Prominentní lékař Nathan Conrad (Michael Douglas) je láskyplný a pozorný manžel a otec, psychiatr, který se specializuje na dospívající mládež. Jeden z kolegů ho požádá, aby vyšetřil Elizabeth, mladou ženu, která trpí závažnou duševní chorobou. Je bez příčiny krutá a prošla řadou léčebných procedur s mnoha chybnými diagnózami. Toto vyšetření je pro ni poslední možností, než bude definitivně odvezena do ústavu. Conradova intuice a zkušenost ho přesvědčí, že v jejím případě cosi nehraje. Její první slova jsou: "že chceš to, co chtějí oni? neřeknu..." Podivný vzkaz a šest tajemných čísel, která zná jen Elizabeth se ukáží jako klíč k dalším událostem. Jednoho dne doktor s hrůzou zjistí, že kdosi byl v jeho bytě a unesl mu dceru. Následuje řada telefonátů od únosců s požadavky. Přikazují a vyhrožují: "neříkej ani slovo a zjisti šest čísel..." Jaké jsou meze pro psychicky nemocného člověka, když se dostane do nečekané situace? Zvládne ji doktor Conrad jako otec i jako lékař? (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Film sa rozbieha dosť pomaly a následná hodina vás utvrdí v tom, že sa jedná o skutočne priemerný thriller s niekoľkými dosť napínavými momenty a veľmi zaujímavým scenárom. Je preto škoda, že sa temná a ponurá atmosféra ku koncu vytráca, načo nás úplne odrovná prekombinovaný a hlúpy záver. Herecký kolektív je ale priamo hviezdny, Douglas sa pre tento druh filmov určite narodil, Sean Bean je výborný "záporák", plus zvyšné hviezdy v solídnych rolách. ()

jenik71

Poměrně zdařilý thriller. Hlavní motiv je tak nějak standardní (unesl jsem vám dítě a něco za něj budu chtít), ale film je i tak docela svižný a dokáže zaujmout. Michael Douglas je sice výborný, ale ještě víc se mi líbila Brittany Murphy. Jak si poradila se svojí postavou zasluhuje uznání. Jenom jsem čekal zajímavější a nějak gradující rozuzlení s tou šesticí čísel. Ale jinak slušně odvedená práce, která si **** zaslouží. ()

tron

Psychiater musí z duševne ťažko chorej pacientky v krátkom čase vydolovať informáciu X (inak mu kriminálnici zabijú ženu a dcérku), pričom kvôli tomu, že ona vie to, čo oni nevedia (ale chcú vedieť), strávila posledné roky v blázincoch, predstierajúc desať rôznych ochorení, kde jedine bola v bezpečí. Uff, dole klobúk – alebo si ťukať na čelo. Zručný režisér Gary Fleder (ZBERATEĽ BOZKOV) pôsobí dojmom, že do svojho filmu natrieskal všetko, čo sa mu na filmoch kedy páčilo, od Hitchcocka (McGuffin ako diamant o veľkosti nechta v hodnote desať miliónov dolárov, to je fakt niekde na úrovni žiaka 4.B.), cez ukážky jeho obľúbených filmov (SÁM DOMA, NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ) až po Barta Simpsona, Famke Janssenovú v nohavičkách pripútanú k posteli, strážkyňu zákona prenasledujúcu toho nepravého (UTEČENEC) a ja neviem, čo všetko ešte. Napriek smiešne prekombinovanému scenáru má NEPOVEDZ ANI SLOVO niečo do seba. Vrátane mysterióznej atmosféry, pôsobivej výpravy a hereckého obsadenia v čele s uveriteľným hajzlom Seanom Beanom (Boromir z PÁNA PRSTEŇOV), ležérne starnúcim Michaelom Douglasom (v sexuálnom type rolí, ktoré mu vždy išli výborne) a fakticky solídnou psychopatkou alias „natlakovanou bombou“ Brittany Murphyovou. ()

Sarkastic

Dobrý thriller. Ano, taky si myslím, že role psychiatra Nathana Conrada byla napsána Douglasovi na tělo. Z dalších herců mě zaujala víc akorát Brittany Murphy. Inteligentní scénář a slušné tempo baví diváka až do konce; bohužel docela slabého a klišovitého. Nebýt toho závěru, možná bych hodnotil i plným počtem. ()

Arsenal83

Slušný thriller, ale s Douglasom sme videli spústu lepších. Brittany tu ukázala svoj talent a výnimočnú vizáž, škoda, že všetko tak skoro zhaslo. Sean Bean veľmi dobrý záporák, ale rola sympaťákov mu ide viac. Asi mu proste chýbal na tvári porast. Film negraduje, naopak, začne dobre a ku koncu stráca dych. Možno práve preto o ňom dnes už málokto povie slovo, čím sa splnil aspoň titul filmu. ()

• Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)