Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

O_Peki

Temná a hlavně luxusní kriminálka. Přesně taková jakou už jsem dlouho hledal. Výborní herci, režie, kamera, příběh. Vše krásně fungovalo. ()

karnifex

Herecké výkony vynikající (a nejen Del Toro - tady opravdu nebyl slabý článek), ale celkově až tak nadšený nejsem. Ta stísněná atmosféra byla občas až moc chtěná, úplně to na mě nefungovalo.. Ale závěr výborný  -aspoň, že tak.. ()

taibrek

Najskôr sa mi zdalo, že sa celý film iba vlečie… potom sa to konečne rozbehlo. Herecky veľmi dobre zvládnuté. Detektívka ako ma byť. ()

Crust

Ucházející mrazivý thriller, kterému ovšem k tomu, aby vás jako diváka rozsekal a usídlil se vám v hlavě jako třeba kultovní Fincherovy filmy, zatím chybí silná tvůrčí vize a filmařské zkušenosti. Působí to na mě, jakoby Singer natočil spoustu materiálu a kolikrát i zbytečných vedlejších dějových linek (např. ta s vodovodním kohoutkem, nebo s řemeslníkem, flirtujícím s jeho ženou), ale ve výsledku to pak neustříhal do funkčního celku a diváka tak tyto zbytečné scény matou, odvádí pozornost a ubírají na kompaktnosti a výsledném dojmu. Hlavní děj je ale zajímavý a celkově se v případě celovečerního debutu od režiséra videoklipů jedná o slušný výkon. ()

BIG.NINE.CF

Po delší době parádní kriminálka! Hudba, atmosféra a Benicio pecka. Rád jsem po dlouhé době viděl Pitta. Zbytek osazenstva sympoši, nikdo mi vyloženě nevadil. Nebyly tam žádné osoby nejisté pohlavím a minimum černochů - což je na dnešní dobu nezvyklé, ještě vzhledem k tomu, že to šlo na Netflix a myslím si, že nikomu tam nechyběli (afroameričané mi nevadí, jenom osoby nejisté svým pohlavím). Takže můžu s čistým svědomím doporučit. ()

Tadas

Skvělá kriminálka! Jediné co mě štvalo, byla moc dlouhá stopáž. Podle mě by to šlo i o 20minut kratší .I tak silných 80%. ()

jundrak

Ani nevím, co jsem od toho čekal, ale šel jsem do toho s příslibem atmosférického temného thrilleru, což byla evidentně chyba. Vyklubala se z toho v celku nudná a líná kriminálka s přepálenou stopáží a s několika logickými chybami. ()

MartinNewman

Miluju kriminální thrillery a na Jaštěricu jsem čekal s nedočkavostí i když to je produkce Netflix. Naštěstí tedy musím konstatovat že se vše povedlo. Dal jsem sice za 4 hvězdy , ale jsou to lepší 4 a přemýšlím že dám možná i 5. Můj oblíbenec Del Toro se ukázal v roli, která mu padne přesně na tělo. Osobně musím konstatovat že na filmu se dle mého vkusu povedlo vše. Někomu možná můžou být otravné delší pasáže se záběry kamery do nikam, ale pro budování pomalého temného napětí v kriminálce si myslím že je toto více než příhodné. Obavy jsem měl, jak režisér klipů Grant Singer zvládne režii svého prvního filmu, ovšem naději dávalo že scénář, který také k filmu napsal, nepsal sám a vložil se k tomu mimo jiné sám Del Toro a všechno dopadlo na výbornou. Grant Singer režii zvládl na výbornou a dokázal po celou dobu filmu budovat pomalé napětí, takže hluchých míst tam prakticky není. Neherec pěvec Justin Timberlake k překvapení zvládl svou roli sehrát obstojně a asi největší překvapení a to příjemné pro mě byla Alicia Silverstone, která dostala po delší době dobrou roli a zahrála ji na výbornou. Holt už to není dvacetiletá sex bomba a přechod na roli ženy hlavního hrdiny zvládla s přehledem. Napětí filmu se buduje postupně a odkrývá nové a překvapující karty, které posouvají děj zase k novým odhalením. Jediný trochu jasný spolupachatel, vepřová hlava s hodinkami, se dal sice odhadnout ve třetí čtvrtině filmu, ale jinak je vše skvěle dotaženo až do konce. Posledním aspektem, který filmu jde k duhu je rozhodně hudba, která jen temnou atmosféru dál prohlubuje a občas mi tam připadali pasáže jako z The Conjuring. Po dlouhé době dobrá temná krimi, co drží diváka u děje od začátku do konce Kéž by bylo více takových krimi, místo tupých dokonalých superhrdinů, kterých už jsem přežraný. Hodně dobrá čtyřka, ale cuká mi to na pět. ()

mdf

Pomalé, monotónní,bez šťávy, časem se to malinko rozjede,ale opravdu ne tak,že vás to posadí na zadek,to rozhodně ne, ve finále se vlastně žádný zázrak nekoná.Přijdete na to, že takový styl už jste viděli mnohokrát. ()

smartynaf

Jako dobrý, pořád dobrý, až do konce se to táhne jako týden před výplatou, ale má to drajv. A pak tomu v posledních deseti minutách spadne řetěz, všechno je hned hotovo, uzavřeno, titulky. Jako by došel catering a všichni začali spěchat domů. Velká škoda. ()

boss123

Nový thriller od streamovacej služby Netflix s názvom Reptile ma už svojím trailerom zaujal. Preto hneď, ako bola možnosť a táto snímka vyšla na Netflixe tak som ju zhliadol. A bez preháňania hovorím, že som mal šťastný výber. Film je vo väčšine aspektov takmer až v každom na veľmi vysokej úrovni. Herecky je na čele Benicio Del Toro v úlohe detektíva Toma Nicholsa. Je to hlavne on, ktorý zvládol potiahnuť celý film na svojich pleciach. Ostatný mu celkom zdatne nahrávajú, ale nikto ho určite herecky neprevyšuje. Pochváliť musím predovšetkým premyslený scenár. A niekoľko nečakaných a veľmi zaujímavých zvratov. Celý dej sa vyvinie výrazne odlišne, ako divák na začiatku očakáva. Aspoň ja som mal taký dojem. V technických aspektoch film nezlyháva, ale ani nijak neprekvapuje. Je to taký solídny nadpriemer. Čo veľmi oceňujem je atmosféra. Tá sa stupňuje počas celej stopáže a hlavne v druhej polovici mi prišla poriadne hustá. Tak isto ma potešilo aj samotné finále, ktoré je poriadne napínavým až mrazivým zakončením. Čo by som trošku skritizoval tak je predovšetkým prvá polovica. Niekedy mi prišlo, že sa až nepríjemne pomaly ťahá. Pár minút sa určite dalo vystrihnúť. Tak isto by som prijal výraznejší hudobný podkres. Toho som sa, ale bohužiaľ nedočkal. Maximálne hodnotenie, teda napokon určite neudelím. To však neznamená, že som sa nebavil. Práve naopak. Túto prvotinu režiséra Granta Singera určite odporúčam. Hlavne fanúšikom thrillerov. Ja hodnotím štyrmi hviezdami. Percentuálne dávam 80%. ()

vinducha

Parádní pozvolně plynoucí temná krimi. Jedinou výtku bych měl k té kástingové minele , protože , kde vidím ksicht D. Lombardozziho , tak vím na jistotu, že nemůže hrát čestného a rovného poldu , tudíž je od začátku trochu jasné , kde bude zakopaný pes. Nicméně jinak velká spokojenost a Alicia Silverstone se nám z rozverné pubošky proměnila na pěknou milfku. ()

dlouheBidlo

Zcela průměrná tuctovka. Del Toro tady jede na čtvrt plynu, víc mu role nedovolila. Nic originálního, vše už stokrát viděné i promleté. Na dlouhé zimní večery vyhovující. ()

darkchipmunk

Mně Ještěr taky připadal dost nesoudržný (a doteď jsem nepochopila, proč se vlastně jmenuje Ještěr, jako jo, tuším, že oběť před smrtí objeví kůži z ještěra, ale...) a nemyslím si, že to byl nutně záměr, i když tomu někdo může říkat "plíživý". Začátek mě sice zaháčkoval, ale vždycky mi přišlo, že filmu něco chybí. Souhlasím s většinou skvělým obsazením, a to zdaleka nejenom Benicia D. T. Užila jsem si po letech třeba i Clueless Alicii Silverstone nebo Frances Fisher. Na debut a na Netflix asi dobrý, řada lidí evidentně ocení absenci jakékoli lgbt... tematiky (já ne, protože v umění pořád ještě považuju za ozvlástnění, když jsou muži zobrazovaní jako lidi spíš než karikaturní esence tradiční maskulinity, ale nechť. I tak jsem ale měla pocit, že jde o odvar z True Detective. Jo a sorry, ale když sleduju Justina Timberlakea, naskočí mi spíš Cry me a river než dobrý herectví. Čekala jsem, kdy přijde Britney. ()

kotrlak

Je to už takový vohraný téma, ale jedna věc je fakt - když ta parta kšeftuje s drogama za miliony $, a jemu daj chudákovi medajli a ubohejch $20K....to bych je postřílel taky! Podíval bych se na to znovu? Spíš NE ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (viac)