Chladný svět budoucnosti, kde svoboda a cit jsou mimo zákon.  21. století, svět po třetí světové válce. John Preston je zvláštní agent vycvičený k trestání lidí, kteří nedodržují společností stanovená pravidla. Striktní režim světa budoucnosti likviduje každého, kdo projeví cit či ukrývá knihy, umělecká díla či hudební nosiče. Ty jsou totiž zakázány, protože umějí vyvolávat emoce a ohrožují tak umělou stabilitu totalitního státu založeného na strachu a represi. Co se stane, když agent s povolením zabíjet všechny, kteří se nějakým způsobem pokoušejí vymknout tomuto nesnesitelnému životu, vynechá svou povinnou pravidelnou dávku Prozia - drogy zbavující lidi emocí? A co se stane, když tento muž vzápětí potká krásnou a citlivou mladou ženu, která je odsouzena k smrti? Johnovi nezbývá než přehodnotit vše, co dosud bezduše vyznával, a pokusit se zachránit svět i sebe samotného. (oficiálny text distribútora)

Mistickzz

Nápad mal Wimmer určite dobrý. len by musel niektoré veci viac dotiahnuť do konca a dať do toho viac originality. Veľa krát som vo filme zahliadol mierne vykrádačky z iných filmov, napr. Matrix a ani po vizuálnej stránke to nebol prelomový film, bolo cítiť ten slabší rozpočet. Ale zato nám to vynahradil inde. Hlavne v hlavnej postave, ktorú Christian Bale zahral fakt skvele a akčné scény ma ozaj bavili a to aj vďaka výbornej hudbe. Equilibrium nie je dokonalé a tak úplne originálne sci-fi ale nemôžem povedať, že ma nebavilo. 75% ()

Nemik96

Velmi zábavný akční mix matrixu, Gattacy a Repo mena s jako vždy skvělým Christianem Bale v hlavní roli. Děj tohoto filmu, sice není žádný geniální výtvor ve stylu Pána prstenů a určitě by se dalo hodně věci vylepšit či změnit, ale mě osobně neurazil. Ovšem hlavním tahákem filmů je jeho vizuální a hudební stránka, tam totiž teprve začíná ta opravdová jízda, hlavně přestřelky v matrixovském stylu stojí opravdu za to. Uděluji slabší 4****. ()

Chipsonator

Poslouchám hlavní téma soundtracku a přemýšlím co napsat. Jedním slovem skvost. Bale tu snad ani nehraje, on vážně je mužem který nezná emoce, a následně nachází jejich krásu. Příběh o tom jak lidstvo bylo zbaveno emocí jsem žral jako vyhladovělý pes, hltal jsem každé slovo a každou informaci o světě ve filmu. Choreografie soubojů je propracovaná a nic si nezadá s Matrixem. Příběh je možná trochu předvídatelný (tušil jsem kdo je otec), přesto je napínavý a silný. Atmosféra je atmosferická a hustá. A hudba je démonická. Kdyby na CSFD bylo místo TOP10 filmů TOP20 Equilibrium by tam rozhodně patřilo. PS: Sean Bean nezklamal. PSS: Nejlepší scénou filmu je jednoznačně ta kdy si John Preston podá Brandta. Ta scéna je prostě legendární. ()

iXtr3m3

Extrémne originálne a zároveň logickými prešľapmi plné, ale taktiež efektne natočené. Takto z minima vyťažia maximum obvykle Briti, tu to čudnou hrou osudu dokázalí Amíci. ()

Loki_Six

"In the first years of the 21st century, a third World War broke out. Those of us who survived knew mankind could never survive a fourth; that our own volatile natures could simply no longer be risked. So we have created a new arm of the law: The Grammaton Cleric, whose sole task it is to seek out and eradicate the true source of man's inhumanity to man - his ability to feel." ()

HiddenDragon

Takovy slabsi Matrix, z opacne strany. Jakoby se probral agent Smith a rozhodl se svhrnout system, ve kterem se vedeni lidstva po 3. svetove valce jalo pomoci leku vymytit preventivne vsechny emoce. Asi zamerne je nazev "leku" Prozia podobny Prozacu. Lide jsou zdrogovani - otupeli, poslusni, jako loutky. Pro zjednoduseni se vse odehrava v betonove dzungli jednoho mesta Libria (ktera mimochodem vypada jako amaterske CGI, holt rok 2002), kde se poradaji razie na cleny podzemniho rebelistickeho hnuti, nici se umelecka dila, hudba i zvirata. Problem cele te myslenky je, ze je to utopie brutalniho kalibru, cemuz se - zda se - nedokazi ubranit ani sami herci a obcas jsem mel pocit, ze si mysli to same, co divak (ja), div jim z toho necuka koutek :) Napr. by me zajimalo, jak maji obcane Librie bez emoci sex, jelikoz Preston (Bale) tu ma dve deti :) Je to na rozdil od pomerne uveritelneho Matrixu (pokud se to da o sci-fi rict) opravdu kravina, ale ma nekolik vcelku cool prestrelek i melee souboju. Rovnou se tu mluvi o kata se zbranemi, coz z toho dela jakesi karatisticke zduvodneni "nesmrtelneho Johnyho" :) Ale opet, zatimco v Matrixu je kazdy souboj defacto videohrou (v pravem slova smyslu, v Neove hlave), tady je Preston realny clovek, v realnem svete, ale dela totalne nerealne veci :) Presto me to bavilo, protoze jsem to bral jako jeho trenink na Batmana :) Osmadvacetilety Bale tu ukazuje, ze na Temneho rytire fyzicky ma aneb "he got moves!" a je mi jasne, proc si ho Nolan vybral. ()

Milano33

Filmový počin Equilibrium prináša skutočne zaujímavú myšlienku, ktorá sa naďalej prehlbuje s tým, ako sa na seba veci v priebehu deja nabaľujú. Film je vizuálne naozaj jedinečný, mimoriadne atraktívny a dosť to pripomína The Matrix. Z tohoto filmového počinu vyžaruje ozaj temný, melancholický, despotický vibe. Equilibrium je situovaný do po vojnového obdobia, kedy sa civilizácia snaží spamätať a znovu postaviť na nohy z predošlej tragickej katastrofy. Aby sa ľudstvo vyvarovalo ďalšej podobne obrovskej pohrome a zbytočným stratám na nevinných ľudských životov, ktoré boli dôsledkom 3. svetovej vojny, tak politici usúdili, že je potrebné ľudí zbaviť emócií, pretože ich výšiny sú často omamujúce. A nielenže ľuďom zakázali pociťovať emócie, ale zbavili ich aj predmetov - ako napr. umenia, hudby či literatúry, ktoré rovnakou čiastkou dokážu v ľuďoch evokovať emócie a pocity. Vo vojnou spustošenom, takmer až post-apokalyptickom prostredí nastupuje neľútostná diktatúra, ktorá sa opiera silnú propagandu. Prostredie je akýmsi mixom The Matrixu a Hunger Gamesu, je to skutočne zaujímavo pojatá dyspotická budúcnosť. Okrem politického dramatu, ktorý vznikol na pomedzí totalistickej, absolutistickej moci a liberálnych myšlienok, pocitu slobody, odboja a revolúcie, tak ide predovšetkým o elegantne štylizovanú akčnú jazdu. Do tretice sa zase vraciam k prirovnaniu s The Matrixom, pretože akcia neskutočným spôsobom pripomína práve pohyby z tohoto akčneho a revolučného scifíčka. Keď sledujeme Christiana Balea ako sa oháňa, tak v tom ihneď vypozorujete Nea v podaní Keanu Reevesa. Choreografická stránka bojových scén je jednoducho ohromujúca. Náš hlavný protagonista, ktorého stvárnil skvelý Christian Bale, je intuitívny a nekompromisný bojovník. Patrí k elitnej jednotke, ktorá je schopná v ľuďoch vypozorovať alebo vycítiť, či prežívajú nejaké pocity - lásku, radosť, smútok alebo taký hnev. ()

Zagros

Na filmu Equilibrium je nejlepší námět, který opět nebyl využit tak, jak mohl. Bohužel se tvůrci rozhodli vydat po cestě osvědčených sci-fi akčňáků a stvořili… další a ničím nevýrazný kousek. Přijde mi, že se do něj pokusili narvat od každého něco a možná vybrali dobré části, ale když vše smíchali, vyšla jim z toho nevýrazná slátanina. Nebudu vytýkat jednotlivosti, nejvíce mi vadila právě nefunkčnost filmu jako celku. Nebavil mě, nenapnul mě a už po několika dnech jsem jej začal zapomínat. Působí na mě jako genericky stvořený film, kdy do toho tvůrci zapomněli dát srdce, či duši. Možná to zní vzletně, ale tak to cítím a nedám jim více než dvě hvězdy. ()

cold

Naprosté zklamání. "B"éčkový film z ktérého jsem měl stochutí po půl hodině odejít a dodnes lituji, že jsem to neudělal. Špatné dialogy, naivní příběh založen na myšlence: "společnost bez emocí" (to by asi těžko fungovalo), akční scény se snaží konkurovat matrixu, ale jaksi pokulhávají. Prostě není nic co by mohlo na tomto filmu zaujmout. Snaha přijít z něčím novým se nepodařila. Přitom v oblasti sci-fi jsou takové možnosti. ()

eagle-eye

Černý kůň mezi sci-fi snímky, velké překvapení a Baleův koncert. Toho chlapíka mám čím dal radši, nebýt jeho, tak to možná dopadlo o něco hůř. Emily to také moc slušelo. ()

wosho

Někdo napsal,že takhle by vypadal Matrix,kdyby jej natočila "Leny Rifenstalová" a je to z části pravda.Wimmer promarnil obrovskou příležitost k natočení úchvatné sci-fi,kdyby se vykašlal být cool jak zmíněný Matrix.K dispozici měl jak herce,tak peníze i solidní námět-bohužel vše přišlo nazmar-jako to škoda.Místo vydatného pokrmu nám naservíroval žrádlo z mekáče ()

markul

Hodně kvalitní sci-fi, které si bere na paškál emoce. A to je taky hlavní důvod, proč jsem tomuto bezesporu výbornému filmu nedal pět hvězd. Protože chcete-li čehokoliv s lidmi dosáhnout, musíte v této době jít do emocí. Dnešní člověk se tak nechá velmi snado ovládat. Pokud potřebujete pro něco souhlas nebo podporu většiny, zapůsobte na jejich emoce. Působení na lidské city je nástrojem pro ovládání lidí a né jejich potlačení, jako to ukazuje tento film. To ovšem není jediný důvod. Každopádně pěkná akční podívaná, ale Matrix měl lepší nápad. :) ()

showxman

Pozoruhodný film, při kterém si uvědomíte jak jsou v našem životě důležité právě city a emoce. A přesně o tom tento film vypráví. Emoce, napětí a Christian Bale to jsou tři prvky, které vás na tomto filmu jistojistě nadchnou. ()

B4TM4N

Námět, který by si zasloužil poněkud epičtější zpracování, temnější úpravu a nějaký další silný element k Baleovi. Nevyužitý potenciál... ()

I.AM.NOT

Budoucí bezemoční syrová budoucnost je cool, Bale zahraje jako vždy výborně to, co se od něj očekává, kamera je dobrá, ale přesto bych to celé shrnul jednou větou a dál bych se tímhle "nijakým něčím" nezabýval. Takže: Celé je to o pár tříd horší 1984 (a to ještě neporovnávám s knihou). ()

Mazlik4 odpad!

Ostudná post-MATRIXácká akce - "ty čteš knížku?! - PRÁÁÁSK; máš v autě štěně?! - PRÁÁÁSK; sbíráš umělecká díla?! - PRÁÁÁSK" všechny vás zabijou SUPERVOJÁCI! Fandům tohoto braku bych doporučil 1) Matrixe, z něj jsou vykradeny akce; 2) 1984, z něj je vykradený námět; 3) THX 1138, z něj je vykraden zbytek. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (viac)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (viac)