Naslouchej očima

• Japonsko Keiko, me wo sumasete (viac)

Žena se sluchovým postižením sní o profesionálním boxu. Na pokraj sil ji tlačí pandemie Covid-19 a hrozba uzavření jejího boxerského klubu a nemoc jeho předsedy, který je jí největší oporou. (Cinemax)

dubinak

Tohle nám ve Varech posloužilo jako tzv. vata v programu a podle toho to také vypadá. Je to zkrátka o holčině, která je hluchá a profesionálně boxuje. Toť vlastně vše. Tentokrát Japonsko nenabídlo scénářem opravdu téměř nic a je to velmi prázdné a bohužel i nudné. Nemělo to zkrátka moc hloubku a mělo problém mě to nějak víc zabavit. KVIFF 2022 ()

HanzoBureshi

Poslední dobou tu vznikají právě tyto filmy, kde nehraje žádná hudba, kde se jen hovoří nebo se nehovoří vůbec. A pokaždé tyto filmy nabídly něco, na co divák nikdy nezapomene. Tento snímek také není špatný, ale k těm předchozím to má v několika věcech daleko. Nezažil jsem tady ten moment, kdy si divák řekne Wow, tudíž se mi asi tento film vypaří z hlavy. Ale jako o hluché holce, která je profesionální boxerkou, to je celkem dobré. Jukino Kišii, skoro bez dialogů, byla ale také bezva. Nenudil jsem se a v něčem je to zajímavé, ale jsou tu i lepší snímky. Mé hodnocení: 6/10 ()