Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

LdaVinci

Jsem tak rád, že vznikají pořád originální filmy s dobrými zvraty. Film nám postupně odhaluje, že to není jen tak nějaká večeře a dělá to dobře. Celou gradující potemnělou atmosféru jsem si užíval plnými doušky od předkrmu až po dezert. Samozřejmě tu jsou skvělé herecké výkony. Ralph Fiennes je špička a moje oblíbená Anya Taylor-Joy je jako vždy taky skvělá. No a Nicholas Hoult tu hrál taky výborně. ()

oldy

Pozor spoilery  Zajimavé menu. Menu zahrnuje nejen jídlo,ale vše okolo co se děje v restauraci. Aby jste měli z jídla dobrý požitek. Tohle mi moc jako komedie nepřišlo. Spíš ten konec byl komedie. Jaký měl důvod ji nechatjít ? Jako,že si dala burger ? :D Mohlo to být lepši.   6/10 ()

Brooks

Satira, ktorá skvelo vypadá i znie, je výborne obsadená a baví bizardnosťou a nepredvídateľnosťou svojich zvratov. Ale hlbšie dojmy nezanechá, pretože nepresahuje inteligenčné mantinely svojich postáv. Jedinou zaujímavou postavou je tá jediná normálna, hraná Taylor-Joy a jedinou scénou, ktorá nazrie pod povrch jej rozhovor so šéfom v jeho kancli. 3* ()

Duke90

Menu je opravdovou delikatesou mezi jednohubkami s náběhem na slušný hlavní chod. Ve správném poměru mi byl servírován do tváře úsměv prolínající se s údivem. Zásadní ingredience této zábavné hororové satiry jako důraz na morální úpadek lidstva, černý humor a slepá pomsta s pokrytectvím šťavnatě probublávaly od začátku až do konce. Herecky dominuje (nečekaně) Anya Taylor-Joy, ale velkým "bavičem" se stal Nicholas Hoult. No a Ralph? Ten byl možná nejdémoničtější od Schindlerova seznamu, akorát že tentokrát si až do poslední chvíle zachovával veškerou příčetnost. Takže? Po skončení filmu byl můj hlad zcela uspokojen. ()

Najt

Satirická komedie se scénářem, který se houpe jak prádlo na šňůře. Zazobaná elita byla patřičně arogantní a já měl chuť je vykuchat. Jejich slovosled byl naprosto zcestný. Vše zachraňoval jen Ralph Fiennes, se svým vytříbeným vystupováním zvláštního sociopata, který měl vymyšlený plán pomsty. Tady ale selhal jakýkoli pokus o horor a chování hostů bylo tak pitomé, že jsem se těšil, až to skončí. Naprosté ovečky, žádný pokus o útěk, žádné defenzivní chování nic. Prostě se necháme upálit a budeme držet. Pro mě to byla spíše trapná černá komedie, bez překvapení s dírami ve scénáři a nudnými pasážemi i postavami s opravdu ubohou pointou. Sice šlo o to, kdo pochopí jeho pravidla, ale čekal bych zásadnější motiv. Být to drsnější, dramatičtější a vážnější, mohlo to být mnohem lepší. // 2,5* ()

kachie

V krátkom čase som videla Menu, Trojuholník smútku a Glass Onion. V istom smere mi to prišlo ako 3 rovnaké filmy. Ani jeden film nebol zlý, no ani jeden absolútne úžasný. Z týchto troch dávam Menu na 3. miesto. Možno je to len tým, že som ho videla ako posledný. 1. Trojuholník smútku, 2. Glass Onion, 3. Menu..... Asi nie je náročné zabaviť ľudí na spoločenskej satire a výsmechu snobizmu. ()

departed

Víc mindfuckových filmů, jako je tento. Samozřejmě bychom se tím nechtěli 'přejídat' ;) ale i přestože má film zvláštní mysteriózní atmosféru už od začátku, vyloženě dokud nepřijde na čtvrtý chod, který to vše rozjede na plné obrátky, nevíte vůbec na čem jste, či co očekávat. Od té chvíle si s vámi scénář v kombinaci s démonickým Fiennesem šibalsky hraje a nepustí vás od stolu. Satira na společnost v metaforickém podání kulinářského umění? Beru bez námitek. ()

celticek

Na Anyu-Taylor Joy je radost pohledět. Konečně něco atypického a zajímavého. Bavil jsem se až do konce. Dost dobrých herců, exceluje samozřejmě Fiennes. ()

ANTYCHRYST

Šéfkuchař- režisér nalákal na perfektní šokující menu..které bohužel lépe vypadalo nežli chutnalo.. atmosféra místy hodně slušná zejména když má slovo hlavní šéf.. vyústění filmu není zdaleka tak šokující o co se snaží.. čekal jsem třeba nějaký kanibalismus nebo něco více hard :) 60% ()

rezzzy

Gastro Kill Bill. Absolutně absurdní, ale absolutně nepředvídatelné, creepy, freaky... Už je tomu nějaký ten pátek, co mě nějaký film překvapil a uzemnil. A teď se to stane Voldemortovi v kuchyni MasterChefa. Řekla bych, že to byl takový komediální fine dining, degustace různých překvapení a delikatesa morbidního humoru. Jakkoliv to vypadalo, že gastronomie se bere vážně, udělalo si to z gastra prdel roku od boku, aniž by to ve skutečnosti moralizovalo. Alespoň já jsem skrytou kritiku nevnímala, za což jsem ráda - myslím si, že je to vážně jeden velký joke na úplně všechno od high a low gastra, přes eko, udržitelnost a souznění s přírodou, po lidské neřesti a slabé stránky. Nemyslím ale, že šlo o politickou satiru na současnou společnost, nýbrž o čistou komedii v poker face stylu. Která na současných tématech těží a využívá je pro sebe. Nemyslím si taky, že by šlo o vyprávění příběhu o kterékoliv z postav (a proto ani zklamaný šéfkuchař není hlavní motiv), nýbrž vše, co je řečeno a ukázáno, je - samostatně i ve vzájemné souvztažnosti -  jen prostředek k dosažení cíle - zapůsobit, šokovat, pobavit. Hltala jsem každou sekundu a přijde mi to pošahaně geniální. Vtipné. Včetně ukázky malých dílčích dramat odehrávajících se u každého jednoho stolu - kdyby někdy někdo skrytou kamerou natočil skutečné rozhovory hostů v restauraci a poskládal by je do jedné stopáže, asi takhle nějak podobně absurdně by to působilo z pohledu nezaujatého třetího v každé restauraci - dobrá a blbá témata, různé charaktery, různé projevy, někdo se vychloubá, jiný že sebe dělá někoho, kým není, přehlídka rozličných emocí, příběhů, osudů, informací... prostě dohromady jeden velký pelmel vytržených kontextů, který nezúčastněnému nedává smysl a působí v jeho očích zbytečně tím spíš, oč víc mu zainteresovaní účastníci přikládají význam. Nad tímhle faktem jsem se fakt od srdce zasmála. Asi jako pomazánky na chleba servírované bez chleba. Film brilantní. ()

papadoce

Vskutku veľmi zvláštny film. Bohužiaľ, sledoval som ho v čase, keď sa mi totálne zrútil život a jeho jediný skutočný zmysel. Už zase a opäť, som sa na to mohol len bezmocne dívať nech som konal akokoľvek. Je to skľučujúci pocit, ktorý nikdy nesmiete dať pocítiť osobe, ktorú milujete. Je ním beznádej. Dajte si na to prosím pozor, bolí to nepredstaviteľne. A teraz premostenie od reality k filmu, presne takýto pocit bezmocnosti a beznádeje museli pociťovať hostia v reštaurácii na ostrove doktora moroua. Ralph sa zhostil úlohy masterchefa excelentne a hoci film obsahoval samozrejme niekoľko nelogickostí a iracionálnych konaní postáv, nedá sa mu uprieť atmosféra a originalita. Nuž, keď nabudúce budete haniť studenú polievku vo vašej táckarni, myslite na to, že by mohla byť aj vašou poslednou. So šéfkuchármi nie sú žarty. Úprimne ma to mrzí. Odpusť a neopúšťaj ma. ()

LuW

Váhám mezi 3-4 hvězdami. Bavila jsem se, ale čekala jsem víc… Pročítala jsem komentáře, jestli někdo taky viděl ten podezřelý vzor v Midsommar, ale zřejmě jsem jediná. Postavy hostů mě od prvního momentu sraly, napsané mohly být s větší poctivostí a scénáristé mohli jít alespoň trochu do hloubky. Takhle to totiž působí jako bajka. Je prostě jasné, jak to s nimi nakonec dopadne. Přikloním se proto raději ke 3*, za lenost při vymýšlení zvratů a za podezření z opisování od chytřejšího spolužáka (Ariho Astera). ()

Midar

Trailer na Menu na mě asi od půlky léta vyskakoval prakticky při každé návštěvě kina. Ačkoliv mi tak asi po pátém zhlédnutí začal extrémním způsobem lézt na nervy, protože už jsem ho samozřejmě v ten moment znal nazpaměť, řekl jsem si, že když mi ten snímek v kině s tak otravnou pravidelností neustále cpou před obličej, prostě a jednoduše se na něj v den premiéry vydám. No a výsledek? Ačkoliv je Menu poměrně sympaticky natočenou a rychle plynoucí kritikou bohaté vrstvy společnosti, ve které se navíc sejdou herecká jistota Ralph Fiennes a stále zářivější mladá hvězda Anya Taylor-Joy, jedná se v konečném výsledku jen o hezky vypadající, avšak zcela průměrný snímek, který sice nakousává zajímavé a velice aktuální téma, zároveň k němu ale nic moc neříká a po hodině a půl prostě jen tak mdle skončí. Podle krásného vizuálu, hereckého osazenstva a poměrně štědrého rozpočtu nicméně hádám, že tady byly ambice malinko výš. Tvůrci na ně ovšem prostě a jednoduše neměli potřebné ingredience, a tak nám místo šťavnaté a dobře propečené kritiky společnosti naservírovali jen mdlou, nedopečenou, ale zároveň lehce spálenou nudu, po které za pár měsíců neštěkne ani pes. Režisér Mark Mylod prostě nedokáže jakkoliv budovat napětí či natočit a zinscenovat scénu tak, aby vás alespoň trochu šokovala či nějakým způsobem zasáhla. Moc tomu přitom nepomáhá ani nic neříkající a do ztracena mířící scénář. Nebýt přitom charismatu ostříleného štramáka Fiennese a šibalského kukuče Taylor-Joy, byl vy výsledek ještě o řád slabší. Menu je tak nakonec jen nikoho neurážející průměr, kterému ten jeden lenivý večer klidně dopřát můžete, nic světoborného od něj ale raději neočekávejte. Slovy klasika mezi filmovými kritiky: „Hezký, ale k hovnu“. ()

0verseer

Kombinácia "komediálny horor", ktorá tu v komentároch často padá, mi nie je po chuti. Vo svojej podstate je to oxymoron, ktorý zákonite nemôže fungovať. A nefungoval... ()

borohub

Já vlastně ani nevím, jak mám tenhle film hodnotit. Horor to fakt asi není, spíše thriller s velkou dávkou černého humoru. Námět je rozhodně zajímavý a originální, ale přišlo mi, že v druhé půlce chybí tempo, které bylo v první polovině filmu. Možná je to vyhrocené zbytečně až moc, takže to nepůsobí příliš autenticky -- od prvního momentu je divákovi jasné, že na tom místě je asi fakt něco hodně špatně (což je asi záměr, nevím?). Ralph Fiennes je naprosto geniální, ale celkově herci ten film táhnou hodně nahoru. Je dost možné, že až to uvidím znova v televizi, že to hodnocení budu měnit (spíše k horšímu), zatím ale 75% ()

Daertelon

Vůbec to není o jídle. Teda je, ale jinak. Akorát jsou vedle něj na jídelníčku ještě postavy, emoce a události. Ten film jako by byl svým vlastním výkladem, šablonou svého konceptu, který dokonale zapadá do celistvé myšlenky - je to Menu o mnoha chodech, které se nejdříve příjemně rozvíjí, napíná nás a šponuje, sužuje mezi tím, jak moc si vychutnáváme pokrm, co máme na talíři, a tím, jak moc se těšíme na ten další. Pak přichází zlom, chuťové pohárky jsou zmatené, nové ingredience zapínají mozek, přemýšlíme. A šéfkuchař nás má právě tam, kde nás chtěl mít. Do homeostázi hypnózy stále ještě přikované strhujícím dějem vtrhne vichřice a rozdrásá ji. Přehodnocujeme svůj postoj, sumarizujeme banket, váháme, očekáváme vyvrcholení, dezert. Místo něj přichází fenomenální, ostrovtipné finále. Výsměch. Bizarnost a absurdita. Zážitek není separátní, vnímá se jako jedinečná syntéza. Boží. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024