Oscarový tým Rona Howarda a Briana Grazera (Čistá duše a Apollo 13) uvádí strhující a mrazivý thriller, který se jistě stane klasikou! Na Oscara nominovaná Cate Blanchett (Královna Alžběta, 1998 - Nejlepší herečka) hraje Maggie, mladou ženu, jež vychovává svou dceru v odlehlé divočině Nového Mexika. Když dívku Lily (Evan Rachel Wood, Třináctka) unese tajemný fantom v kapuci, objeví se najednou Maggiin odcizený otec, oscarový Tommy Lee Jones (Uprchlík, 1993 - Nejlepší herec ve vedlejší roli) a nabídne jí pomoc. Maggie užasne nad jeho návratem, ale ví, že musí odložit zranění i pýchu, pokud chce ještě někdy Lily vidět. Otec s dcerou zatím netuší, že budoucnost skrývá děsivé události a vydávají se po stopě zloducha. Číhat a čekat je ale nevyslovitelnou hrůzou, která je změní navždy! (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Ron Howard dokazuje jak skvělý film dokáže natočit. Jde asi o nejdrsnější sbližování dcery s otcem. Tommy Lee Jones jako otec, který odešel od ženy s dětmi a žil s indiány. Cate Blanchett jako jeho dcera, která ho za ta léta odloučení nenávidí. Postupně se k sobě dostávají blíž a všechno se to odehrává na pozadí hodně brutálních zážitků s indiány, kteří unáší mladé ženy, aby je prodali mexičanům. Rozhodně tu nečekejte scény jako z Vinetoua, dokonce i 3:10 vlak do Yumi mi po tomto filmu přišel spíš jak další nevinný díl s Oldschaterhandem. K tomu všemu žádné ždímání emocí u scén, kde by kdokoliv jiný diváka dojímal až na kost. ()

viperblade

Překvapení po všech stranách. Protože o tomhle filmu jsem věděl jen tolik, že tam hraje Tommy Lee indiána a Cate Blanchett. A mně se to překvapivě líbilo. Jistě, sem tam se film dost táhl, ale na to, že má film přes 2 hodiny, to nebylo až tak často. A naprosté překvapení pro mě nastalo, když jsem se dozvěděl, kdo že to režíroval. Protože na Rona Howarda je to dost netypický film. Ale přesto hezký. ()

Karlos80

Velmi zajímavý šamanský film, jak svým tématem tak i zpracováním..Film není určen jen milovníkům westernu, v tomto případě spíše thrilleru, ač dle mého názoru nemá s typickým westernem mnoho společného. Cate Blanchet s winchestrovkou je jako vždy skvělá a Tommy Lee Jones rovněž, to je záruka. Záporáci se svým obludným psychopatickým náčelníkem zabijákem (Pesh-Chidin-Eric Schweig) nezůstávají pozadu..Menší roličku si zde střihl i Val Kilmer v roli důstojníka. Některé scény berou dech, některé vám naopak vženou slzy do očí. Snímek je hodně atmosferický, mrazivý a, co je důležité, tak i napínavý, ale v některých scénách třeba i drsný . Vadila mi, jak už tu bylo zmíněno mnohými z vás, jen ta přemrštěná stopáž s některými úplně zbytečnými dlouhými a nudnými pasážemi, ale celkově to koukatelné bylo. Divák by měl až do konce vydržet:-) Naděje, odpuštění, zoufalství i láska, to všechno se dá v tomto filmu najít.. ()

fmash

Přemýšlím, jestli se mi líbilo ještě něco kromě Bruja, nečekané Jonesovy mařeny a Cate Blanchett. A jak tak přemýšlím, nic mě nenapadá, protože si po tom týdnu vlastně nemůžu vzpomenout, čím byl ten film zajímavý kromě krávy, která nepozná, když ji přijde někdo zachránit zadek (a další ty věci). A trochy indiánského vůdů. Tak toho snad radši nechám. Vstup mezi klasiku bych tomu teda radši nepředpovídal. ()

rodo

Další z nedoceněných filmů, na který jsem narazil náhodou. Vůbec jsem nezaregistroval, že byl tento film natočen, o to víc jsem byl překvapen. Tommy Lee Jones a Cate Blanchett jsou ve svých rolích absolutně bezchybní. Atmosféra filmu je opravdu hustá a některé scény vyznějí opravdu brutálně. Jediné minus pro mě je zbytečně dlouhá stopáž a tím rozvleklost tohoto povedeného snímku. ()

• Pracovným označením snímky bol názov The Last Ride. (MikaelSVK)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "The Last Ride", který napsal Thomas Eidson. (Terva)
  • Ve filmu se sešli dva představitelé postavy Harvey Two-Face (Tommy Lee Jones a Aaron Eckhart) a jeden představitel Batmana (Val Kilmer). (viperblade)