Malá skupina amerických vojáků, kteří bojovali na území Iráku během války v zálivu, se rozhodne zůstat o něco déle, než v podobných situacích bývá zvykem. Mají k tomu pádný důvod. Rozhodli se ukrást velký náklad zlata, který měl být tajně ukryt poblíž jejich pouštní základny. S mapou, o níž věří, že je ke zlatu dovede se vydávají na cestu, která navždy změní jejich životy a zavede je do nebezpečí, proti kterým byla právě prodělaná bitva jen hrou na vojáky... (oficiálny text distribútora)

TV spot

B!shop

Tak tohle byla slusna jizda. Sice trva zhruba 10 minut nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Vtipku tu moc neni, ale ty co tu jsou, jsou umisteny ve spravnej moment, takze nerusi a daj chvilku odpocinout od zbesily akce. Akce tu je skutecne hodne svizna a prislo mi, ze celej film je hodne realistickej (hlavne pri plynovym utoku mi bylo, jako bych tam fakt byl). Hlavni trojice je perfektni a presto, ze Clooney ve filmu rika, ze chce jit do duchodu, dokaze to slusne rozjet a ostatni za nim nijak nezaostavaj. Navic tu je pekne svizna hudba a naprosto cool a dokonala kamera. Jediny co mi vadilo a proc nedam 5*, jsou nektere zdlouhave rozhovory s rebelama, ale jinak sem se skvele bavil. David O. Russell natocil netypickej akcne-valecnej film a je to to nejlepsi, co dosud natocil. ()

Xmilden

Tímto filmem se zrodilo jedno sympatické duo herců Wahlberg a Clooney. Ale je otázkou jestli to s Clooneym nesluší každému herci:) Přece jen George je sympaťák až na půdu a i v tomto filmu to není jinak. Několik vynikajících záseků. Scéna s krávou mě dostala. Dost ulítlej film co mě vždy potěší, zato určitě nepotěšil US Army. 75% ()

Chrustyn

Tak trochu jiný film než na jaký jsme z Hollywoodu zvyklý. Ale to vůbec nevadí. Spíše naopak. Originální, akční, napínavá a chvílemi humorná (většinou černě) honba za pokladem s výborným obsazením v čele s charizmatickým Georgem Clooneym, kterého skvěle doplňují Mark Wahlberg (v jedné ze svých nejlepších a možná i nejnáročnějších roli) a Ice Cube (moc se tu neprojevuje, takže se na něj i dá koukat). Takovýhle film jste ještě určit neviděli (a to fakt nekecám). ()

Anderton

Žánrové mixy poväčšinou nefungujú. Traja králi sú kombináciou drsnej vojnovej drámy, satiry, jasne daného dobrodružstva s hľadaním pokladu a komédie. Napriek tomu perfektne fungujú. Ťažko povedať, ako sa podarilo Russellovi vyvolať v divákovi úsmev a zdesenie zároveň. Nie je to oscarová dráma, nie je to ani typická komercia, preto zrejme nedosiahol film žiadny valný úspech. Nepomohli ani hlavné hviezdy, lenže treba si uvedomiť, že skutočnými superstars sa stali až v ďalšom storočí. Pokiaľ ste odporcami všetkých vojen v Iraku, film vás vo vašej pravde utvrdí, pokiaľ ste ich priaznivcom, budete ním aj naďalej. Film je chvíľu na strane američanov, chvíľu na strane iračanov, ale stále je na strane civilistov. Nedocenený antimilitaristický film, ktorý na to okato neupozorňuje a ktorý na druhý krát stúpol v mojich očiach o celý zásobník. Už sa nečudujem, prečo je Bart také problémové decko a nestarne, keď musel toto všetko vidieť na vlastné oči. ()

genetique

Z tohto filmu som dosť pomykove. Vyskytujú sa tu dve roviny, ktoré až tak celkom do seba nezapadajú. Komediálna časť si nevie stanoviť hranice, zasahuje, tam, kde nie je nutná a naopak. Keby film mal čisto akčný ráz, bolo by to skvelé. Veľmi podarené sú ale zábery kamery a podarený príbeh spolu so záverom, viac krát však už asi nie. 75%. ()

• V priebehu natáčania došlo ku konfliktu medzi Georgeom Clooneym (Archie Gates) a režisérom Davidom O. Russellom, ktorý je známy svojou prchkou povahou. Režisér pri natáčaní neustále urážal a zosmiešňoval komparzistu, ktorý podľa neho nerobil to, čo mu prikazoval. Clooney stratil kontrolu a režiséra fyzicky napadol. Napriek tomu zostal pri natáčaní a film dokončil. (Jello Biafra)
  • V 91. minutě filmu, kdy Conrad (Spike Jonze) dostane zásah od iráckého vojáka do levého ramene, při dalším záběru, když ho položí na zem, je však vidět, jak se drží za rameno pravé a zastavuje krvácení. (bejkovec)
  • Irácký tank, který v jedné ze scén přijede do vesnice, je T-62 ruské výroby. (Lucas87)

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (viac)

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (viac)