Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

maxjekul

The Menu je zajímavé pojednání o lidském konzumerismu, které dokáže svou myšlenku obstojně prezentovat skrze zajímavý námět a velmi dobré herecké výkony. Film ale bohužel na spoustě místech pokulhává. Zahazuje potenciál detailnějšího rozvinutí postav a jeho samotné finále na mě působí jakože prostě nevěděli jak to ukončit a tak si vybrali závěr, který moc nekoresponduje s tím, jaký zbytek filmu je. A tyhle dvě negativa jsou mimo jiné zapříčiněna extrémně krátkou stopáží. Podle trailerů jsem očekával nepříjemný thriller s pomalým tempem, jehož hlavní antagonista bude nahánět divákovi hrůzu a nenápadně se bude ukazovat, že s ním něco není v pořádku. Tenhle můj problém se záporákem ale vůbec není zaviněn výkonem Ralpha Fiennese, ten naopak odvádí skvělou práci, jenže postava, kterou hraje je místy předvídatelná a ploše napsaná. To se bohužel dá říct o pár dalších postavách tohoto snímku. Přesto všechno je Menu zajímavá kritika společnosti, při které se občas divák ptá sám sebe, kdo je vlastně ten špatný. 7/10 ()

KarlN

Podprahově se tvářící, avšak naprosto otevřená reklama na americkou fast food klasiku...která se šíleně vleče. Navíc, ty neustálé výkřiky šéfa při servírování mě fakt štvaly. Sakra já mám chuť na cheeseburger a frity. ()

Libena911

Mě se to líbilo. Upřímně, byla jsem napnutá jak péro z gauče celých těch 108 min. Jelikož jsem si Menu pustila na Disney v pohodlí domova, začala jsem k tomu skládat ponožky. A protože celý film koukáte jak to dopadne a já se od obrazovky nechtěla odlepit, spárovala jsem pravděpodobně každou fusekli s úplně jinou kámoškou. Nicméně abych se dostala k jádru pudla- mělo to spád, napětí i pointu. Trochu mi to připomínalo Trojuhelík smutku nebo Hru na oliheň, akorát to nebylo tak perfektně propracované. Ralph vystihl vyšinutého magora toužícího po uznání vyšších vrstev dokonale a sociologicko- psyhologická analýza dnešní zhýralé společnosti, co povznáší hloupé tlachání o obsahu talíře na vyšší existenciální úroveň je zobrazena velmi povedeně. Anya Taylor Joy si veškeré scény evidentně vychutnává naplno a s Ralphem to celkově dovedou velmi dobře utáhnout. Za mě 4 hvězdy. ()

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrný film. Stojí určo za vidění. Dost dobrááááááááááá podívaná. Prostě skvělý biják.....Menu bych klidně přidal mezi svůj širší výběr nejlepších filmů lonského roku. ()

Argocz

Skvělý film s tématikou i dějem. Úžasně zahraný šéfkuchař a zajímavé důvody proč dělá jisté věci, a to trochu překvapivým způsobem. Film má jistou hloubku i myšlenku což je jen dobře. Jinak doporučuji se dívat s jídlem, protože dostanete hlad. 9/10. ()

lineker

Ten Cheeseburger byl naprosto luxusní a jistě v nejednom z diváků řádně provětral chuťové pohárky. Ostatní pochutiny z Ralphovi vskutku bizarní kuchyně bych s díky vynechal. Je to totiž taková všehochuť a ne vše vám musí úplně sednout. Zvlášť, když chef je patologický magor, který se v podstatě z plezíru rozhodne uspořádat last feast a vy máte ten pech, že nemá úplně špatnou paměť. ()

BStone

Námětem zajímavý snímek, který sklízí body především díky obsazení Anny a Ralpha. Vypráví o jednom geniálním šéfkuchaři, který touží po originálním vyrovnání účtů. Scénář je místy chatrnější a nějaké ty nelogičnosti taky přijdou, já se však slušně bavil. Takový kulinářský psychotoč. 65% ()

Nellaron

Šéfkuchárovi preplo. A to nie je dobré znamenie pre vážených hostí, ktorí nič netušia. Problém filmu je v tom, že hlavný zvrat prišiel už v jeho prvej štvrtine, a príliš skoro odhalil hlavný wow efekt. Moralizačný zámer a la Jigsaw je dobrý, ale málo rozvinutý. Hororových prvkov je málo ako šafranu. Zvyšok filmu je skôr dialógové lečo a ako celok je nerealistický (neverím, že by na sebadeštrukčnú ideológiu kývlo toľko ľudí). Čakal som viac. ()

Zaks

Vcelku chutná a výživná socio-spoločenská satira o snobskom varení s nádherným vizuálom a najmä skvelou hlavnou predstaviteľkou. Trošku viac pritlačiť na pílu a mohla z toho byť kulinárska pecka roka. ()

Cher

Pokud přijde tento film někomu speciální a zajímavý, tak musí být stejně divný jako ten šéf kuchař. Vůbec zádná překvapení, jen zklamání z toho, že se tam celou dobu nic takového neděje jako jsem očekávala dle hodnocení. Spoiler: Celou dobu má chef nějaké psycho proslovy a nakonci celou restauraci s lidmi podpálí "Wau.." ()

Adanos22

Kdo by to byl čekal, že horor a jídlo bude fungovat tak skvěle dohromady. S každým chodem přichází i nějaký nečekaný zvrat. Postupně se odhalují šéfkuchařovi plány a film je permanentně napínavý a zajímavý.  Z tváří herců se dají perfektně vyčíst veškeré emoce, které cítí a reálně na nich jde vidět strach, ne jako ve většině hororů. Opravdu bych nečekal, že i horor může být takto skvělý kinematografický požitek, naprosto úžasné. ()

Zavin

Tohle byl divnej úlet. Potenciál to určitě mělo, ale ten byl bezezbytku nevyužit. Namísto gradace film postupně degradoval až do útrpně sterilního finále. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024