Štvorica podnikavých „Krotiteľov" - Dr. Peter Venkman (Bill Murray), Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) a Winston Zeddemore (Ernie Hudson) - je s odstupom času užitočná azda už len pre deti predškolského veku, ktorým rozprávajú strašidelné historky o chytaní duchov a spievajú im svoje pesničky. Pred totálnym bankrotom môže priateľov zachrániť iba nová zákazka. Lenže nikto ich už nepotrebuje a nikto ich neberie vážne. To všetko však iba do chvíle, kým sa v meste opäť objaví čudesný sliz, živiaci sa zlou náladou! Majú zlikvidovať jednu z najnebezpečnejších nadprirodzených bytostí - karpatského ducha - a zároveň zbaviť mesto odporného ružového slizu, šíriaceho sa kanalizáciou, a ohrozujúceho newyorské domácnosti. Len oni, ako naslovovzatí odborníci na dolapenie duchov a vecí nadprirodzených, sa mu totiž dokážu postaviť... (TV Dajto)

Kryton

Druhý díl přichází pět let po geniální jedničce. Krotitelé duchů jsou už zapomenuti a bez práce. To vše změní jeden obraz karpatského tyrana Viga. Daleko více je druhý díl komedií než předchůdce. Samozřejmě většinu vtipů zajišťuje Bill Murray, ale dobře mu (na)hrávají i ostatní členové týmu. Plusem je Peter MacNicol jako Jánuš (skvělý dabing Jiřího Prágra viz hláška "Jen jsem se náhodou postavil"). Hláškují tu snad všichni - "Oni mi pomohli, když jsem se změnil ve psa" , "Jak se jich mám zbavit? Vysvětlete jim, že neexistují!". Jen tu chybí více chytání duchů (až na scénu u soudu)- naopak se zde bude(me) koupat v slizu. Jen nevím proč dvojka u nás není stále na DVD. Hodnocení OST: Edelman vystřídal Bersteina a je to krapet slabší. I tak je hudba podařená a drží v napětí. 7/10 ()

Sdoom

Rozhodně ne slabší než jednička, protože s tak sympatickou hereckou eskadrou to ani není možné. Nikdy jsem si nemyslel, že je Sigourney Weaver nějaká krasavice, ale tady jí to fakt sekne. Scénář má občas hluchá a slabá místa, zejména opakované potíže s úřady přecházejí do neuvěřitělné klišovitosti až trapnosti. Ale triky jsou obstojné, herci skvělí, a já tak můžu s čistým svědomím zůstat u 3 hvězdiček, stejně jako jsem dal jedničce. ()

Doudis19

Že pokračování veleúspěšných snímků nemohou překonat svůj originál? Věc názoru. V mých očích, jsou totiž druzí krotitelé ještě o chloupek zábavnější. Možná mi vyhovovalo značné přitemnění příběhu, který nese i hororové prvky, ale především mě daleko více uspokojilo vyvrcholení. Panáček Michellin mě už jako dítě zklamal, narozdíl od Vigga ksichtícího se z rámu, který ještě hodně dlouho provázel moje spaní. ()

Stanislaus

I když zde hodnocení kleslo oproti jedničce o více jak 10%, tak pro mě je dvojka ve všech směrech na stejné úrovni jako jednička. Opět film nabitý akcí a humorem. Bill Murray a Rick Moranis opět potěšili, stejně jako "roztomilé" vizuální efekty. K tomu ještě přibyl Peter MacNicol. Znělka je stále pro mě neoposlouchaná a chodící Socha Svobody a Titanic tomu přidaly další šťávu. Pro mě opět skvělý film a opět za 4*. ()

dr.fish

Dvojka má možná o něco menší drajv, ale je to dané tím, že v podstatě opakuje totéž v bledě modrém, jako jednička. Chlapíci se téměř upadlí v zapomenutí znovu dostanou do akce, neboť Zlo nikdy nespí. Několik skvělých nápadů a dostatečně sehraná parta hlavních hrdinů drží laťku dostatečně vysoko. 85% ()

• Bill Murray (Peter Venkman) souhlasil i s účastí na případném třetím dílu, ale stál si za tím, že v něm bude hrát jen několik minut na začátku a pak jeho postava zemře. Zbytek filmu chtěl odehrát jako duch. Nikdo s jeho nápadem nesouhlasil a tak na další pokračování v té době nedošlo. (Maark)
  • Ve scéně, kdy se v New Yorku objeví nebezpečný sliz, připluje Titanic jako loď duchů. Původně chtěli tvůrci oživit vzducholoď Hindenburg, ale nakonec jim Titanic (který na své nešťastné první plavbě do New Yorku skutečně mířil) připadal jako lepší nápad. (Olík)
  • Pro scénu na začátku filmu, v níž se kočárek s miminem prohání po silnicích, byla konstrukce speciálně upravena, aby bylo možné ovládat kočárek vysílačkou. (Skarface)