Krehká rovnováha Spojených štátov je ohrozená. Píše sa rok 1869 a prezident Grant volá na poplach. Šialený a vplyvný Loveless (Kenneth Branagh) sa chystá na ovládnutie krajiny pomocou svojich vraždiacich strojov, ktorých pýchou je mechanická tarantula. Tajnému mestečku uprostred púšte sú už na stope dvaja vládni agenti, ktorí aj napriek absolútne rozdielnym povahám rozhodnutím prezidenta museli začať spolupracovať. Jim West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) majú každý svoje prednosti. Kým Jim je mužom akcie, Artemus má pre zmenu famózne nápady. Aj vďaka jeho vynálezom sa dostali tak ďaleko. Rozhodujúci krok však býva práve ten najťažší. (TV Markíza)

Khotzilla

Nic pro dogmatiky a milovníky čistých žánrů. Suchý humor, který předpokládá trochu myslícího diváka. Spousta nápadů a přístup "nic není nemožné". Film, který asi není vhodný pro ty, kteří nerozlišují mezi komedií a parodií a naopak vhodný pro všechny, kteří mají rádi Mela Brookse. Sonnenfeld v kostce. Mohlo to dopadnout lépe, ale i tak pro mě nadprůměr. ()

somme

Nebyla to spatna podivana, jen obcas trochu pretazena za usi. Will s Kevinem dobra dvojka (hlavne ty prevleky, Will jako brisni tanecnice fakt konecna :D). Na MIB to nema ale co by me nastvalo predevsim je kvuli tomu odmitnout ted uz kultovni Matrix. ()

Rathe

Nádherná a zajímavá ukázka steampunku. Ne všechno bylo úplně vynikající, ale spoustu věcí se jim tu povedlo - třeba obří tarantule. ()

r3musko

Tento film bol celkom prepadák, ledva si na seba zarobil a s odstupom času sa zaňho hanbí aj Will Smith. Ako malému mi to bolo pochopiteľne jedno, ani som o tom nevedel a film som zbožňoval. S kľudným svedomím dám 5* ()

pajapeta

Jasně, parodie. Asi jako Adéla. Pardon za takový přirovnání, ale scéna "my se fackujeme" je v tomhle filmu taky. Nepřemejšlet u toho, jednou jsem se zamyslel a přišel jsem o vtip. Jen se dívat a ono to plyne a celkem baví. Na vopravdový umění se můžete dívat i jindy. ()

Vaelor

Vždycky mě ten film bavil a po dalším shlédnutí jsem se ujistil, že mě baví pořád stejně. Opravdu nechápu ty problémy některých s tím, že neví, do jaké kategorie tento film zařadit. Jak kdyby na tom záleželo. Je to zábavný, ulítlý a mezi hlavní dvojicí to skvěle funguje. A navíc... Salma Hayek ve své nejlepší formě, doslova. Tarantule je asi trochu moc, na druhou stranu, čemu to vadí? ()

Hornet.CZ

62% / Podle hodnocení, které jsem si zde u tohoto filmu četl tak jsem čekal, že se u toho bud skvěle pobavím a nebo budu opravdu zklamán, nakonec jsem byl bohu dík blíže tomu prvnímu, ze začátku to nevypadalo nijak slibně ale to se naštěstí se to během filmu změnilo a celkem dobře sem se pobavil. Nakonec nemám ani žádné výčitky, že jsem jej viděl, ba naopak odcházím s dobrým pocitem. ()

Tomas129

1* za originálnost a 1* za příběh. Všechno ostatní totální blbost. Nemohu si odpustit nevzpomenout tu teorii o křídle a vztlaku. Ano, nad křídlem je podtlak a pod křídlem přetlak, ale to je dáno hlavně tvarem křídla (v jeho průřezu ve směru letu). Rozhodně to nedokáže vyvolat netvarované křídlo z jedné látky. Alespoň toto tam mohli udělat dobře, ale ani to ne. ()

Krtisko

Tenhle film mám rád. Akční komedie, místy groteska, s mnoha úžasnými efekty zasazená do éry divokého západu mě vždycky dobře pobaví. Naprosto úžasné herecké obsazení, kostýmy, vynálezy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty, Weste nepoužívej tu starou metodu našich předků. Nejdřív střílej a potom, až jsou všichni mrtví se teprve ptej." Komediální western s příměsí menšího sci-fi... Will Smith a Kevin Kline jako tajní agenti, kteří se nejprve nenávidí a pak spojí své síly proti ohromné parní tarantuli, kterou vlastní padouch bez nohou. "Tak jo, zapomeňte na vousy, kolomop a falešný kozy. Přestaňte už do mě šít, nebo vám taky jednu vyšiju." Určitě doporučuju každému, kdo se chce zasmát. - 70%. P.S: Bai Ling má pěknej zadek:D ()

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (viac)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (viac)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (viac)