Lady Guinevere (Julia Ormond) cestuje do Camelotu, aby sa stala manželkou hrdého kráľa Artuša (Sean Connery) - týmto sobášom totiž zaistí svojmu kráľovstvu ochranu pred agresívnymi vpádmi svojho suseda, princa Malaganta (Ben Cross). Ten sa samozrejme len tak ľahko nevzdáva - chystá sa ju ešte počas jej cesty prepadnúť! Našťastie je však práve nablízku chrabrý rytier Lancelot (Richard Gere), ktorý krásnej dáme v ťažkostiach rád pomôže – a nie naposledy! Keď sa totiž zákernému Malagantovi podarí krásnu Guinevere uniesť, je to práve Lancelot, ktorý ju zo zajatia vyslobodí! Spoločne prežité ťažké chvíľky oboch mladých ľudí naveky spoja – a hoci Lancelot sľúbi Guinevere večnú lásku, mladá kráľovná nechce a nedokáže podviesť svojho manžela, ktorému prisahala vernosť. No stačí jediný bozk na rozlúčku a kráľ si situáciu nesprávne vysvetlí... Jediným ako-tak dôstojným východiskom z nej ostáva už len súboj na život a na smrť... (TV Doma)

Vojcl

Snad nejhorší zpracování artušovské legendy, které jsem kdy viděl. Scénárista úplně překopal notoricky známý příběh.. Richard Gere mě v hlavní roli velice zklamal!!! Režie také za moc nestojí a nejvíc mi vadilo, že v ději byla naprosto opomenuta mýtická část příběhu. Kdo jste se těšil na Merlina a Morgianu, tak se nedočkáte.. Pořádný filmový průšvih zachraňuje snad jen jako vždy dobrý Sean Connery a akční scény.. ()

B!shop

No dalsi variace na artusovskou legendu a docela povedena. Kdyz Gere machruje s mecem, hraje paradni hudba a neco se deje, tak je to naprosta parada. Bohuzel cas od casu tvurci pritvrdi na romantickou linku a ta me buhvijak nebrala. Nicmene nastesti to je vic dobrodruznej nez romantickej film, takze ty dve hodiny svizne utecou, do Gerea bych to nerek, ale hodil se sem, Connery jako kral byla jasna volba a Ormond to moc slusi. Takze celkove povedenej historickej film. ()

01Zuzana10

udreli na moju slabu stranku. Rytierske pribehy, to ja odmalicka rada.. :) Jasne, je to totalna hovadina, architektura a ine veci, dalsia verzia legendy.. kaslem na to. Trochu mi skazili dojem niektorymi stupidnymi hlaskami, ktore este viac zdoraznuju typizovane idealizovanie spracovane v 20. st.,co uz. Skoda, ze Artusa nespravili aspon trochu mladsieho. Richard je tu velky sympatak, Guinevere som nikdy nemala rada ako postavu, tu bola celkom fajn. /pozn. mimo: niekedy si vsimnite rozne dlzky jej vlasov. Vlas. stylisti neskryli pricesky :D. Take obrovske ucesy by sa z jej prirodzenej dlzky nedali spravit.. - vlastna skusenost :))/ Nemozem si pomoct, mojej deckej fantazii sa First Knight pacil :)... tak raz za dlhy cas si ho opat mozno pozriem ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $37,600,435Tržby Celosvetovo $127,600,435║ v prvom rade to ide v šlapajách Costnerovho Robina Hooda, má to dobrú akciu, lokácie, výpravnosť, aj obsadenie újde a niekoľko dosť dobre vystavaných momentiek, tá romanca tam troška škrípe ale dá sa prekúsnuť /75%/ ()

Amarcord_1

80% - Překvapuje mě zdejší nízké hodnocení. Pro mě je tento film spojen s překrásnou hudbou Jerryho Goldsmithe, nádhernou atmosférou a výborným hereckým trojlístkem v hlavních rolích. Příběh krále Artuše a rytířů Kamelotu fakt miluji. V tomto podání mě nic výrazně nerušilo, jen samotný konec mi přišel trochu přitažený za vlasy -proto nižší hodnocení. Jinak pro se pro mě jedná o znamenitý film, při kterém se myšlenkami vracím do té krásné doby, kdy jsem také chtěl být rytířem.... ()

• Film sa odvracia od klasickej artušovskej legendy hlavne tým, že v ňom úplne absentujú magické prvky a tiež pre podstatný vekový rozdiel medzi Arthurom (Sean Connery) a Guinevere (Julia Ormond). (Arsenal83)