Bývalý mariňák z jižanského městečka vyrazí do boje proti zkorumpovaným strážcům zákona. Ti mu totiž neprávem zabavili peníze, které měl na kauci pro bratrance ve vazbě. (Netflix)

Enšpígl

Tak tady mně vypadl z myšlenek Rambo poměrně záhy a ono by to nemuselo být vůbec špatný, protože to s tím Rambem se týká jen schopností hlavního hrdiny, jinak zápletka je jiná, ale co mě neskutečně vysírá, že Netflix by i z bobku od králíka udělal nekonečný hovno ze žirafy. Tahle móda přepalené stopáže to je zase trend za všechny prachy. ()

Marigold

Strhující soustředěný nástup postavený kolem jednoduché premisy náhodného kolemjdoucího zataženého do policejní šikany, nádherný build-up vrcholící scénou s restartem modemu... a pak trochu rozpačitá druhá polovina, která se pokouší o složitější motivaci i elaborované schéma spiknutí... a najednou se ta Saulnierova semknutost trochu vydrolí a film, který byl slow burn je najednou spíš burn too slow. Scénář víc sází na náhody a mechanismy, které mají pospojovat jednotlivé motivy, ten pocit jednoduché žánrové satisfakce se už ale nevrátí. Aaron Pierre je každopádně objev jako kráva. Fakt Rambo meets Reacher. Dejte mu seriál. Bacha na chlapy, co nemrkají. Silné 3, slabší 4. ()

Fr

„MUSÍM TY ZMRDY SEJMOUT…“  Přes hodinu ve vás budujou nasírací atmosféru… nebojím se napsat, že dost lacině, možná až neuvěřitelně, ale proč ne, lidi jsou různí a na americkým vidlákově se prostě může stát všechno. (Ale trošku mě to sere.) No a jinak - klasická netflixovka. Tak nějak rozumnej příběh je rozmělněnej do ohromný stopáže, takže výsledek sice neurazí, ale vidět to znovu nechcete. I když třeba účast Dona Johnsona potěšila.         /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jeremy Saulnier film napsal, režíroval, sestříhal i produkoval. 2.) Thx za titule „Vojtěch Ulrich“.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Mám rád filmy Jeremy Saulniera a Rebel Ridge  sice nebude patřit k mým nejoblíbenějším,ale určitě nezklamal, byť v některých věcech jsem čekal intenzivnější podívanou. Výborná je první polovina, kde jsem byl vyloženě nadšený, má to ukrutnou a sklíčenou atmosféru, výborného Aarona Pierra, který hraje skvěle, jde z něj respekt a dostává se do velmi nepříjemné pozice. Konfrontace s policisty je také podána velmi dobře, jsou to strašní šmejdi a celé to velmi baví. Líbily se mi také dialogy ( armádní kecy), jenže v druhé půlce tomu hodně spadne řetěz a začíná se řešit jakási konspirace právničky, která je zde úplně zbytečnou postavou a jednak kvůli ní film ubírá na tempu,ale také na zajímavosti. Člověk tedy doufá, v alespoň satisfakční finále, jenže tady je velkým mínusem, že hlavní hrdina je dobrák a uvědomuje si, že nemůže nikoho zabít, a tak akční finále je poněkud mdlé bez násilí a drsných killů a to mi upřímně docela dost vadilo. Celkově jde o zajímavý film, ale spíš jde o Thriller s menší akcí v závěru, je to však dobře zahrané, natočené s kvalitním scénařem i slušnou atmoškou, jen to tempo docela drhne a finále není dle mých představ. 6/10. ()

dO_od

// Je to takových rezervovaných 7/10. Hodně slowburn reacherovka s peprnými dialogy, vynikajícím Aaronem Pierrem a jednou poctivou akční sekvencí, akorát je to zbytečně natažené na 130 minut, takže tomu v půlce dojde šťáva a znovu ji to nabere až ke konci. Zklamaní fanoušci Ramba by se měli podívat na víc filmů, aby příště od Saulniera nečekali akční béčko. ()

choze

Na víc jak dvě hodiny natažená epizoda Reachera vystavěná na nápadně rambovském půdorysu. Inteligentní scénář, kvalitní dialogy a charizmatického hrdinu, ale v druhé polovině převáží levný a nudný seriálový look, minimum akce a přílišná délka. Ale na Netflix solidní zábava. ()

3DD!3

Variace na Reachera, Ramba a všechny ty tuláky, kteří se musí domoci spravedlnosti mozkem a pěstmi a spoustou vystřelených kulek, ale tentokrát trochu realističtěji, byrokratičtěji a vlastně i méně uspěšně. Saulnier pečlivě buduje konflikt na zdánlivě banálních a o to opravdovějších třenicích mezi muži zákona a problémovým cyklistou. Aaron Pierre i Don Johnson si své party vychutnávají a úvodní zhruba hodinka je dokonalost sama. Pak to sjede do žánrové klasiky s několika překvapivými zákrutami, ale pořád jde o výbornou podívanou. Pierre je každopádně objev roku a od Saulniera chci vidět víc, protože se předvedl jako více než talentovaný filmař. ()

castor

Ten nástup byl skvělý. Tvůrci dokážou v divácích vyvolat opravdové pocity bezmoci (rozuměj nasrání) prakticky okamžitě, co se jistý Terry ocitne hubou v prachu země. S balíkem peněz mířil na kole do jednoho zapadákova, kde hodlal zaplatit kauci za svého bratrance (trochu zlobil a hlavně se nesmí z vazby dostat mezi vězně). Jenže ho srazí policejní auto, respektive jeho lehce rasistická posádka, za velmi podivných postupů dostane pouta a o prachy přijde. Důvody jsou chabé, jakékoliv oponování Terrymu přidělá další nepříjemnosti. Přesto to ještě zkusí v klidu a po dobrém, jenže u soudu v téhle díře právě skončily úřední hodiny, obecně tu platí tak trochu jiná pravidla a poldové spoléhají na díru v zákoně. Křivda je jedna věc, prasárna za prasárnou druhá, takže tihle balíci brzy pochopí, že tenhle „prudič“ je ve skutečnosti bývalý mariňák a expert na řešení konfliktů. Graduje to pomalu, ale parádně. První polovina je opravdu velmi dobrá. Sice nepotřebuju usekané ruce a zlámané nohy, ale zhruba v té době už něco šťavnatého přijít mohlo. A taky mělo. Jenže (hodně zajímavý) Aaron Pierre jde na všechno zatraceně soustředěně a s rozumem. Navíc se začne dost vysvětlovat a to opatrné nadšení se docela dost drolí. Občas přijde nějaká ta náhoda, jindy pitomé policejní rozhodnutí. A to nemalé očekávání prostě vystřídají závěrečné titulky. Ale povšechně spokojenost. Škoda až příliš opatrné druhé poloviny, navíc celkově s přepálenou stopáží. ()

Davies182

Kdo by to byl řekl, že se Daviesovým nejoblíbenějším filmovým žánrem na stará boomerovská kolena stane moderní western maskovaný za slow burn thriller z amerického vidlákova, kam se pro ostrá slova a ještě ostřejší nože nechodí daleko. Začínám mít regulérní crush na všechny tyhle filmíky o namakaných Mircích Dušínech, na nichž sprostá vyšší moc zdánlivě bez úhony páchá příkoří. Když jsem byl malý, chtěl jsem vidět týmovku Avengers (splněno!!). Dnes bych si ovšem instantně dal supertým ve složení amazoňáckého Jacka Reachera, Hieronyma Bosche, Roberta McCalla a teď i Terryho Richmonda. Jo, klidně přihoďte i Jamese Reece. Šoupněte mi je prosím všecky do nějaké epické konspirační detektivky, platím zlatem! [Netflix] ()

-bad-mad-wolf-

Akční film, který vyměnil přestřelky za dialogy. Á taky potvrzení, že se samorosta Saulniera vyplatí nadále sledovat (doufám). Aaron Pierre sedl do role cyklistického terminátora po všech stránkách přesně, A. S. Robb mu zdatně (se)kunduje a cameo Jamese Cromwella potěšilo. Tuctové ksichty fízlů nevadí, protože nepřítelem číslo jedna je tu zdánlivě beztvará prohnilost zkorumpovaného vidlákova. Celkově je fajn sledovat, jak zákeřně Saulnier film vede: napětí šroubuje vytrvale, ale vytouženou satisfakční akci často drží zkrátka; místo toho se snaží prostřednictvím hlavního hrdiny situaci analyzovat, okecat a vyřešit neefektně efektivně, čímž opět vyvolává napětí a nejistotu. Díky tomu příběh funguje, přestože je v podstatě balíkem žánrových klišé. Podrbat na bříšku zaslouží i finále - doběhne do cíle krásně nepateticky a utne se tak akorát, aby neotravovalo. Škoda, že to neplatí pro celou stopáž, protože ta by se bez nějakých dvaceti minut (zejména v druhé půli) obešla. 7/10 ()

Sobis87

Trailer dost klame tělem, nicméně snad nikdo, kdo zná ostatní kousky od Saulniera, nemohl čekat, že z té (tady už několikrát zmiňované) "rambovské" premisy vznikne nějaký akční výplach. Kdepak, tohle je poctivý, pozvolný, nezřídka až procedurální napínák, který se může opřít o super casting (Aaron Pierre tu je vyloženě boží!), sebevědomou režii, minimalistickou hudbu, která poctivě tepe v těch správných momentech, a hlavně o vypilovaný scénář, který do jisté míry opisuje zajetý žánrový oblouk, ale zase dokáže průběžně příjemně překvapovat v jednotlivostech a hlavně oplývá vysoce kvalitními dialogy. O akci tu opravdu nejde, ačkoliv když už na ni dojde, tak stojí za to. Saulnier prostě zůstává svůj a dokázal mě přikovat k obrazovce od první do poslední minuty. Rebel Ridge je autorské žánrové potěšení nejvyšší jakosti... jen musíte vědět, o jaký žánr se jedná a kdo je tím autorem. Velká spokojenost! ()

Arsenal83

Chudáci čokoládoví sú aj naďalej perzekuovaní tvarohovými policajtmi, v tejto premise žiadnu rebéliu nevidím, ale aspoň film vyvracia dávno vyvrátené asociácie ako napríklad černoch + bicykel rovná sa zlodej. Don Johnson už býval lepší, ale charizmu má, no a celkovo priemerná kriminálka má v sebe jedinú rebéliu, že Netflix tentokrát prekvapujúco nepodľahol gejóze. Sústredil sa čisto na farby. ()

Chrustyn

Počáteční Rambo wibe rychle vyprchává a očekávání akční jízdy odpadá, společně s běžnými diváky Netflixu, kteří chtějí vidět atrakce a je jim jedno v jaké budou podobě. Rebel Ridge je film Jeremy Saulniera a to je důležité si na začátku uvědomit. Hlavní hrdina ví, že policejní stanici vymlátí s prstem v nose ale po celou dobu je pasivnější, než by divák očekával. Film je pomalu budovaná kriminálka, která má největší negativum v tom, že směřuje k něčemu, na co nakonec nedojde. Jinak více než slušné a určitě stojí za vidění jako protipól toho, co běžně znamená made in Netflix. ()

TheEvilTwin

Hodně hutná a atmosferická dialogová jízda, která být o 30 minut výplně kratší a mít akčnější finále, mohla být za plnou palbu. Vizuálně skvělé, herecky působivé a dvě sekvence střetu týpka s poldama jsou mrazivé, že jsem vyloženě cítil, jak mi tep skočil na 150. Jen škoda, že místy je to opravdu až moc zdlouhavé, byť chápu, že bylo třeba vybudovat pouto diváka okolo hlavní dvojky postav a nastínit jejich chemii, a stejnětak závěru, který sice "nějak dojede", ale mohl se daaaleko více urvat ze řetěžu. Nicméně i tak si tu 4. hvězdu film s odřenýma ušima zaslouží, jelikož určité místa ve filmu měly šťávu a hlavní hrdina je dosud neokoukaný, talentovaný sympaťák, který se vyloženě nabízí ke srovnání s Reacherem. ()

Lacike

Super mega giga extra divný film. Na prvý pohľad to pôsobí ako civilná variácia na Ramba s hlavným hrdinom, ktorý všetko rieši analyticky a zachováva Reacherovský kľud. Lenže napriek príkoriu, ktoré hrdina zažije a chuti diváka po pomste, ostane táto túžba nenaplnená a k žiadnej násilnej a brutálnej očiste nedôjde. Vďaka tomu mám z filmu veľmi rozporuplné pocity. V prvej polovici to má neskutočnú atmosféru, skvele napísané a zahrané postavy, ale keďže sa to všetko nepretaví v akčnú očistu, tak filmu dôjde v druhej polovici dych a premení sa v zdĺhavú nekonečnú nudu. Filmu dávam tretiu hviezdičku práve za to, že na to išiel netradične a to napriek tomu, že práve tá netradičnosť ma celú druhú polovicu filmu srala. Rozhodne sa to oplatí vidieť, aj keď spokojných asi nebude veľa divákov. 5/10. ()

GeusX

Thriller, který tématem vzdáleně připomíná prvního Ramba. Námětem, ne akcí. Dobrý thriller v němž však kecání válcuje akci. A ten divný konec... ehm (viděl jsem 1x) ()

agentmiky

Že by se jednalo o největší kladné překvapení Netflixu tento rok? Dost možná. Film s naprosto nulovým marketingem mě totiž ve výsledku naprosto uchvátil. Prvním kladným aspektem filmu je bezesporu obsazení. Pro mě doposud neznámý Aaron Pierre zazářil na plné čáře. V každé scéně z něj vyzařuje naprosto ojedinělé charisma. Pokud se nic nepokazí, tak před sebou má zářnou budoucnost na poli kinematografie. Ale i ostatní mu zdatně sekundovali (Don Johnson v roli prohnilého šerifa opět skvělý!). Jinak jsem šťastný, že se Saulnier držel při zemi a natočil vlastně spíše nepříjemné drama než akční film odtržený od reality. I proto tady fakt nechápu, jak někdo filmu může vyčítat absenci větší kadence bitek a přestřelek. Pokud Vám to chybí, pusťte si Johna Wicka...I přes to za mě ale samotný film nabízí nespočet kvalitních momentek plných napětí (závěr za mě naprosto špičkový!), kdy se vám bude tajit dech...Fakt jsem nic světoborného od filmu nečekal...Ale Rebel Ridge patří k vzorku toho nejkvalitnějšího, s čím se doposud tato streamovací platforma vytasila. Za mě dávám 8/10 ()

Praxis

Nasraný něcojakoRambo na americkym vidlákově, kde se dějí nepěkné zlé věci. Aaron Pierre skvělý. Úvodní asi hodina je naprostý skvost, pak tomu dojde dech, aby vás to na konci potěšilo jednou opravdu akční scénou. Konec vyšumí do ztracena. Ale jinak celkem fajn produkce Netflixu, která mě vlastně vůbec neurážela. Jen to mohlo být klidně o něco kratší a údernější. 65% ()

Lenka.Vilka

Hlavním problémem tohohle filmu je nejspíš to, co nikdo nečekal. Hlavní přestavitel, který tvrdí, že si nechce hrát na hrdinu, ale potom si na něj chlapácky hraje, tak ten tady vážně není. Je tady týpek, který tvrdí, že si na hrdinu hrát nechce a tak to potom většinu času nedělá. To je možná důvod, proč je film na Netflixu a ne na Prime Video. A tohle je fakt, který způsobuje to, že se Terry občas chová zvláštně a dostává se do situací, které především v druhé polovině způsobují nelogické výsledky. Protože v první polovině ta thrillerová ukecanost s minimem akce funguje dokonale. Vlastně jsem si do první hodiny připadala, že sleduji dost roztahaný, ale dobře napsaný, vedený a natočený první díl seriálu. Druhá polovina ale na scénu přivede právě ty věci, který jsou občas logikou proti sobě, místama to působí jako opakované "tam a zpátky", a kazí se tím zbytečně tempo. A ten čas přes dvě hodiny, který by mi jindy nevadil, je tady proto dost znát. Ne, ta stopáž nenudí, to není to nějak zvlášť velký problém filmu. Jenom to akorát zbytečně ukazuje ještě víc na to, že druhá polovina je trochu horší než ta první. Přičemž celá pointa toho, co se v týhle díře děje, je vážně moc fajn. Jenom je vtipný, jak je možné, aby se něco tak rychle překlopilo. Dialogy v první polovině? Luxusní! Hlášky a nic neříkající věty, který mají asi působit vtipně v druhé polovině? Občas dost strašný a děsivý na představu, že se tohle někdo vůbec odvážil napsat. Aby potom přišla závěrečná dvaceti minutovka, která začíná tím, že jsem si řekla: "Tak proto se film jmenuje, jak se jmenuje?". Ale ne, finále se odehrává jinak a jinde, ale ten dlouhý záběr na cedulku názvu byl asi jako důkaz, že se snažili, ale lepší název nevymysleli. Ale samotné finále je fajn. V komornějším střihu stejně jako celý film, takže není důvod tady tímhle směrem kafrat. Rebel Ridge je fajn thriller, se kterým nemám žádný problém a nemyslím si, že je to výsledek "moderního Netflix chodu". Tohle si může myslet vážně jenom zoufalec hledající vady na kráse a tohle ho napadlo jako první, protože to prostě teď jako důvod letí. Jestli můj názor ovlivňilo to, že jsem neviděla trailer, je taky možný. Tak já to napravím. Ale to nic nemění na tom, že to byl ok film. Nemám důvod ho vidět znovu, ale bylo to i tak fajn :) 85% :) ()