Reklama

Reklama

Fei-hung Wong (Jackie Chan) sa jedného dňa neplánovane zapletie do bitky medzi cudzincami vyvážajúcimi starodávne čínske artefakty a lojalistami, ktorí nechcú aby čo i len jeden zo vzácnych kúskov opustil krajinu. Na prvý pohľad neškodný Fei-hung sa pred časom naučil bojový štýl tzv. opitého boxovania, ktorý z neho robí naozaj nebezpečného protivníka! Nanešťastie jeho otec Kei-ying (Lung Ti) je radikálne proti tomu, aby používal akýkoľvek násilie... A tak musí po celý čas vlastne Fei-hung bojovať „na dvoch frontoch“ - nielen so záhadnými cudzincami, ale aj s otcovým odporom k bojovému umeniu! (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (233)

gogo76 

všetky recenzie používateľa

Pokračovanie Drunken mastera je trochu iný ako jeho predchodca, ale sadol mi podstatne lepšie. Je akčnejší, humor sa mi zdal účinnejší a je ho o čosi viac. Film nepôsobí tak zastarale ako jeho predchodca , je podstatne svižnejší a filmovejší. Celkovo vydarené pokračovanie s výbornými bojovými scénami, presne také aké od J. Chana očakávate. Nenáročný, skvelý oddychový film. 80%. ()

vyfuk 

všetky recenzie používateľa

Legenda o v celku oblíbeném filmu, který je ale za mě suchý jako podzimní listí. Příběh o tom, jak někdo se dejme tomu napije flašky a je z něj mistr boje, který ale bojuje proti divnému dědovi z vlaku? Vlastnímu otci? Bílému muži? Zlým neopilým Číňanům? Nehodlám neodborně pitvat účel filmu, ale faktem zůstává, že motivace hlavního hrdiny mi přijde nulová, zábavnost někde uprostřed a význam filmu je někde za Velkou čínskou zdí. Hodně slabý zážitek na takový kult a nebo i na ono hodnocení. Hned mě napadnou třeba tři filmy s Jackie Chanem, které byly mnohem zajímavější a zábavnější než tyto. A to hlavně i po tvůrčí stránce vypracování děje a scénáře. Plus k tomu až někdy divná teatrálnost, která i tu divadelní strká do kapsy. ()

Reklama

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Podla mnohych ludi najlepsi Jackieho film. No ja s tym prilis nesuhlasim. Zapletka nie je prilis silna. Zaporaci sa tam priebezne objavuju, aby sa s Jackiem pobili, ale Jackie to prilis neriesi a len ak si skoro cely film blbne az sa nakonniec naserie a vo velkolepom finale vsetkych zmasti. No a pri tom blbnuti je ovela vtipnejsia Jackieho macocha v podani Anity Mui. Jackie je len taky panak, ktory ju na slovo poslucha. Na prvy podhlad je potesujuce, ze tu ma Jackie po dlhsej dobe mnoho dlhsich duelov. Ale ich prevedenie ma prilis nenadchlo. Bitky v prvej polovici mi pripadali take fadnejsie. Podane prilis oldschoolovo a bez nejakych pôsobivych akrobatickych kuskov za co asi môze reziser tradicnych kung-gu filmov Lau Kar Leung. V druhej polovici od hromadnej bitky s najatym gangom sa najskôr rezie chopil Jackie a bitky su viac v jeho style. Vyuzivaju sa nahodne predmety a dockame sa mnozstva tvrdych padov. Lenze uz Jackieho uz neraz citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Vrcholom v tomto smere je grandiozne finale. Ano je plne gulometnych vymien uderov a sialenych kopov v ktorych kraluje najmä hlavny zaporak Ken Lo. Ich spolocny duel sa zda byt nekonecny. Jackie pri nom absolvuje aj krusne chvile s ohnom. Ale znova je cely cas zaveseny na lanach jak gasparko. Po repete Jackieho starsich filmov s cistymi bitkami bez tychto zbytocnych vychytavok mi to uz dost vadi a celkovo to v mojich ociach bitky zhadzuje. Je bolestive vidiet jak predvadza rôzne otocky alebo az absurdne kreacie svojho tela, ktore predtym zvladol bez lan. Pritom v tej dobe mal rozhodne formu na to, aby sa zaobisiel aj bez trikov. Kym som nemal dostatocne napozerane kung-fu filmy, tak som tie lana tak nevnimal a bol som v uzasu nad tym co Jackie predvadza. Teraz uz nie som. Skoda. Film stale zaujme aspon v dalsich aspektoch. Napriklad vo vyprave. Aj vdaka nej film vôbec nepôsobi ako pokracovanie skromnej jednotky. A ze to nepasuje ani dejovo je dalsia vec. Z dalsich postav zaujme este Ti Lung ako Jackieho prisny otec. Lau Kar Leunga som ako herca nikdy nemusel, takze ani v tomto filme ma nenadchol. Z cameo vystupov je najzaujimavejsi asi ten Andyho Laua. Takze dnes mam uz z filmu dost rozporuplne pocity. Dvakrat ma nenadchol ani dej ani bitky. Film rozhodne ma vysoke kvality, len jeho styl mi prilis nevyhovuje, takze davam 7/10. ()

Mrkvič 

všetky recenzie používateľa

Asiati mají prostě jinou hereckou školu. Nejvíce to bylo vidět na matce hlavního hrdiny, ta byla na naše poměry vážně příšerná, a jen kvůli ní bych strhnul hned 2 hvězdičky. Také humor je pro našince asi dost ubohý. Těch mínusů ve filmu bylo bohužel víc. Hodně ubohé mi přišlo představovat Chana jako naivního mladíka, když už mu v té době bylo 40. Vše ale vynahrazují souboje. A to jak po choreografické stránce, tak i po stránce komické. První souboj, kdy je Jackie Chan "opilý", je nejzábavnější částí filmu. Zbytek je přesně takový, jaký se od Chana čeká. Fantastický! ()

kitano 

všetky recenzie používateľa

Volne pokracovanie Drunken mastera sice nema to caro originalu, ale popravde, je to aj dost odlisny film. Spaja v sebe klasicky humor, tak ako ho v pozname z originalu, a pribeh, ktory je vsak omnoho prepracovanejsi a nesie v sebe podobne motivy a aj spracovanie ako Harkov Once upon time in china (Jackie tu dokonca stvarnil totoznu postavu - narodneho hrdinu Wong Fei-Honga), avsak, v trochu odlahcenejsom, humorom prepletenom podani. Vsak je to Jackie Chan :) No a suboje....MAMMA MIA!!! Kvalita akcie krasne stupa s pribudajucimi minutami a v zavere filmu su to uz skutocne orgie, tazko porovnatelne s niecim inym. Zasnem, co vsetko sa da zvladnut a ake neuveritelne, posobive pohyby Jackie predvadza. Ten chlapik by mal dostat za to co predvadza oskara. (9/10) ()

Galéria (58)

Zaujímavosti (9)

  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)
  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

Reklama

Reklama