Príbeh dystopického filmu Kolaps sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorú si väčšina z nás nechce a nevie ani predstaviť. Renomovaná vojnová reportérka Lee (Kirsten Dunst) sa spolu so svojím tímom vydáva na nebezpečnú a adrenalínovú cestu naprieč zničenou Amerikou. Cieľom ich misie je zdokumentovať eskalujúcu občiansku vojnu, ktorú vyvolal kontroverzný príhovor prezidenta. Nenávisť ovládla všetky vrstvy spoločnosti, ľudskosť a priateľstvo stratili svoj význam a nikto si nemôže byť istý svojím životom zoči-voči hrubej sile zbraní. (Forum Film SK)

Bilkiz

Vizuálne skvelý a nápaditý film (obraz zničenej krajiny uprostred občianskej vojny na mňa fakt zapôsobil) s jednorozmernými postavami, rýchlo zabudnuteľným dejom a tak neuveriteľne hlúpou záverečnou scénou, že som sa po skončení musel ísť presvedčiť, že toto naozaj natočil tvorca výborného Annihilation. (6/10) ()

Zralok06

Toľko zbytočne vystrielaných nábojov…štyri absolútne nezaujímavé postavy (novinári) sa v období občianskej vojny v USA rozhodli cestovať naprieč celou krajinou aby jeden z nich spravil rozhovor s prezidentom, ktorý žiadne rozhovory opozičným novinárom nedáva. 100-minút filmu plynie ukrutne pomaly a jediné čo ho vyvádza z biedy je jedna geniálna scéna s Jessem Plemonsom v štýlových červených okuliaroch. Som rozčarovaný lebo predchádzajúce Garlandove vizionárske počiny boli prepracované do posledného detailu a ich téma chytila za srdce a donútila diváka zamyslieť sa. Naopak Civilná vojna je diétna, bezduchá a za mňa absolútne zbytočná. ()

Zaks

Skvelý road-movie s military záverom hodným pozornosti. Až také inferno som od filmu o žurnalistoch veru nečakal. Škoda občasného, naozaj dosť hlúpeho správania sa hlavných postáv. No najemotívnejšia scéna určite nebol záver, ale nervy drásajúci psycho part s Jesse Plemonsom. Geniálne, tieto oldschoolove momenty sa už v dnešných filmoch veľmi netočia. Silou zážitku mi to pripomenulo prvé zoznámenie sa Rickovej skupiny s Neganovou priateľkou Lucille v seriáli Walking dead. ()

dimas1902

Partia novinarov cestuje z bodu A do bodu B kde po celom území prevláda občianska vojna...Páčil sa mi nápad pretože tento svet nie len Amerika buduje všetko preto aby sa to týmto smerom aj uberalo....to že to bolo zrovna do Ameriky zasadené je super pretože je to gigant a vieme si to všetko lepšie spojit....chybalo mi však nejake to vysvetlenie že čo sa tam deje...nevieme vlastne vobec nič len že ta občianska vojna je...putovanie novinarov nebolo ani zábavné ani nejak extra napínavé možno na dve veci pár prestreliek ale inak to bola skor nuda a krásna krajina....myslím že toto nie je film po ktorom by som ja osobne siahol ešte raz.. ()

floppy4

Celá občianska vojna je jeden veľký podvod na divákovi, lebo nejde ani tak o samotnú občiansku vojnu, ktorú ťaha vizuál, ale skôr roadmovie štyroch novinárov v podaní prvej Spidermanovej frajerky, schudnutého Pabla Escobara, starého tučného černocha (mulata?) a mladej nezrelej premotivovanej wannabe vojnovej novinárky, ktorá má herecky zaujímavé momenty, ale v závere ide mega na nervy. Ak bolo cieľom ponoriť sa do surového sveta vojny objektívom fotografov, dalo sa to podľa mňa aj lepšie a za menej peňazí a nie oblbnúť ľudí trailerom a doručiť v závere na pár minút zopár výbuchov a prestrelky. Inak sa v zásade celý film nič akčné nedeje, s výnimkou jednej sterilnej prestrelky a popravy. Veľké sklamanie tento film. ()

Galgan

Zaujímavý snímok o tom ako môže vyzerať občianska vojna z pohľadu reportérov v dnešnej USA. Mám rád keď sa vo filmoch cestuje a tak pôsobí film dynamickejšie, takže to mi dosť vyhovovalo. S hrdinami sa scenár nepáral o to je výsledok uveriteľnejší. Za mňa pohodlných 70% stopáž by som zvládol aj dlhšiu. ()

lineker

Když se Garland vzpříčí svému zařazení, režiséra točícího intošské filmy pro 5% žánrově stejně naladěného publika, vykoukne na svět biják jak prase. A přitom nutně nemusí jít o tradiční popcornovou, akční jízdu pro natěšené masy. Tohle má šílený vnitřní drajv a několik hodně silných momentů u kterých vás nutně musí napadnout, jak blízko jsme tomu všemu v reálném čase a prostoru. Strašně rád jsem za Kirsten Dunst, která když už se někde objeví, nechává nesmazatelnou hereckou stopu. Škoda, že to není častěji. Road movie pasáž je silným filmový zážitek, při které se ujistíte, že Garland je fakt dobrý filmař. Je to totiž jízda s nesmazatelnými momenty, skvělým soundtrackem ( radost mne udělali Suicide ) , vymazlenou kamerou.  V poslední půlhodině jakoby se chtěl režisér zavděčit i těm, kdo přišly na akční film o občanské válce v USA. Je to ale i hold práce válečných reportérů, kterým nejde o nic méně o kejhák než samotným vojákům v akci. ()

__:krux:__

Velmi slušný! Čekal jsem něco úplně jinýho - politiku, bojový scény - a i když tam obojí je, hlavním tématem jsou media a reportéři. Film má několik silnejch stránek. Protože je to film primárně o fotografii, má fakt pěknou kameru. Dál je tu takovej neokázalej realismus, kterej občas na chvíli připomene Potomky lidí (který jsou ale o třídu výš) a zvuk a hudba jsou taky velmi dobrý. Co mně trošku trápí je, že tohle drama se odehrává na poli událostí, který bych chtěl vidět jako film, zaměřenej opravdu na ně. Příčiny, průběh, důsledky. Film o reportérech a jejich přístupu/odstupu se dá udělat na pozadí jinýho (třeba reálnýho) konfliktu. Není mi úplně jasný, jak si vyložit to, jak nechali zhebnout Sammyho. Může to bejt ukázka toho, jak je práce riskantní, jak se podmínky mění, okoralosti jedný části posádky a nemohoucnosti druhý a nebo nevyhnutelnosti konce, ale působilo to na mě fakt divně. Člověka, kterýho maj všichni rádi, necháte v klidu pojít, ačkoliv máte určitě medikit a ani se o nic nepokusíte?? Dál je divný, že v tom největším masakru nemají postavy helmy a o tom, že by jim při tom rachotu venku a rozhodně v budově tekla krev z uší a americkou hymnu by si už rozhodně neposlechli. Nick Offerman by byl s předstihem nejlepší perzident (haha), proto mně mrzí, že dostal tak málo prostoru. Celkově z mnoha stran fakt nářez, ale z dost stran taky takový.. nevyužitý nic. God bless America! But which America?? ()

Adamos__

Ostré a brutální vyobrazení občanské války v nepříliš vzdálené budoucnosti kde Amerika stojí na rozpadu společnosti? Per to do mě, říkal jsem si. Bohužel snímek není tak zářivej jak se může na první pohled zdát a postupně průběhem sledování na mě doléhali nedostatky filmu. Přitom první půl hodina jela fakt dobře a měl jsem z toho podobný feel jako by jsem znovu sledoval úžasný Children of men, ono trukturou příběhu je to dost podobný. Když zapomenu na to že Občanská Válka přestává dávat po stránce příběhu čím dál větší smysl, což mi v závěru až tak moc  nevadilo, máme tu řekněme road trip skrze válečné zóny, kde sledujeme skupinku novinářů, kteří riskují svoje životy aby vyfotili ty nejlepší protiválečné snímky, zatímco se bojíte o jejich životy, teda alespoň by jste měly, ovšem všechny postavy jsou tak průhledné že vám na nich vlastně vůbec nebude záležet i přes to že film počítá s absolutně opačným vztahem který s nimi máte navázat. Celou čtveřici završuje hlavní postava hraná Kirsten Dunst, která je vyloženě nesympatická, teda ne že by za to Dunst tak úplně mohla protože postava je takhle napsaná už od samotného začátku. Pár scén ve filmu je dost hezky natočených ovšem hlavně v akčních scénách mě naprosto sralo jak se film zastaví a ukáže fotku pokaždé kdy nějaká postava něco vyfotí. Jakože chápu to párkrát kdy se to dalo využít celkem dobře ale při každé jedné fotce? Jako by záleželo na tom co vyfotí, jsou to jenom náhodný obrazy toho co vidíme už tak na obrazovce a takhle to působí jenom dost rušivě a podraží to nohy už tak dost nezajímavým akčním scénám. Co mě ovšem vytáčelo ze všeho nejvíce bylo to jak mi film vůbec nic nevysvětlili a hodil mě do příběhu jako rodiče co hodí své dítě do bazénu a doufají že se udrží nad hladinou, až na to že já se spíše potápěl ke dnu. Stačilo říct nebo napsat pár vět o tom jak a proč k tak velké občanské válce skrze celé Spojené státy došlo. Takhle jsem si připadal jako by jsem koukal na pokračování nějakého filmu od kterého jsem neviděl první díl. Aby jsem nebyl jenom negativní tak kamera je celkem fajn a pár scén taky, konkrétně scéna se sniperem či kameo Jesseho Plemonse. 5/10 ()

711

Dost o hovně film.. vlastně nevíš o co jde ani.. jen prostě na konci zabijou prezidenta a malá čubka kterou zachrání asi jakože uznávaná cvakačka to vyfotí no geniální.. ()

ambra

Natočit postapo tak, aby z toho nevyšla křečovitá agitka, je prostě kumšt. Nepřemýšlím o výhradách, pro mě komplexní a intenzivní zážitek (zmiňované Potomky lidí jsem si pustila před pár dny a nějak nemám potřebu je s Civil War srovnávat). Posílám Kirsten tichou prosbu, aby vydržela a nechala si i nadále svůj obličej. ()

StarFsh odpad!

Akože prepáčte, ale podľa tohoto filmu tzv. liberálna demokracia v podstate znamená, že ak nesúhlasíte s výsledkami volieb, tak jednoducho zastrelíte prezidenta?! A VÁM TO TAM ZA TÝM MOROM UŽ KOMPLETNE VŠETKÝM JEBE V HLAVE?! ()

Šíma2

Skvěle obsazené zahrané a zrežírované. Napoprvé mi vadila věc, která mě napodruhé vadit přestala. Nejen božský Jessie Plemons, ale úplně všichni ozbrojenci se ve filmu dopouštějí válečných zločinů, u kterých nemohou chtít mít svědky. Strašné je, že pokud vyhraje Kamala Harrys, může se tento film snadno stát realitou. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,… (viac)