Chladný svět budoucnosti, kde svoboda a cit jsou mimo zákon.  21. století, svět po třetí světové válce. John Preston je zvláštní agent vycvičený k trestání lidí, kteří nedodržují společností stanovená pravidla. Striktní režim světa budoucnosti likviduje každého, kdo projeví cit či ukrývá knihy, umělecká díla či hudební nosiče. Ty jsou totiž zakázány, protože umějí vyvolávat emoce a ohrožují tak umělou stabilitu totalitního státu založeného na strachu a represi. Co se stane, když agent s povolením zabíjet všechny, kteří se nějakým způsobem pokoušejí vymknout tomuto nesnesitelnému životu, vynechá svou povinnou pravidelnou dávku Prozia - drogy zbavující lidi emocí? A co se stane, když tento muž vzápětí potká krásnou a citlivou mladou ženu, která je odsouzena k smrti? Johnovi nezbývá než přehodnotit vše, co dosud bezduše vyznával, a pokusit se zachránit svět i sebe samotného. (oficiálny text distribútora)

kejmy

Zoufale slabá kopie několika významných a originálních knih a filmů: Orwell - 1984, Huxley - Brave New World, Matrix, THX 1138, Minority Report. Vložte dva dílky každého do hrnce, prohřejte a za stálého míchání zvolna lijte do záchodové mísy. ()

Tomulka

Film se mi celkem líbil rejžovi se docela povedlo skloubit vážné téma do sci-fi a výborná akce jen podporuje dobrý zážitek z filmu. Kamenná tvář Ch.Bale je dokonalá pro bezcitného Clerika. Akorát s tím pláčem jsem mu to trochu nevěřil :). Velmi se mi líbila Emily Watson svou roli zvládla skvěle. Byl jsem celkem rád, že se ve filmu objevilo hodně známých tváří. A trochu mně sklamal hlavní padouch v podání Anguse Macfadyena. Moc se na tu roli nehodil. Má velmi milou a sympatickou tvář. Zloduch mu neseděl. Zloduchem měl být raději Sean Pertwee, který stvárnil původního otce a ve filmu byl pouze jako obraz na plátnech a holoprojekce. Ten by byl dosti luxusní jeho výraz ve tváři jsem si představoval o dchvíle, kdy jsem se ve filmu dozvěděl, že jej má Bale zabít. No nic snad příště :)) ()

Woyczek

Když jsem si film pouštěl, čekal jsem nějakou slátaninu a dopředu litoval, že si dvd koupil. Nevím, v kolika věcech jsem udělal tak radikální obrat. Inspiraci Matrixem film nezapře - stačí se jen podívat na plakáty. Oceňuji bojové scény s pistolemi, hlavně tu úplně závěrečnou - s něčím takovým jsem se ještě nesetkal v žádném filmu. Ani nevím, co bych filmu vytkl - ale na pět hvězdiček není. ()

Briny

Zajímavá myšlenka, autor se nejspíše inspiroval kde se dalo, ale to bych mu rozhodně nezazlívala, protože vytvořil poměrně kvalitní představu utopického světa. Díky poměrně inteligentnímu příběhu, se nám snad i může podařit uvěřit tomu, že by si lidé pod nátlakem - výhružkou smrtí - opravdu aplikovali každý den drogu, která by potlačovala emoce. Mnohem reálnější je však to, že by se časem dal někdo na odpor a co by to bylo za film kdyby se neobjevil klaďas, který se k takovýmto lidem přidá a záchrání svět. Chválím úžasné bojové scény lehce připomínající film Matrix. Ode mě za **** =) ()

Naby

Zajimavy napad, ale snad se ho nedozijem ;-). PS to golfista: Nikdo netvrdi, ze to bylo dobrovolne a kdyz uz ji jednou mas, tak treba dobrovolnost zlbnutemu mozku nevadi ;-). ()

ThomYorke

Jestli je to myšlené vážně, tak se Orwell, Huxley a další asi obrací v hrobě tak, že ruší ostatní "spolubydlící". Jestli ten příběh slouží jen k vykreslení hutné, šedočernobílé atmosféry, tak budiž, to se Wimmerovi povedlo. Christian Bale v hlavní roli je fajn, akční scény alá Matrix jsou cool, ale chvílemi mi přišlo, že toho je až moc. Jasně, že Bale měl bejt ten největší borec, ale vážně je možný, že by se celá super armáda maníků s helmama a samopalama nechala rozsekat jak prasata na porážce? ()

Esquirol

... První film s Christianem Balem, kde jsem si uvědomovala, že je to opravdu dobrý herec! Příběh není zas až tak originální (trošku se to podobá hitu 1984), ale Bale tomu dává opravdu šmrnc! Nebýt jeho, byl by tento film průměrný možná spíš "B" kategorie. Ale díky Baleovi vás to zaujme! ()

complex

kvalitne spracovaná sci-fi snímka, futuristický štýl ma naozaj zaujal hlavne tým, ako vymysleli potláčanie emócií a možnosť skutočného diania.. Herecké obsadenie naozaj vystihuje príbeh, a výkon Christiana Bale si zaslúži vysoké hodnotenie. ()

mAllornNe

Myšlenka filmu určitě není špatná, ono je blbost si dobrovolně píchat drogu která potlačuje emoce nebo city, ale za cenu žádného násilí a válek budiž. Film poměrně dobře utíkal celou dobu, nenudil a v podstatě splnil to co jsem od něj čekal, plus něco navíc v podobě Christiana Baleho. ()

Kájuška

Doteď nechápu ten odfláknutý konec, fuj, fuj! Pamatujete si na psaní slohovek na základce? A stalo se vám, že jste začali s propracovaným zajímavým příběhem, ale pak to odložili a závěr si nechali na večer před termínem odevzdání? A už se vám nechtělo tak jste to zamázli nějakým nesmyslem hlavně abyste už od toho měli pokoj? Přesně takové je Equilibrium. Jsem z filmu zklamaná. ()

Priest

Grandiózní :) na začátku sem si myslel že to bude pouze druhořadá akčňárna, bez děje, hlavy a paty a nápadu. Ale to jsem se šíleně zmýlil. Protože i když je to trochu drsný film o tom, kam by nás mohla naše "nenávist" dohnat, tak je tam vidět i to, že lidskost a láska vítězí :) ()

Peterek82

Přes nudný příběh jsem se skvěle pobavil a u filmu neusnul. Emotivní scény byly FAKT emotivní. Film mě díky tomu naprosto vtáhnul. Momenty, kdy emoce ve filmu musí na povrch, ale přezto nesmějí, byly hoooodně silné. A choreografie bojů se střelbou? To bylo nejvíc! A nejvíc mě na tom všem sere to, že jsem o tomto filmu TAK dlouho věděl, a vědomě ho přehlížel. Pro toho (jako já), kdo u tohodle filmu překousne nezáživný příběh a plytké přeplouvání mezi emotivními/akčními scénami, pro toho to může být perfektní podívaná plná překvapení a zvratů. Pecka! ()

spawn866

Co tohle jako má být? Nějaká stupidní verze matrixu? Ten nápad je tak stupidní že to není sci-fi ale jenom kravina co si hraje na sci-fi. Nápad, že se lidé zbaví emocí pomocí drogy, navíc nemají možnost volby, musejí(nemaj možnost volby) si dávat tu drogu každý den, no mě to přijde jako jiná verze Hitlerova myšlení. Jinak ten film je tak hloupí, že jsem ho po 3/4 hodině musel vypnout, jinak bych asi zešílel, ten film nemá žádnej smysl, nemá příběh, nemá prostě vůbec nic čím by mohl diváka zaujmout, je to totální kravina o ničem, vesmírné vakuum je oproti tomuto filmu jako hustá obří hvězda! Navíc kvalitě filmu také oovídá i český dabing, lidé kteří dabovali tento film většinou dabují buď super hloupé německé seriály nebo super trapné Béčkové filmy! Takže když to shrnu, jenom hlupák! by tento film ohodnotil lépe než 3*, ani ty 3* si to nezaslouží! Totálně B-čkovej film! ()

P@\/EL

Docela dobrý sci-fi film, který se může pyšnit sice poněkud zvláštním, ale neotřelým námětem. Takto povedený start je ovšem podle mého zbrzděn více méně jednotvárným dějem. Film je ve své podstatě totálně nereálná hovadina, kterou musí brát divák s velkou dávkou nadsázky. Nicméně je třeba tvůrce pochválit za perkektně zvládnutou vizuální stránku. ()

Phoeniyx

Společnost s fetovaných lidí kteří neví co jsou city je sice trochu moc ale povedlo se to 4hvězdičky jen proto že se mi nelíbily souboje podobné z Matrixu, jinak film je sám o sobě dobrý a celkem se povedl líbí se mi. ()

heraklas

Krásné ukázání komunismu. Pěkně zpracovaný film. Moc se mi líbil a všem doporučuji. Podíval se na něj i můj táta a řekl, že je to dost dobrý film. ()

David2309

Tento snímek jsem viděl 11x.Pro ty co píší o nesmrtelném bojovníkovi,ten film vůbec nepochopili.Vše je vysvětleno ve cvičení GUN-KATA .Skvělí Bale ve filmu nabitým emocemi.Chce to si ho dát v klidu a možná i několikrát :-) ()

Mort09

Film, který vykradl co se dalo od Orwellovského 1984 až po Matrix. Což bych mu asi odpustil, přece jen se inspiruje kde kdo. Co ale odpustit nejde je přepálená stopáž, která je dána dlouhým hrdinovým hledáním sebe sama. Prostřední pasáž filmu jde charakterizovat jako: přestřelka – bla bla kecy – přestřelka- … . Celkově roztahaný dojem pak nezachrání ani Baleuv perfektní herecký výkon. Equilibrium je skvělé béčko ale přece jen by potřebovalo doladit. 60% ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (viac)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (viac)