekvapila. Jenže jestli to Dev Patel dělal skoro všechno sám, tak respekt a není to žádná ostuda.  Bavil jsem se, ale odvařen z toho nejsem. Mé hodnocení: 6.5/10 ()

sabo5

První polovina filmu nuda ale druhá polovina olalala. Bojová choreografie zde předčí Johna Wicka díky větší realičnosti a film najednou dostává grády které mu celou dobu chyběli. Bohužel pro něj ta první půle to dost kazí a k této epické bojové choreografii se musíte nejprve pronudit takže za mě 3 hvězdičky kvůli první části. ()

a0001

O p.či muž asi tak.. John Wick z Aliexpressu. Presne takto to zo začiatku prebehlo - vidíš trailer, potom to skutočne príde a zistíš, že reálne to vyzerá úplne inak a vrátiť sa to v podstate nedá. ()

blondboss

Indická verzia Johna Wicka vyznela v podaní Patela celkom fajn, aj keď tu bolo značne cítiť absenciu zmysluplnejších akčných scén, ktoré dávajú Wickovi ten správny guilty pleasure efekt. Každopádne tu je zas hlavná postava veľmi detailne rozvinutá a jej charakter je divákovi podaný doslova na podnose. Veľmi citlivo vykreslený vzťah chlapca a matky na pozadí poriadneho akčného výplachu. Musím to ale stále porovnávať s inými akčnými snímkami a tu mi do tej lepšej kvality čosi málo chýbalo. 65 % ()

ItsMeRionit

Nájemný vrah, kterému zabili psa. "Auditor", kterému ukradli kočičí náramek. A nyní opičí muž, kterému zabili maminku. Toť jest svatá trojice akčních bijáků s kulervoucně drsnými chlapáky v hlavní roli, kteří za sebou nechávají vymlácený zuby a rozšlehaný vajíčka s kečupem. Mám otázku: Vážně vám záleží na originálním příběhu? Já si osobně myslím, že prostě stačí na chvilku vypnout mozek a nechat aktivovat ty neurony vzrušení, když vidíte ty zpocený svaly bušit hlavy o zdi, stoly, mikrovlnky a bůh ví co se jim připlete do cesty. Patelovi se opravdu podařilo aspoň mít originální záběry, když ne příběh, všechno je to skoro jako POV (ne doslova jako Hardcore Henry) a i přes tu chaotičnost je vidět přesně to, co je zrovna důležité a veškerá akce je svižná, brutální a inovativní. Vizuálně má moc pěkný špinavý obraz, který doplňuje velmi povedená a pasující hudba a zvuk. Jo a milý houlyvůde, takhle se dají využít transgender lidé ve filmech! Vůbec to nebylo cpáno do ksichtu a naopak to bylo vlastně celkem přirozený. Najde se tu pár chyb (někdy to bylo vážně šumivý kvůli velkýmu ISO), ale co jsem četl, tak prý měl Dev docela problém na to vůbec získat peníze a realizovat, takže mu to odpouštím. Na závěr tedy: není to žádný perfektní film, ale je to perfektní zábava a splnil veškerá má očekávání - a to je přeci hlavní. ()

david141474

Indické a indicky laděné filmy mám rád, a proto jsem se rozhodl zajít zrovna na toto. Musím konstatovat, že to bylo mnohem lepší než jsem očekával. Ty recenze, hodnocení ani trailer mě moc nechytli a proto jsem tak dlouho čekal a přemýšlel, zda na to mám jít či nikoliv. Když se naskytla příležitost, tak nepřemýšlel dlouze a vyrazil. No a musím konstatovat, že to bylo perfektní. Sice ty flashbacky mě dost vytáčeli, tak jsem to nakonec překousl. Dějově je to velice kvalitní a záživný. Film rychle uteče, takže se nemusíte obávat, že vás to bude nudit. Nejlepší věc na tomto skvostu je akce, která je nádherně natočena a ty barvy se do toho perfektně hodily. Takže ani kameramani ani osvětlovači nezůstanou opomenuti. Jo kamera je tady taky perfektní. Soundtrack je cajk. Jak hudba tak vybraný songy. Já jsem s tímto snímkem velice spokojen. 10/10 Indický John Wick překvapil! ()

Jemes

prosadit se v takovém to typu filmu, když tu máme sérii Johna Wicka je obtížné, ale Opičí muž na to šel trochu jinak a na mě to fungovalo. Bohužel akční stránka v půlce filmu při uzdravování hlavního hrdiny to začalo skřípat, protože po bušení do pytle a držení kbelíku vody ve vzduchu se opravdu nikdo nestane mistr v bojovém umění. Kdyby tam přidali postavu, která kdysi trénovala nějaké bojovníky bylo by to mnohem uvěřitelnější. Následná sekvence v doupěti nepřítele je další ukázkou, kde to s realitou nemá nic společného, protože ze 100 nepřátel tu máte cca 10 lidí se zbraní. Kdyby šlo dát 2,5 hvězd, tak to udělám za dobrou první půlku a špatnou druhou. ()

ssd3niss

Parádní indická akční jízda. Akční scény na jedničku a to jak už rvačky, bitky, tak i honičky. Bohužel zde to pro mě skončilo. Příběh i atmosféra mě vůbec nedostali, zkrátka jsem se na tu indickou kulturu a hudbu nedokázal naladit. Každopádně na debut i tak velmi dobré. 3/5 ()

rigby

Vypadá to jak nějaký indický film, ale kvality produkce Bollywoodu to nemá ani zdaleka. Obyčejná ruční mlátička, ve druhé polovině se spoustou krve. A vlastně po celou dobu nicneříkající nuda s velmi prostinkým příběhem pomsty. Takovýmto filmům jsem už dávno odrostl, bavili mě tak v patnácti. ()

veverysiak

Indická Vrana v kombinácii s indickým Jackom Reacherom v kombinácii s indickým Johnom Wickom s indickým pozadím a indickým movie štýlom, niežeby som mal niečo voči Indii, božeuchovaj, ale tak, ako nikdy nevstrebem kórejský spôsob filmárčiny, tak je to aj s indickým, obzvlášť keď si to berie príliš veľa prvkov z Holyvúdu, takže 35%. ()

uhlerado

Dev sa nam zmenil, je z neho pomstychtivy válečník. Mstí sa za bolačky z detstva a robi to na vlastnu past a akoby bez planu a spontanne. Indicky John Wick nie je zlym akcnym filmom. Ale nevidim tu nic nove,, co by z toho urobilo sanku dole. Ako fakt zasadene v spinavom, ale aj luxusnom indickom prostredi, je to dobre a skvostne. No na jeden krat staci. ()

Thalin

Člověk by si na začátku řekl, že je to taková klasická honba za pomstou, jen v indickém hávu. A je fakt, že moc originální to zrovna není, ale vyvažuje to vizuál a odhodlání hlavního protagonisty. Ten během filmu dostane teda pořádně na prdel, až jsem si tak do půlky říkala, že je to akorát blb, co jde na smrt. Ale jak se film přehoupne do druhé poloviny, on na sobě fyzicky i duševně zamaká, tak to dostane hned lepší spád. Líbila se mi celá ta "barevnost" kdy si místy kamera hrála se světly, zrcadly a tak podobně. Stejně jako taková ta klasická ponurost poukazující na bídu a nuzný život některých lidí v indii, hned vedle zbohatlíků a zkorumpovaných zmetků, co si o pár ulic dál v luxusním klubu vypalují zobák. Patel se tu rozhodně vyřádil a dal si zabrat, jeho postava je sice hnaná jen tím jedním, pomstít se, ale toho nemluvného odhodlaného kluka zahrál skvěle a už od Skins se mi jeho výkony zamlouvají čím dál víc a ukázal, že i akční role mu jdou. Skvělý je i hudební doprovod. Jediné, co mi moc nesedlo byl konec. Jasně, na jednu stranu to plně chápu, na stranu druhou mi to přišlo takové useknuté. A co mě místy docela štvalo, byla ta rozklepaná kamera. Ať už to byl záměr nebo ne, některé scény, hlavní ty akční a bitky, tak byly docela nepřehledné. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (viac)