Po vylodění u břehů Eldoráda, legendárního ztraceného zlatého města, jsou Tulio a Miguel zlákáni místními šamany vidinou neuvěřitelného bohatství. Čeká je tedy nejdůležitější rozhodnutí jejich života - a to zda dají přednost bohatství před opravdovým přátelstvím. Tváří v tvář nepředvídaným nebezpečím vyrážejí zachránit obyvatele Eldoráda! (oficiálny text distribútora)

FFilipCZ

Povedený, grafickými a digitálními efekty nepoznamenaný, postaru ručně kreslený animák, který na vyšší level vyzdvihují písničky Eltona Johna. Dobrodružný příběh + vtipná dvojce postav společně s koněm, výrazně připomínajícím toho z pohádky Na Vlásku, k tomu přidejme mou slabost pro animáky a čtyři hvězdy jsou na světě. PS: Měl jsem velké štěstí, že jsem film viděl ve verzi s českým (jako vždy u animáků kvalitním) dabingem, ale nedabovanými (do češtiny nepřezpívanými) původními písněmi Eltona Johna. Věřím, že v případě českých songů by dojem z filmu šel minimálně o jednu hvězdu dolů. ()

D.Moore

Kombinace klasické a počítačové animace sice trochu zastarala, respektive působí lehce rušivě, nicméně nezastaral svižný dobrodružný příběh, místy tak trochu variace na Muže, který chtěl být králem, a především nezastaraly úžasné písně Eltona Johna, které se podle mě hravě vyrovnají těm ze Lvího krále. A když hrdiny dabují Kevin Kline a Kenneth Branagh, je o zábavu i o kvalitu postaráno. Eldorádo není žádný přelomový animák, ale je to výborná podívaná i poslouchaná. ()

TostTom

No na to že kreslené pohádky moc nemusím, možná protože mi většina z nich přijde depresivní, tak tahle se mi kupodivu líbila a musím říct, že jsem se celou dobu bavil. Celé to bylo zasazené v pěkném a barevném prostředí, postavy byly příjemné a sympatické a nejvíc mě asi bavila Chel. No a na závěr hudba a tam asi není co dodat prostě paráda Hans Zimmer a Elton John co víc chtít. ()

fablefavorit

Velice zábavné, neotřelé a o poznání dospělejší než jakýkoliv jiný film podobného formátu. Kvalitativně bych ho přirovnal k jeho mladšímu bratříčkovi Sindibádovi, rovněž od Dreamworks. Absence nějakého cílového záporáka je na jednu stranu osvěžující, na stranu druhou ale příběh postrádá nějakou ráznější tečku. Zároveň jsem názoru, že písničky zde nebyly třeba, ba naopak. Přesto se mi Eldorádo líbilo a upřímně nechápu finanční díru, kterou tento flick Dreamworks-u způsobil. Asi to nebyla moc plytká sračka, jakou je například Frozen. ()

honajz2

Už fakt hodně dlouho mě žádný animák takhle nepotěšil. První půlka pro mě byla na jasných 5*, druhá ale trošku začala ztrácet dech a i těch písniček mohlo být míň (ale překvapivě většina z nich nejen že ušla, ale dokonce se mi líbila!), proto ten plný počet nedám, ale jinak to mělo všechno, co bych si od takového ideálního animáku přál. Zajímavý příběh, sympatické postavy, spoustu vtipných (a přitom neinfantilních a nefekálních) scén, trocha té inteligence a vůbec jsem se u toho nenudil. A bylo to i správně dobrodružné. Fakt se mi to moc líbilo, zvedlo mi to náladu a k tomuhle filmu se určitě budu rád vracet - a o to víc jsem rád, že jsem na něj narazil, protože donedávna jsem o jeho existenci vůbec nevěděl. Silné 4* ()

• Eldorado má původ ve Španělštině a znamená v překladu "Zlatá země". Celá legenda má zřejmě původ u indiánů obývajících břehy jezera Guatavita, kdy jejich náčelník ze sebe obřadně smýval zlatý prach ve vodách jezera. (dienow)
  • Na začiatku je spomenuté, že sa odohráva v roku 1519. Hernán Cortés však svoje výpravy viedol v rokoch 1506, neskôr 1517, a na spomínanú Kubu sa plavil v roku 1518. Cortés zničil civilizáciu Aztékov, vo filme však ide o Mayov. (toi-toi)