Pád Tretej ríše

• Česko Pád Třetí říše (viac)
Nemecko / Rakúsko / Taliansko, 2004, 156 min (Special Edition: 178 min, Alternatívna 149 min)

Predloha:

Joachim Fest (kniha), Traudl Junge (kniha), Melissa Müller (kniha)

Scenár:

Bernd Eichinger

Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Corinna Harfouch, Ulrich Matthes, Juliane Köhler, Heino Ferch, Christian Berkel, Matthias Habich, Thomas Kretschmann (viac)

Je apríl 1945 a do úplnej porážky nacistického Nemecka ostáva už len niekoľko dní. Hitler však vo svojom berlínskom bunkri aj naďalej požaduje od svojich generálov boj do posledného muža...Film, detailne popisujúci, ako prebiehali posledné dni Tretej ríše v Hitlerovom berlínskom bunkri, vznikol na motívy knihy Hitlerovej osobnej sekretárky Traudl Jungeovej, ktorá s ním bola v bunkri až do úplného konca. (RTVS)

prengelo

Nepresvedčili ! Mňa nie ! Tie fanatické zvery som skoro začal ľutovať ! Režisér tlačí diváka tam, odkiaľ som sa ja nechcel pozerať. Pre mňa ten boj a film bola neskutočná nuda. Aneb. Pre mňa kvôli tomu boju, bol film neskutočná nuda. ()

xenopus

Dokumentární přesnost (no alespoň držení se historických faktů) a dechberoucí ztvárnění Adolfa Bruno Ganzem. Ale jinak? Válka ve vší parádě, atmosféra v bunkru také dusná (ale nikoli vlhká, jak se zmínila jedna z Goebbelsových dcer), jenže konec všeobecně známý, poněkud natahovaná stopáž a někdy zbytečné dialogy. No a k tomu určitý patos, který se mi sem nějak nehodí. Nechci říct zklamání, film má své místo na slunci v rámci minimálně evropské kinematografie, nicméně pro mě osobně trochu bez šťávy. Průměrné 4*. ()

john.h

Působivě natočené, dobře zahrané, vypadá to autenticky, ale neškodila by tomu o hodinu kratší stopáž. Pak by to dostalo ode mě i vyšší hodnocení. Kolem několika působivých momentů byla totiž spousta nudy. ()

Nightswimmer

Odzbrojujuco skvele stvarnenie Hitlera a jeho lavorukeho tiku, diabolsky skveli Gobelsovci a ich sedem deti vsetky s menami na H, doplnenie mozaiky padu nacistickeho Nemecka, zufalstvo z nenaplnenych chorobnych ambicii choreho rezimu a velmi dobre zvladnuty dokumentarny rys celeho projektu - 80 percent bez vacsich problemov ()

error17

Abych pravdu řekl nevím jak tento snímek mám brát na film to bylo za 3* na dokument to bylo na 4* zase trochu jiný pohled na válku. Víceméně mě to zaujalo herecký výkon Bruno Ganze byl hodně přesvědčivý proto i vyšší hodnocení. ()

Weyden

Tak nějak jsem během sledování Pádu Třetí říše nechápal, co chtěl filmem autor říct. Jestli mě chtěl dojmout psychicky narušeným, všemi zrazovaným Hitlerem, znechutit zvrhlými názory nacistických pohlavářů nebo pouze nezaujatě zobrazit poslední dny Hitlerova života nebo všechno dohromady. Ale i tak pozitivní dojmy převládají. ()

Monty2729

Opravdu dobrý film, při kterém mrazí. Poslední dny tohoto zrůdného režimu jsou zobrazeny uvěřitelně a herecké výkony toto jen podtrhují. Zvláště pak při některých scénách žasnete nad tím, co byli lidé schopni pro svého vůdce udělat. A fakt, že byl Hitler zobrazen jako vetchý nemocný stařík, kterému už věří jen ti nejvěrnější, je dle mého nejděsivějším poselstvím tohoto snímku. Ukazuje to, že nešlo o zrození nějakého nadpozemského zla, které se už nikdy nemůže opakovat. Vidíme, že šlo o "obyčejné" lidi, kteří se nechali svrhnout touto nechutnou ideologií a byli schopni pro ni udělat cokoliv. Toto musíme mít na paměti, aby se už nikdy nic podobného nemohlo opakovat. ()

DjangoDoe

Ako historický film bol Pád tretej ríše obstojný ale ako celovečerák bol nudný a roztiahnutý na zbytočných 156 minút. Už po pol hodine Hitler rozpráva ako by mal zomrie´t za 5 minút ale nie on dokáže kecať ďaľšie 2 hodiny. Dosť ma zarazilo aký boli fašisti fanatici a počúvať, že ma byť niekto zastrelený len preto že nemá dostatok vojakov je celkom komická. Napriek tomu tento film nemá čo ponúknuť - je to film na jedno pozretie. ()

Maniik88

Ako mohli takéto niečo dopustiť tak "inteligentné" bytosti ako sú ľudia? Ako sa tak mohol nechať sfanatizovať celý národ? Ako môže matka zabiť svojich 6 detí? Strašné. A vojny stále sú, čo sme to za stvorenia? A Nemci? Ako môžeme vedieť, že sa to už nestane? Tak aj takéto otázky vo vás vyvolá tento film, za to ho oceňujem. Snáď sme sa poučili, snáď to už nikdy nedopustíme. Ozaj ťažký film, pochmúrny, všetci vieme ako skončí. No herci boli ozaj presvedčiví, však to boli Nemci. Hanbil by som sa ako pes, keby som Nemec. Najviac ma vydesil koniec, tak veľa ich ešte voľne behalo po slobode desiatky rokov a kľudne mohli ďalej tlačiť svoju zvrátenú ideológiu do hláv mladým ľuďom. ()

darthvader77

Dokonalé drama z posledních dnů německého velení, ale především génia zla Adolfa Hitlera. Opravdu perfektní scénář, výborná hudba, ale především dech beroucí dramatické scény(zavraždění Goeblsvoých dětí, malý chlapec bránící Berlín, Hitlerovy výstřelky šílenství a změny nálad). Velice se mi líbilo svižné tempo filmu, které je určeno hodně předlohou, ale filmaři tomu dodali nový rozměr. Jinak velice oceňuji herecký výkon Bruna Ganze a podle mě nejlepší filmový Hitler. ()

1mArc0

Pád tretej ríše, bol pádom ktorý mal neskutočný dopad na celú Európu a aj tento film má dopad v pozitívnom zmysle. Ono, že vôbec Hitler skutočne zomrel v 1945 je dosť diskutabilné. O tom filme netreba diskutovať a si ho pozrieť. /85%/ ()

Jacccob

Normálně by to bylo za tři***, film to sice rozhodně není špatný, ale opravdu veškerou práci zde odvedl Bruno Ganz, který nám předvedl dle mého názoru nejlepší verzi Adolfa Hitlera všech dob. Už jen kvůli tomu si zaslouží tu jednu k dobru, navíc bych taky rád zdůraznil, že hrát nejnenáviděnější postavu v dějinách chce pevné nervy a především odvahu, což nám Bruno Ganz jasně předvedl, že obojího má na rozdávání. ()

Pulper

Pěkné bojové scény, až na výjimky slušné výkony herců, ale nevěřím tomu. Speer je tu zpodobněn coby hrdinný odpůrce Hitlera. Úplně stejně to zkoušel skutečný Speer před Norimberským tribunálem a bohužel mu to prošlo. Bormann tu vůbec nevypadá jako de facto druhý nejdůležitější muž Třetí říše. Herec na Jodla je vybrán naprosto špatně. Podobá se mu jen tou pleší. Hitler je zahraný celkem dobře, ale taky si myslím, že ve skutečnosti se choval jinak. Tenhle je moc lidský. Hitler si udržoval mystický odstup. Eva Braunová je famózní, Fegelein slušný, Marta Goebbelsová ďábelsky působivá. Goebbles je opět něco jiného než ve skutečnosti. ()

dkas

Silné dílo. Je pravda, že i Hitlera vykresluje jako pozorného člověka, ale to ho samozřejmě neomlouvá. Výborně jsou vykresleni manželé Goebbellsovi, jako totálně oddaní fanatici myšlenky národního socialismu, či jak tomu vlastně říkali. Scéna otravy dětí je pak mimořádně silná, člověk má při jejím sledování minimálně husí kůži. Herecké výkony jsou velmi nadstandardní, kdy zvláště Hitler je zahrán impozantně a pak pohled do Goebblesových očí při ničení vůdcova těla, to stojí za to. ()

ANTYCHRYST

Poslední dny a hodiny vůdce v Berlíně.. Zajímavý pohled.. kde režie ukazuje Hitlera jako docela milého člověk.. ale zároveň psychopata.. kterej je schopen obětovat cokoliv a kohokoliv pro svou bílou Evropu.. Konec filmu a bezmezna oddanost blízkých viz.. Jed dětem.. opravdu síla.. 100 % ()

mac000

Bezpochyby jeden z nejlepších německých filmů všech dob, dílo, které jde do morku kostí. Myslím, že jen málo filmů dokáže zobrazit nesmyslnou hrůzu, nekonečnou brutalitu války tak bez zábran a chladně, tak... reálně jako tento. Hitlerův bunkr je vykreslen objektivně, bez emocí, díky čemuž působí prostředí i zničeného Berlína skutečně autenticky. Herecké výkony všech jsou působivé, ale zejména Bruno Ganz je ve své roli vynikající. Asi si lze  jen obtížně představit, jak těžké musí být pro herce zahrát takovou roli. Skvělá je také Corinna Harfouch v roli Magdy Goebelsové. ()

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

14.10.2019

3 země – 4 města – 7 kin – 8 programových sekcí – 20 hostů - 50 celovečerních filmů a další 4 bloky krátkých filmů. Tento týden startuje festival DAS FILMFEST a již po čtrnácté nabídne divákům… (viac)

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu

25.01.2007

Německá televizní společnost ZDF oznámila, že natočí velkofilm o největší námořní tragédii. V lednu 1945 se přeplněný Wilhelm Gustloff po nárazu torpéda, jenž bylo vypáleno sovětskou ponorkou, během… (viac)