V druhom pokračovaní epickej ságy sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu, a snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predpovedať iba on. (Continental film)

ElvisP odpad!

Nepřijde mi, že jsem viděl ten samý film, co všichni zdvihaji do nebeských výšin. Předchozí 4 filmová varianta, která není bůh ví jak dobrá, mi připadá akčnější a zábavnější. Casting podprůměrný, herecké výkony se skoro nedají zaznamenat (není moc co hrat) scénář vyklesteny jak eunuch. Akce... člověk čeká asi 2 hodiny na největší bitvu která kdy měla být, a ona trvá aspoň minutu. To bylo veliké zklamání. Dej neobyčejně pritazeny za vlasy, kdy z fremenu udelali opravdu naprosté hloupé fanatiků (ok to odráží společnosti 21. Stoleti). Dialogy jak ve špatných 80tkach. Efekty dobrý kvalitní, ale ty nemohly zvrátit můj pohled na něco tak špatného. Tempo filmu bylo takové, že jsem si mohl dovolit dohit na záchod, pustit si hru na telefonu, zkouknout dil seriálu, a pořád jsem byl ve stejném "napinavem " zaberu do pouště jako před tím. Ještě že jsem za to neplatil v kině ()

brand28

Film roku a to bez debat. Naprostá vizuální žranice, epochální atmosférická hudba, špičkové triky (no občas nějaká ta písečná bouře působila trochu uměle). Děj lehce utahaný, šlo by to zkrátit ale to už je detail. Za mě 99% a tipuji o jeden dva Oscary víc než první díl. ()

perteus

Já mám rád verzi od Lynche. Bylo to první nahlédnutí do tohoto světa. Až později jsem si přečetl knihu. Nové zpracování mě nicméně uchvátilo. Pro mě je to úžasný audiovizuální zážitek. Mohu mít výtky k některým změnám oproti předloze, ale jako celek tenhle film funguje. Denis si mě získal už s filmem Příchozí... A Duna utvrzuje, že patří k opravdu kvalitním režisérům s osobitým stylem. ()

MB612

Po dlouhé době film, co mě fakt vtáhl do děje a nepustil až do konce. Jednička nasadila laťku docela vysoko, a pokračování ji ještě trochu pošouplo. Je to prostě filmová lahůdka se vším všudy - super vizualizace, výborní herci a hlavně perfektně odvyprávěný příběh (v poslední době docela vzácné). Nejsem úplně fanynka Timtheé, ale musím uznat, že jako hlavní hrdina byl výborný. Chemie mezi hlavními postavami funguje, záporáci jsou řádně odporní (skvělý Austin Butler) a celková stylizace je pecka. Prostě takový 2,5 hodinový výlet na jinou planetu.  PS. Bavím mě současný marketingový trend, kdy film propagují herci, kteří ve filmu mají v podstatě jeden štěk. Tentoktát to vyšlo na Anyu Taylor-Joy. ()

Muffynka

Člověka odradí děj, herci i vykrádají starwars. A nejen tohle všechno. Na začátku film vypnete a musíte si pustit aspoň trailer z jedničky jinak to nedává smysl. Budete chtít, aby se konečně začalo něco dít. A pak už si budete přát ať to skončí, ale ono pořád nic. Nakonec v tom uvidíte silnou náboženskou tématiku a tvorbu Boha z hlavního hrdiny. Který neuměl na začátku nic. Ale možná je to aspoň slušně natočené, když už nic. ()

NedelaRano

Nádhera ktorú máme možnosť vidieť či už doma na veľkej bedni ,alebo v kine je dychberúca. Háčik je v tom , že Denis nám nedal návod. Ja vám ho dám. Je to jednoduché. Musíte si pozrieť naraz obidve časti. Je to tak natočené.  Denis the menace .. ()

Foxyy_

Jelikož se mi líbil první díl, bylo mi jasné, že si dvojku zamiluji. Hlavně kvůli příběhu, který se měl více rozjet. A také že ano… Divák se již od začátku dozvídá spoustu nových věcí, které mu v jedničce nebyly jasné. I přes délku samotného filmu (bezmála 3 hodiny), tak jsem se ani na minutu nenudil. Denis Villeneuve zajisté vytvořil nejlepší film jeho kariéry, jen mi přišlo že film nějak zvláštně plyne. Děj je první 2 třetiny velice pomalý, ale poslední třetina působila, jako kdyby si uvědomili, že jim chybí ještě půlka knihy a musí to stihnout, takové uspěchané…. Dá se to ale přehlédnout tím, že každý snímek filmu vypadal jako obrázek a může být použit jako tapeta. Timothée Chalamet jako Paul Atreides se v průběhu děje naprosto mění a ke konci je k nepoznání, jeho herecké výkony byly neuvěřitelné. To stejné Rebecca Ferguson, která mi v jedničce příliš nesedla. Film nelze hodnotit jinak než 5 hvězdiček, už kvůli tomu, že hudba Hanze Zimmera vytvořila neuvěřitelnou atmosféru, která se v některých momentech dala krájet. ()

baronGrga

Druhá Duna rozhodně udržela laťku obrazové i zvukové dokonalosti. Díváte se na Arrakis a přijde vám, že není nic skvělejšího než žít mezi nekonečnými písečnými přesypy, zvlněnými podle pravítka, patřičně třpytivými a souměrně rozloženými po celé šíři plátna, a za zvuků živočišných zpěvů a elektrických kytar brázdit poušť na hřbetě obřího červa. Díváte se na Giedi Prime a chcete alespoň na chvíli splynout s černobílým davem a pod černým harkonnenským sluncem skandovat divnou řečí na gladiátorském klání. Ať již jde o záběry z výšky, kdy shlížíte na mravenčení pod sebou a nevěříte, jak moc dobře to vypadá, nebo naopak tak zblízka, že máte pocit, že co nevidět skončíte pod hučícími pásy kombajnu na koření, ať již se necháváte oslepit oranžovými odlesky písečných dun nebo na vás jde tíseň z temných komnat záporáků, všechno to společně s geniálním hudebním doprovodem funguje jako zázračný melánž přesouvající vás do jiných dimenzí. A přesto Duna 2 něco neumí - zařídit, aby i z toho, co vypráví, dokázaly vzejít obdobné oslavné výkřiky. Aby příběh, který přináší, byl také tak monumentální (nebo monumentálně odvyprávěný) jako jeho kulisy. Přitom vzdálený budoucí svět plný politických a náboženských intrik, do něhož vstupuje postava možná-mesiáše, z níž se postupně stává to, co z něj udělaly pověry a náboženský fundamentalismus, má potenciál podobné emoce vykřesat. Přestože se druhý díl hodně zlepšil v tom, že svým postavám propůjčuje více prostoru k tomu, aby se projevily, a přestože tu na rozdíl od prvního dílu konečně zažíváme víc než jen neutrální promluvy neutrálních postav (chvála psychotickému na-baronu, jenž vypadá jako holohlavý Pennywise), pořád jde spíše o povedené momenty než o povedeně zpracovaný děj jako celek. Vzhledem k tomu nemůžu dát Duně ani na podruhé plný počet, stále jí ale patří neskutečně dobrých a zasloužených 85 %. ()

tein

Nechápu to šílenství kolem. Mně to přišlo jako zdlouhavá nezáživná nuda, sice s dobrým vizuálem ale mizerným ozvučením a nevyváženým zvukem kolísajícím z potichého na přeřvaný, což byly jediné momenty kdy se člověk aspoň trochu probral z neustálého usínání. ()

Indypindy

Skvelý film, s výborným príbehom, skvelou hudbou. Celé spracovanie filmu je excelentné. Na základe jeho vzhliadnutia idem čítať knihy od Herberta. ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (viac)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (viac)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl