Fei-hung Wong (Jackie Chan) sa jedného dňa neplánovane zapletie do bitky medzi cudzincami vyvážajúcimi starodávne čínske artefakty a lojalistami, ktorí nechcú aby čo i len jeden zo vzácnych kúskov opustil krajinu. Na prvý pohľad neškodný Fei-hung sa pred časom naučil bojový štýl tzv. opitého boxovania, ktorý z neho robí naozaj nebezpečného protivníka! Nanešťastie jeho otec Kei-ying (Lung Ti) je radikálne proti tomu, aby používal akýkoľvek násilie... A tak musí po celý čas vlastne Fei-hung bojovať „na dvoch frontoch“ - nielen so záhadnými cudzincami, ale aj s otcovým odporom k bojovému umeniu! (TV Markíza)

vyfuk

Legenda o v celku oblíbeném filmu, který je ale za mě suchý jako podzimní listí. Příběh o tom, jak někdo se dejme tomu napije flašky a je z něj mistr boje, který ale bojuje proti divnému dědovi z vlaku? Vlastnímu otci? Bílému muži? Zlým neopilým Číňanům? Nehodlám neodborně pitvat účel filmu, ale faktem zůstává, že motivace hlavního hrdiny mi přijde nulová, zábavnost někde uprostřed a význam filmu je někde za Velkou čínskou zdí. Hodně slabý zážitek na takový kult a nebo i na ono hodnocení. Hned mě napadnou třeba tři filmy s Jackie Chanem, které byly mnohem zajímavější a zábavnější než tyto. A to hlavně i po tvůrčí stránce vypracování děje a scénáře. Plus k tomu až někdy divná teatrálnost, která i tu divadelní strká do kapsy. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +Jackieho postava si prošla peklem, neustále se tady bojuje, větší frekvenci, nebo počet bojů jsem sand ještě neviděl -jenže jestli je film úspěšný jen kvůli tomu, tak je to málo, velice nevýrazná hudba, příběh mě nijak nezasáhl/// O filmu Drunken Master jsem slyšel a pokládal jsem ho za legendární film. A přitom je to jen Jackiho další taškařice. Možná z jeho pohledu nejzásadnější nebo nejosobnější, ale Jackieho stylu mám plné kecky a tak dám přednost raději zajímavému příběhu. Ten se tady nejdřív nebere vůbec vážně a potom přitvrdí a bere se moc vážně. Přitom to vyzní tak nějak sníchaně. A za další: podle hodnocení je (byl) film druhý nejlepší z Jackeho kinematografie. Nezdá se mi a nebo je film strašně přeceněnej. Určitě něco do sebe tenhle film má, jisté kvality mu nepopírám. Minimálně originální bojový styl. Jenže mě to nějak nezaujalo a docela mě to i nudilo. Už jsem čekal na konec filmu a to je zajisté špatně. Přesto jsem si dopnil další filmové políčko./// Celkem 55 %/// ()

campix

Bohužel mě to nezaujalo. Storyline je hodně základní a nezajímavá a celý film stojí hlavně na Jackie Chanovi a akční choreografii. Jackie je herecky samozřejmě slabší, ale když se jde do akce, tak jdou všechny výtky stranou. Mně to ale nestačí a chtěl bych vlastně trochu víc. Pouze výborná choreografie akčních scén nenahradí ostatní aspekty filmu. ()

miklaras

Mám ráda i dvojku Drunken Mastera, protože se tu vedení ujal Lau Kar Leung, který si ale s Jackiem nepadl do oka a obě hvězdy se při natáčení nesnášely. Na výsledku to ale není znát a když k tomu připočtu Ti Lungův zoufalý výraz coby tatínka, který právě přišel o svou tři sta let starou bonsai, je to paráda. Roztřepený bambus a celá bitka v čajovně, to se nedá popsat, to se musí vidět... ()

gogo76

Pokračovanie Drunken mastera je trochu iný ako jeho predchodca, ale sadol mi podstatne lepšie. Je akčnejší, humor sa mi zdal účinnejší a je ho o čosi viac. Film nepôsobí tak zastarale ako jeho predchodca , je podstatne svižnejší a filmovejší. Celkovo vydarené pokračovanie s výbornými bojovými scénami, presne také aké od J. Chana očakávate. Nenáročný, skvelý oddychový film. 80%. ()

• Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)