Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) sa zblížili už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmenila na hlboký vzťah - do rozvíjajúcej sa lásky však neúprosne zasiahli Allieini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdal byť dosť dobrý pre ich dcéru... Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie - a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum... (TV Markíza)

Mestrey

Obecně asi pro podívaná pro část ženského/ dívčího publika, pro mužského diváka doporučuji si s sebou přinést 2 lahve dobrého červeného (popř. bílého) . Vše podstatné tu popsal např. POMO. ()

CarlaBrunn

Opat prijemna romantika. Aspon vo filme dokaze muz uprimne milovat jednu zenu do konca zivota, v nicom nevidi prekazky, splni co jej na ociach vidi (stavba domu podla predstav Allie, aj ked neboli spolu), neopusti v stave krizy (starecka demencia) a ide si len za svojim (za nou). Pekne sceny, naj clnkovanie s labutami, ale ta zaverecna scena v sanatoriu ma dostala najviac. Takto by mala vyzerat ozajstna laska. ()

JirkaWade

K tomuto filmu jsem se dostal hlavně kvůli tomu, že Gosling a McAdams jsou mými nejoblíbenějšími herci, a tak jsem ani chviličku neváhal, když jsem na tento film narazil. Co se týče samotného filmu, tak nejspíše nic moc nového nepřinese, já v tom však problém nevidím. Zpočátku jsem fandil Noahovi (Ryan Gosling), aby byl schválen rodiči od Allii (Rachel McAdams). Jelikož však Noah pochází z chudé rodiny, nemá to jednoduché a je odmítnut, což vyvolá první hádku, po které následuje rozchod, který přináší první dějovou zápletku. Od té doby už jde vše podle toho, jak má být, Allie si najde jiného vyvoleného s tím, že o něco víc miluje Noaha, který mezitím žije sám a pracuje na domu, díky kterému si na něho Allie před svatbou s jiným mužem opět vzpomene. Nakonec svatba nedopadne a vracejí se k sobě a žijí spolu šťastně až do smrti. Kdyby hráli ve filmu jiný herci, nejspíše by tento film 5 hvězdiček od mě nedostal, i přesto si myslím, že pro ty, co rádi sem tam kouknou na romantický drama, by měl být Notebook v jejich hodnocení pěkně vysoko. ()

feszani.cz

Soudě podle toho, že půl filmu jsem proplakal, se opravdu jedná o jeden z nejlepších romantických filmů. Po přečtení některých reakcí zde, mám opět, ale okamžitě, chuť zase vraždit ve stylu The Burrowes. Jak zde píše uživatel Kleopatra jsem zřejmě ten, kdo se může zařadit do zástupu čtenářek Harlekýnek a pro jí podobné chytrolíny mám vzkaz: Ten kdo o sobě sám píše že je romantik, sleduje top americkou produkci a dokáže takovýmuhle filmu dát dvě hvězdičky by se měl zamyslet nad tím, trávit čas jiným způsobem neš tlacháním srágor na čsfd. I my muži máme city a nevidím důvod, proč se občas nepodat i takhle vyhroceně romantickýmu filmu, na kterým se nám líbí přesně to, co mu supersofistikovaně a naškrobeně vytýká mistr génius kritik-superodborník POMO. ()

adelka11

Typický romantický snímek, který mi přišel až moc kýčovitý. Od začátku bylo jasné, jak vše dopadne. Uznávám, že konec byl dojemný, ale děj před ním mě spíše nudil. ()

skonsam

Učaruje vás charakterem Ryana ( chci říct nevídaná láska, která podle mě neexistuje :D ) , naopak vás uplně rozhodí z gauče Rachel. Chování zamilované 13tky a hlavně NEROZHODNÉ. Koukal sem až do konce jen proto abych se dozvěděl jestli barvil na modro okonice zbytečně. Kdyby to dopadlo naopak, Rachel bych proklel :D ()

Zakarija

Tak dlouho jsem mu odolávala. Už ani nevím v kolika filmech a seriálech na něj byla narážka. Říkala jsem si: ne, to bude až moc velká slaďárna a to ty nemáš zapotřebý. A pak se to stalo. Jeden den jsem měla krizi srdečního svalu a přesně nějakou takovou slaďárnu jsem potřebovala. Tak jsem si The Notebook pustila. A byla jsem maximálně překvapena. Ano, slaďárna to byla, ale stylová. Měla vlastní "notebookovskou" atmosféru a Ryana Goslinga. Jediná vada na kráse byla druhá linie, která se prolínala s hlavním vyprávěním. Podle mě naprosto zbytečné, protože díky starouškům jsem věděla přesně, o co jde a jak to skončí, což byla trochu škoda. Navíc mě pokaždé vyrušili - asi jako reklama. Story Ryana a Rachel byla silná sama o sobě a další suport nepotřebovala. Takže to bych vytrhla a bylo by to naprosto dokonalé. Ale stejně je to za pět. A až zase budu mít krizi srdečního svalu, vím, co si pustit. ()

Ospalek

Nečekaně vysoké hodnocení má tato romantická sebranka. Celkem prosťáčký a ohraný příběh sice byl o něco lépe prožitý než ostatní takto ukotvené příběhy, ale přesto zůstává jedním z mnoha otravných romantických filmů, kterých je po čertech mnoho. ()

Evikju

Stará zápletka, ale přesto stále úžasná. Romantika každým coulem..Důkaz toho, že jedna první letní láska může vydržet celý život, i když měla pauzu na 7 let. Možná je to moc natáhlé, nebo sentimentální, ale i tak je to moje srdcovka ()

JerryPilsen

Film plný klišé,který ale příjemně plyne.Hlavní postavy sympatické,láska uvěřitelná.a navíc s výbornými herci.Kdo by to nechtěl prožít? ()

Brokendream

Krásný, dojemný romantický příběh, který posléze donutí člověka přemýšlet nad jeho hodnotami. Díky skvělým hereckým výkonům v tuto lásku opravdu uvěříte a pak jste sami smutní, že vás nic takového nepotkalo. Mohl bych ho do nekonečna vychvalovat, ale shrnu to do jedné věty - Dosud nejlepší film tohoto žánru. ()

mara312

Tak sladký film, že i zuby z něho bolely. Ale zase na druhou stranu jsem si už tak dlouho nepobrečel. A přísloví žili šťastně až do smrti, v tomto filmu naplnily tvůrci mírou vrchovatou ()

Frndulina1

O můj bože!Film je naprostá špička.Krásné, romantické..nemám slov.Miluju Rachem McAdams..zahrála to úžasně, stejně jako Ryan Gosling.Na tento film bych se nejraději koukala od rána do večera. Musím se ale přiznat, že jsem si i docela dost poplakala, hlavně na konci při té dojemné scéně, kdy ona si vzpoměla. Nejlepší romantický film všech dob! ()

loyeme

Wow, pre zaciatok musim povedat, hanba mi, ze som tento film nikdy nevidela, a to bol natoceny uz v roku 2004. V mojom komentari, si nedovolim prezradit detaily filmu. Ale ako sa vyssie v popise spomina ide o prelinanie minulosti so sucasnostou, v niekorych pasazach som vedela predvidat akym smerom sa bude film cca uberat, ale aj napriek tomu ma cely cas drzal a koniec z velkej casti prekvapil. Cakala som nieco ine, no dostala som nieco, co predcilo moju predvidavost. A ako kazda spravna romanticka som vyronila ku koncu jednu krokodiliu slzu a ticho zavidela, pretoze na svete taketo zalubene pary existuju... Ak niekto nema dusu romantika, niekedy trochu cliche potom to skonci tak, ako vidim niektore hodnotenia, a to dvomi hviezdickami. Odomna tento film dostal rovnych 100% aj tu aj na imdb, co sa u mna stava zriedkavo a eso si nechavam vzdy len na vynimocne chvile - nelutujem a nebudem rovnych 5* lutovat ani za par rokov. Paru, ktory hral par zo sucasnosti tento film moze z velkej casti dakovat za to, ze dostal divaka ako ja, pretoze vdaka nim sa tento film vysplhal na charakterovej stupnici uplne hore. Clovek si prave vdaka postarsiemu paru uvedomi, na com ku koncu zivota zalezi, ked ochorie, ma ho blizka rodina rada, no stale je tam jedna jedina osoba, ktora vas neopusti za ziadnych okolnosti. Rachel a Ryan svoje role zahrali velmi pekne, no aj tak si myslim, ze ti stari herci, ktori su taktiez ludia maju svoje problemy v tomto veku, vedeli co maju zahrat , po com mozno aj oni sami tuzili a ak to nahodou nemali, vzali si to aspon prostrednictvom svojich postav. ()

+sfinx+

Kdybych nebyl donucen shlédnout tento výkvět všeho romantického zla, mohl jsem na zahradě oškubávat kopretinu v duchu klasického: mám tě ráda, nemám tě ráda... a měl bych z toho to samé. Takto jsem větší část prospal a ještě mi bylo pak vyčítáno... Ihned se mi vybavila scéna v kině ze Sexuálních praktik pozemšťanů i kritika od Arnolda Jidáše Rimmera. Tohle je přesná ukázka těch filmů, na které se chtějí holky za každou cenu podívat a tak jsou schopny nakecat, že tam bude nějaká druhá světová, takže to bude dobré. Nebude. I po té době, co už jsem to viděl se musím podělit o zážitek a varovat... ()

Kate.Juliet

Možná to je nekonečně opakující se motiv a filmů na tenhle způsob jsou stovky, né-li tisíce. Ale - není to jen obyčejná lovestory. Tenhle příběh má něco víc, nemluvě o tom, jak Rachel McAdams i Ryanu Goslingovi přímo čiší city z očí. Zápisník jedné lásky, ve kterém jsem původně viděla jen další film na večer, u kterého můžete v klidu vypnout, ve mě však doopravdy probudil pocit, že pravá láska může existovat a překonat veškeré hranice. Ano, připadala jsem si po shlédnutí trochu jako nezletilá dívenka, co prožívá první lásku a všechno vidí růžově, ale někdy je dobré si tenhle pocit připomenout, no ne? ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (viac)