Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Solverino odpad!

Ještě větší pytel hoven než jsme si mysleli. Prakticky nekoukatelné, jeden logický nesmysl za druhým, scénárista, nebo který psychopat to napsal, se nestyděl vykrást asi milion filmů. Vypadá to jako dort zfetovaného pejska a zfetované kočičky. Divák jenom bezmocně kroutí hlavou nad těmi nesmysly, parafráze snad na všechny filmy, počínaje Sedmi statečnými, přes Kill Bill až po Pátý element. Hnus! ()

tkey

Zacku, do čeho si tu duši dal? Když se snažíš vykrást star wars, fire-fly, dunu a bůhví co ještě ( celý jsem ti fakt nedal), tak by to mohlo mít aspoň trochu duši ne? Ne, rozhodně nemá. Ani ta pseudo-zimrovska hudba tě nezachrání, ani zprvu sympatický zaporák, tady je všechno velký špatný. Protagonisti? Až na jednu výjimku špatný. Vizuál? Vykradačka a k tomu nepovedená. Jolanda by ti chtěla udělat vše dobrý do budoucnosti, ale místo toho vidí velký špatný. ()

mark9th

If you are watching a trailer and maybe thinking that it doesn't look so bad as they're saying. Trust me, it is. That's why I didn't even bother to watch the whole thing. And if I will come across this piece of shit again on this site, I will change my rating to TRASH! Just for the amusement and to warn others of possible mental harm. So watch with caution. 1/10 ()

helrohir

Bol to vcelku šok, keď som u Snyderovho veľkofilmu videl doslova potupné hodnotenie, a to bol možno aj dôvod, prečo som sa do pozerania veľmi nehrnul. Po konečnom zhliadnutí však musím konštatovať, že v tomto prípade to Snyder tak úplne nezvládol. V prvom rade je film zúfalo neoriginálny. V podstate je to variácia Star Wars s iným názvom, naviac doplnená dejovou linkou ála Sedem statočných/samurajov o verbovaní skupiny bojovníkov na ochranu chudobných dedinčanov. Tomuto konceptu je však venovaný prakticky takmer celý film, a preto o chytľavom nosnom príbehu nemôže byť reči. Väčšina postáv je nudných a nevyužitých (snáď s výnimkou hlavného záporáka). Posuny v deji sú silené a občas zmätočné. Napriek tomu všetkému nejde o vyslovene tragédiu alebo odpad. Svoje režisérske skúsenosti Snyder občas predsa len pretaví do slušnej akčnej alebo vizuálne opulentnej scény. Sem tam na diváka naozaj dýchne pravá epika, a ja sa proste rád ponáram do takýchto "eye candy" fantaskných a sci-fi svetov. Preto aspoň trochu optimistickejšie tri hviezdy. 50%. ()

TR4XY_CZ

Zklamalo mě to ještě víc než ten The Creator. Ze začátku jsem se fakt naladil. Fascinující vyprávění o novém světě v podání Hopkinse, poté doprovázené skvělou stylizací, vizuálem a hudbou. Ano, vykrádá to spoustu jiných filmů, ale nějakou vlastní originální základnu to má. Bohužel jakmile dojde na postavy a děj, tak se všechno totálně posere. Dialogy nefungujou a všechno je jako střela do prázdna. Je tu spousta zbytečných scén, které Snyder rád natočil jen proto, že to vypadá cool. Tenhle přístup mu možná prošel u Třístovky nebo Watchmenů, ale tady už je to totálně vo hovně. Výsledkem je pocit, že jste viděli pouze nějaký trailer na něco, co by potencionálně mohl být opravdu rozsáhlý a zajímavý sci-fi vesmír. Bohužel film na ničem, co ukázal vůbec nestaví. Uvidím, co bude v té režisérské verzi, když dneska nejsou filmy schopný vycházet kompletní. Zatím je to fakt propadák. 2/10 ()

mbrdo

Strašná rozprávka..neviem pre koho takú "ptákovinu" natočili, ale nieje to vhodné ani pre dospelých, ani pre deti.. Biela bojovníčka, černošský generál, indiánsky krotiteľ hippogrifov, číňanka s mečmi a robot, ktorý zradil...no proste jeden turboblud.. 2* max.. ()

smarkus

Nadštandardný vizuál, ktorý som aj čakal. Bolo to zaujímavé prevedenie bez originálnej zápletky a slabými a debilnými dialogmi. Postavy boli ploché, ich motivácia nedávala zmysel a nábor bol oničom. Jo a keby tu bolo o polovicu menej spomalených záberov - stále je to vela.To je tá technická stránka, potom je tu ideologická akú netflus tlačí už dlho. Samozrejme strong female character pobije 5 mužov ako nič, potom zloží ukážkový multi kulti tím, ktorý bojuje proti zlému "impériu" zloženú zo zlých bielych mužov. O áno. Napriek tomu nechápem jednohviezdičkové hodnotenia, asi len zakomplexovaní hejteri, lebo tento film nebol o nič horší ako Stvoriteľ z tohto roku a ten má aktuálne 63%... 3* ()

cernakus

Místo toho, abych psal obsáhlou recenzi, postnu sem svůj plivanec, který jsem postnul pozérům do diskuze. --------------------------------------------------- Ty vole to je samej pozér tady. Jestli se vám to nelíbilo, tak by mně fááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááákt zajímalo, co jste pálili poslední trilogii hvězdných sraček nebo post-Thanosovským pláštěnkám z MCU a DCEU. To by měl být samý odpad. Jasně, není to dokonalé. Zejména to má problém v levných hercích a faktu, že se to snaží odvyprávět příliš mnoho za hodně krátký čas. Ale ten vesmír funguje a na rozdíl od hvězdných sraček, si zatím vystačí bez kokotské Sílofyziky a planety ničících kompenzátorů, které si Imperiátor tahá z prdele, jak přijde lenivým scénáristům vhod. Řekl bych, že ten vesmír funguje lépe, než Avataří nebo Valeriánský a to je už slušné měřítko. Charaktery jsou jak na houpačce, zatímco kunímu ksichtu Ridleyové jsem celé hvězdné sračky chtěl zarazit kudlu mezi světla, Botulotoxinka je šukézní čmoudka i když by v její rodné vesnici byla už zasloužilou prababičkou. Navíc na rozdíl od Rey - "všechno umím, všechno znám, protože do mně obgeneraci naskákali příbuzní Mitochondrií z mého vrásčitého klono-děda" má naprosto jasné, uchopitelné pozadí, které vůbec, ale vůbec není kopií pozadí Gamory. A není bezchybná, a dokonalá. A, na rozdíl od Gamory, není permanentně nasraná, umí bulet když je to smutné, smát se, když je to vtipné a prostě umí poměrně širokou škálu emocí a póz. Na druhou stranu, ten indián Škyťák, co zkrotil Noha, to tam prostě vůbec nepatřilo, bylo to jak z kokotoVATARA, ale ještě o parník infantilnější. A i poté, co se Škyťák pomazlil s tou bezzubkou, byl jako postava naprosto mimo. Jastě, Hunman si hrál to své hovno a v českém dabingu byl dutej, ovšem smrt měl luxusní. Dário Nahaaris pak hrál velmi slušně a toho šikovnýho sedláka s širokým srdcem mu člověk rád uvěřil. Náckovskej Skrein sice nevyhraje záporáka roku, ale pokaždý, když nad ním budete ohrnovat nos, vzpomeňte si, že jste nedávali odpad za jenerála Huxe ani Kurlyenkové Taskmastera. A Edův Atticus by se v MCU umístil někde ve středu záporáků. A není hlavním záporákem universa (Imho to bude ve skutečnosti princezna Issa jak znám překomplikovanýho Snydera). Zbytek ansámblu nedostal moc šanci něco hrát. V tomhle člověk proklíná Snyderovy zpomalovačky, které zbytečné ukrajují drahocený čas pro vyprávění tak mnohovrstevného příběhu. Ovšem bez nich by to nebyl Snyder, že ano. Vizuál pak i přes Snyderfiltr je luxusní. Tady nejde říci ani popel a konečně jdou ty stamiliony dolarů na Buzflixu taky vidět. Hudba sice není Zimmerman, takže nic zapamatovatelně epického, ovšem podkresluje to výborně. Takže se kurva probuďte. Tohle je o parník lepší, než post-thanosovksé pláštěnky a o kosmickou loď před hvězdnými sračkami a to nejen filmy, ale i těmi přehypovanými, však stupidními a lore ničícími seriály. PS: Vsadím dobré víno, že tahle věc bude mít v Buzflixovském půlročním sčítání minimálně půl miliardy hodin a minimálně na vánoce to buzflixu přinese něco mezi 30-50 milióny nových předplatitelů s IQ vyšším, než nakousnuté jabko. ------------------------------------------------------------ Za mně tedy bez debat za 4 hvězdy, ale protože se mi nelíbí, jak to Snydera nenávidící pozéři poslali do špatných čísel, tak přidám na 5 hvězd. A těším se na dvojku. () (menej) (viac)

Zed70

Celý film jsem měl pocit že jsem to už někde viděl, akorát to nebylo tak blbý.  A pak mi došlo, že je to taková vykrádačka Star Wars. Ne že bych byl nějakým fanouškem Hvězdných válek, ale ten pocit že už jsem tu scénu někde viděl, jsem měl až příliš často. Po zhlédnuti tohoto musím dodatečně ocenit Lucasovu ságu a podívat se jestli jsem při hvězdičkování nebyl příliš přísný. ()

kraeos

Vykrádačka Star Wars, Avatara a dokonce Harryho Pottera, navíc příběhově naprostá slátanina. Technicky krásné, akce jsou ale nepřehledné. Naprosto žádná práce s postavami, takže nechápu, jak chce Snyder na tomto stavět celé univerzum. ()

ESNYR

Jelikož to vylezlo onlajn tak jsem to zkoukl. Teda nezkoukl. Po 20 minutách jsem to postrkoval takže jsem to dal za cca 50 minutek. Tuna klišé - jsme ti zlí a aby bylo jasno že jsme ti zlí hned budeme zabíjet protože jsme zlí - my jsme chudí farmáři ve světě kde se technologiema skáče z planety na planetu ale my ji nechceme, takže budema tahat pluh ručně ....... tuna zpomalovaček (pustit to běžnou rychlostí, má film jen 80 minut) drsná drsňačka  s tajemnou minulostí ..... vypadá to nudně, je to roztahaný na nesmyslnou stopáž, všechno vypadá hloupě, neprakticky, nevěrohodně, špinavě (ano budoucnost je buď sterilně bílá nebo hnusně špinavá, podle toho kdo film točí) a hlavně je to nudně nudné. A to je proboha jen půlka příběhu. Nemám tušení co na tom pochválit protože triky/CGI jsou opět schované za tmou, nebo písečnou bouří. A jinak není chválit co. ()

Isag1 odpad!

Nechcem uraziť, ale toto nejde ani opísať, aký je to zlý film v porovnaní s nejakými fakt budget YouTube short filmami, a to CGI? Akože to čo je? My sme v roku 2004, na začiatku prvej počítačovej grafiky? ()

Gig

Problém tohoto filmu je, že se srovnává se SW. V době, kdy Zack nabízel svůj scénář Disneymu, tak byl úplně jiný. Taky by to jinak vypadalo, aby to bylo ze světa SW. Zack svůj scénář kompletně předělal a ano některé náznaky tam jsou a je to úmysl. Za mě spokojenost. Jen doplním, že v tomto filmu není více krve apd, to je kvůli vydání pro mladší publikum. Proto bude i rozšířená a upravená verze. Na internetu jsem četl, proč to neudělal hned apd... Protože právě to uvedení. Film to není pro každého a kdo si chce kopnout,  ten si vždy kopne. A nemluvě, že plno lidí se rádo sveze s kritiky. Ale to je problém lidí, ne filmu. ()

cerdax2

Pokud se chcete naucit hackovat nebo drhat, tohle je idealni kulisa, pohadka o tom jak Sofia k (ne)stesti prisla, cestou posbirala Prince z Persie, Gladiatora a par replikantu, aby mohli bojovat s reziserem, scenaristou a dalsimi tezce dusevne narusenymi neprateli dobreho filmu. 10% ()

mata77

Hneď z kraja môžem povedať, že na Rebel Moon som čakala, nečakala som ale žiadne zázraky. Vďakabohu! Cipána, prozreteľnosť vďaka ti. Nebudem to naťahovať. Prvých asi 40 minút bolo dosť náročných. Chvíľu mi trvalo privyknúť si na ten zvláštne kontrastný digitálny vizuál. Ukecávala som sa ale, že tam vidím aj komixovú grafiku a pozerala ďalej. Lenže príbeh ma nezaujal, aj napriek svojej jednoduchosti ma vyrušovali dejové prestrihy a k tomu tie postavy, ktoré nemali žiadne charaktery, scenár bez napätia a gradácie, nulové emócie. Tí herci v podstate nemali čo hrať. A podľa toho to aj vypadalo. To som už niekde v polovici filmu. Tak tu som si na dva dni dala pauzu, reku mehh, normálne ma to unavilo, asi preto, že sa tam nič nedialo... Druhý pokus, druhá polovica filmu. Poďme na to. Niečo sa zmenilo. Áno, dej prišiel s akciou. A tu prichádza na scénu osvietenie, to teraz hovorím o mne. Najprv som nevedela, kde som to už videla, ale po chvíli to bolo jasné. Film 300 z roku 2006. Akčné scény v spomalených záberoch, drsné výrazy postáv, filter a rozmazané pozadie a herecké výkony postavené na jednom výraze tváre. Dovidenia, no zbohom. Jedna hviezda za záporáka, druhá hviezda za kostýmy. ()

CZRohlik

Tak a Snyder se už definitivně posral :))) Po neuspokojivé slátanině Armádě mrtvých nám tady naděluje echt specialní kýbl hoven ve formě Rebel Moonu a já mám chuť se jít zabít. Já tomu prostě nerozumím... jak se tomu stejnýmu člověku podařilo udělat geniální Watchmeny a zároveň tohle. Jak to může mít stejnýho autora??? No ale k filmu... Začněme světem, kterej už z trailerů působil jako děsnej mišmaš, ale působil aspoň zábavně. Tak toho se tu nedočkáme. Nenenene tady nám svět nenabízí vlastně vůbec nic, nemáme tu žádnej worldbuilding, ani na chvilku se nezastavíme, lítáme z nicneříkající planety na planetu jak dementi a celý to působí uměleji než nějaká kurva po 9té plastice. Celý je to prokládaný buď stupidní akcí, kvůli které film nabral dvojnásobnou stopáž, PROTOŽE TU MÁ NĚKDO OČIVIDNĚ ÚCHYLKU NA SLOWMOTIONY (jako masturbuje ten člověk nad tím v postprodukci nebo co, že je tam toho tolik???) během které stejně nic nejde vidět... A nebo to je proložený nicneříkajícíma a naprosto stupidníma rádoby uměleckýma záběrama na naprosto random předměty. A ještě do toho je všechno tak debilně snyderovsky mázlý. Děj naprosto banální a nezajímavej. Nic co by jsem už pětapadesátkrát neviděli ve Star Wars (a ano já vím, že to byl původně scénař právě pro SW, ale kurva Syndere... co kdyby jsi nad tou úpravou strávil víc než 3 sekundy?!) Takže celkovej děj je předvídatelná nudná stračka... Reálně bych radši 2 hodiny sledoval jak schne barva na zdi než si zopakoval tuhle bolest. Postavy jinak nesympatický jak prdel až na pana farmáře, kterej se zase na druhou stranu choval jak totální simp... takže taky žádná výhra. Žádná z nich (až na tu hlavní) nedostala víc než 3 minuty prostoru... Hej já fakt nevím, ten člověk si z nás už dělá prostě prdel. Nic... zbytečně jsem se tu nasral (za což se omlouvám), ale ono je to spíš všechno k smíchu... Jediný co mě na tom filmu uspokojovalo byl Junkie XL, kterej aspoň s hudbou nezklamal a  ten jeho rukopis tam šel znát... 2/10 ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze