Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

Raz

Nedejte na hodnocení místních filmových znalců a kritiků který by všechno natočili tisíckrát lépe.Mám rád filmy co řeší nějakým způsobem morální dilemata a téma kde máte volit mezi lidstvem nebo sebou a svými blízkými mně okouzlovalo už ve hře Last of us.Jelikož jsem misantrop tak pro mě neměl konec happy end bohužel😤 a kdyby neshlasnuli Rona Weaslyho hned z kraje filmu asi bych dal i osmičku 😁 7/10 ()

Dakota1978

Bylo to tak na 3,5*, ale dávám nakonec jen 3. Hezky filmařsky zpracované komorní filozofické téma, ale přišlo mi, že toho mentorství je tam víc, než by muselo. Herci byli fajn, kamera pěkná, hudba dobře zvolená...jen ten scénář. Dalo se na to koukat, nicméně méně keců a více napětí, možná ještě trochu lépe vykreslit postavy a bylo bylo to na 4* ()

Gerick

Ťuk ťuk na dvere či na hlavičku? Zmysluplnosť som hľadal a nenašiel. Absurdnosť je silná stránka filmu. Svetkovia jahodoví ozbrojení lopatami a motykami sa nasačkujú domov k dvom homosexuálom a snažia sa ich presvedčiť aby spáchali samovraždu. Páni ale odmietaju a preto sa návšteva rozhodne pozábijať sa navzájom. Film graduje keď si spoločne pozrú správy v televízii. Keď už sú všetci návštevníci tak trochu mrtví tak jeden z pánov domácich si povie, že prečo by nevyskúšal aj on a zasamovraždi sa. Nálada však stúpne, pretože týmto zachránili planétu opíc. Okrem toho im naštartuje auto a dokonca funguje aj autorádio. Potom už len prevetraju motor s dcerou, ktorú splodili a idú sa povoziť. KONIEC. ()

TerezaH

Film jsem si pustila k večernímu vaření, čekala jsem nějákej klasickej novej netflixovej horor, ale upoutalo to hned ze startu mojí pozornost a vařením jsem strávila dvakrát tolik času než jsem plánovala. :D Podobné téma jsme už nejednou viděli, ale filmem se nese celou dobu nenuceně napínavá atmosféra. Herci plní svůj úkol výborně. Postavy jsou zajímavé a pro jednou se chovají logicky a děj celkově dává smysl. Jsem milovníkem apokalyptických příběhů a tohle byla koneckonců skvělá podívaná, ráda si to někdy pustím znova a ne jen jako podklad k jiné aktivitě. Nenašla jsem vlastně nic co by mě na filmu štvalo, zároveň to ale nebylo tak dobré, že bych se z toho posadila na zadek. Proto dávám 4* a doufám, že v takovém směru se nikdy nestanu vyvolenou. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)