Fei-hung Wong (Jackie Chan) sa jedného dňa neplánovane zapletie do bitky medzi cudzincami vyvážajúcimi starodávne čínske artefakty a lojalistami, ktorí nechcú aby čo i len jeden zo vzácnych kúskov opustil krajinu. Na prvý pohľad neškodný Fei-hung sa pred časom naučil bojový štýl tzv. opitého boxovania, ktorý z neho robí naozaj nebezpečného protivníka! Nanešťastie jeho otec Kei-ying (Lung Ti) je radikálne proti tomu, aby používal akýkoľvek násilie... A tak musí po celý čas vlastne Fei-hung bojovať „na dvoch frontoch“ - nielen so záhadnými cudzincami, ale aj s otcovým odporom k bojovému umeniu! (TV Markíza)

Nix

Okey, tohle je jedna z těch vrcholných forem Jackieho. Tady v plné parádě předvádí Drunken boxing, který je naprosto famózní na oko. Dycky jsem to chtěl umět, ale vypít tolik toho co Jackie, tak mne asi odvezou a už si mne tam nechají. Famózní akční scény, příběh mne dycky moc nebavil, ale i ten je dobrej, protože Jackie dojde k rozumu a závěrečná pranice je skvělá a ten týpek s gumovými nohy je perfektní. Pokud máte rádi Jackieho a obecně MA movies, tohle musíte vidět. Jdu se taky naučit nějaký spešl kung-fu styl, pokud mne teda neodvezou. ()

Likan7

Jednička měla parádní choreografii, skvělý kung fu a legrační příběh. Dvojka je ambicióznější a horší. Nemá to ten vibe prvního dílu, děj je hrozný, akce málo a když je, není vůbec zapamatování hodná. ()

kyLuke

Filmy s Jackie Chanem mi nevadí, ale občas mám trochu problém pochopit ten šílený honkongský humor. A i když u tohoto filmu platí totéž, má tolik skvělých pasáží, že jsem schopen mu to všechno odpustit Když jsem otevřel tuto stránku, a viděl, že je "Mistrův syn", u veden k tomuto filmu jako film související, nechápal jsem to. Jediné, co je podobné je styl opilého mistra. Jednu věc mají však oba filmy společného, a to naneštěstí ten již zmiňovaný humor, který nechápu. Přesto však "Legendu o opilém Mistrovi" zachraňují hlavně bojové souboje, a pár skutečně povedených gagů. Příběh není nějaký vyjímečný, ale dokáže pobavit. Prostě jeden z nejlepších filmů, jaké se Jackie Chanovi povedlo natočit, a basta! ()

kaprson

Chabej děj, což u MA filmů nepřekvapí, při minulym (neúplnym) zkouknutí mi to ale přišlo humornější, tentokrát jsem se tolik nepobavil, zato bojový scény a Jackieho kousky fakt klasa - závěrečná tovární mlátička je až neuvěřitelná, vytáhla to u mě v rámci žánru na 4 poctivý perdy na solár. ()

darthvader77

Já bych řekl, že více děje filmu rozhodně pomohlo více utíkat než prvnímu, který měl zábavné a přece volné tempo. Tohle je prostě sequel/reboot se vším všudy v devadesátkách. Akční scén je méně ale rychleji odsýpají, stejně jako rychle se měnící děj na němž je vidět, že jsme v nové éře. Jacke Chan a jeho techniky speciálně opice pijící mistrovo víno je prostě fantastický, stejně jako rodina komika s matkou fungovala. Nápaditostí akčních scén se druhý díl vyrovnává prvnímu speciálně Jack s bambusem vs gang, závěrečná bitka v ocelárně, Jack a bitka pod vlakem to všechno jsou naprosot fantastické a dobře udělané bojové scény. Nemám moc co bych vytkl určitě se těším na další díl. No a cheesy směšný český dabing to posouvá ještě o stupeň více. ()

himor

Toto je taký sprostý a zároveň geniálny film, že až dvermi trieska. Príbeh to v podstate nemá (tak trošku má, ale nevadí), neustále sa tam mlátia a čo je super, aj dosť pijú :D Celým filmom sa nesú debilné hlášky s debilnými xichtmi číncov, spolu s úžasným zvukom bitiek, akoby niekto trieskal palicami o stôl, nenormálne presne zladené bitky, s nenormálnou kamerou, robia z tohoto snímku nenormálne dobrý film. Kto pozrie zistí, že napriek všetkému zlu, je to najskôr najlepší kung-fu film s Jackiem, ktorý si musí každý povinne pozrieť a ak dá menej ako 5*, tak šupa po temene :D 100% ()

azumi

Jackie Chan ve vrcholné formě. O dost lepší než předešlý díl. Bitka proti gangu v hospodě nezapomenutelná. Konečné zůčtování v továrně s pecmi - prostě nádhera. A samozřejmě nepovedené záběry kaskadérských eskapád Jackieho při zavěrečných titulkách. Jak to ten chlap jenom dělá :) ()

LukeSharp

Důstojné pokračování,které se mi líbilo asi ještě více než první díl.Jackie je jako vždy fantastický,na souboje jsem čuměl s otevřenou hubou a zábavné mezihry obstarávala Jackieho filmová matka,která mě většinou neskutečně rozesmála.Kdyby se Jackie i dnes vložil do podobných projektů místo některých amerických kravin asi by udělal lépe.Tyhle klasické role mu jdou lépe než ty hollywoodské.Ale prý se chystá film,kde si to rozdá Jackie a Jet-Li tak už ted se těším a doufám,že to vyjde,potom to asi bude souboj dvou legend ''martial arts''.Drunken master II fantastických 95% ()

Renie42

Zprvu se mi začátek zdál nudný a tak trochu jsem čekala, co se z toho vyvine, ale stálo to za to. Vtipné scénky, zajímavé bitky a "opilecký box" tomu dávali ten pořádnej šmrnc. ()

kirmakX6on

myslím, že jsem zatím neviděl lepší wushu souboj ve stísněných prostorech než byl ten, který předvedl Jackie a Chia-Liang Liu pod vlakem v první části filmu. Zbytek bojových scén je též velmi dobrý, ale tato byla skvělá. Film je ale jinak +/- stupidní, takže 3*, resp. 70%. ()

RigorMortis

Celkom solídny Jackieho počin z časov, kedy jeho bojové filmy za niečo stáli. Dobré bojové scény, svižný príbeh a občas fajn hlášky. Snáď jedinou nevýhodou je arogantný hlavný záporák a "poangličtení Číňania", ktorí pôsobili nesympaticky, umelo, ako výsmech kultúry a päsť na oko. Za mňa 4/5 ()

Stejšn

Ne moc komediální, o to víc řezací Chan. V berserk módu s roztřepeným bambusem. A frajer, co se řeže se sekerou zaťatou v zádech. ()

JosefTomas

Chan se opět dokázal perfektně předvést. V akci je to přímo dokonalost a v dialozích je to na Hong-Kong také dosti dobré. A ten poslední souboj je na jedničku s hvězdičkou. Chan se snad musel před tím něčím nadopovat, protože takový souboj jsem v životě u něho neviděl. ()

smrtubohem

Jackie umí vážně hustě, bojové choreografie na hranici lidských možností tu jsou dovedeny k naprosté dokonalosti. Těším se na další díly, toto je první ze série o opilém mistrovi, co jsem viděl. ()

sirrgulo

První polovina filmu je dokonalá, zejména pak rvačka na ulici kdy Fei-Hong zostudí svou rodinu. Ve druhé když se vystřídali režiséři jsem byl z filmu spíš zklamán. Akce byla sice vynikající, ale stala se trošku drsnější a přestalo se vlastně hledět na děj. Závěr v továrně bych si tak nakonec dokázal klidně odpustit. Stejně Jackie předváděl podobné kousky jako v polovině filmu. ()