Walter Mitty (Ben Stiller), nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko vyrovnáva s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. Trestá zloduchov, zachraňuje psíkov z horiacich domov a ochraňuje bezbranné ženy. A tiež sa v svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl Melhoffovej (Kristen Wiigová), ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek. Prichádza deň, kedy Walter musí precitnúť do reálneho života a riešiť svoje vážne pracovné problémy. Musí vykonať zásadný krok do neznáma a opustiť bezpečný prístav archívu plného negatívov a fotografií, kde sú jeho najväčšími nepriateľmi pomaly padajúci prach a podpichovanie šéfa (Adam Scott). Aby zabránil hroziacej výpovedi, musí nájsť stratený negatív fotografie, ktorá má byť na titulnej stránke časopisu. A kvôli tomu musí vypátrať slávneho fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To však neznamená zavolať si taxík a prejsť zopár blokov. Predstavuje to dobrodružnú cestu okolo sveta, putovanie divočinou a najodľahlejšími kútmi našej planéty, pretože nepolapiteľný fotograf - dobrodruh O´Connell je hviezdou fotožurnalistiky známou neúnavným odhodlaním hnať sa za príbehom bez ohľadu na to, kam ho cesta zavedie. A tak sa Walter musí vydať po jeho stopách naprieč celým svetom. (TV JOJ)

Sdoom

Ben Stiller, pro některé skvělý bavič, jiní jím zas opovrhují. Já osobně se řadím někam mezi tyto dvě kategorie, překvapení však čeká asi na všechny, kdo ho mají nějak zaškatulkovaného, ať už k němu mají kladný či záporný postoj. Walter Mitty a jeho tajný život je totiž snímek, ve kterém více než kdy jindy Stiller dokazuje, že umí zahrát i jiné než praštěně komediální role. Ne, že by tento film postrádal humor, ale vyskytuje se zde v mnohem civilnější poloze než ve většině Benových filmů. Předně chci říci, že Walter Mitty je rozhodně jedním z těch povedenějších počinů letošního roku. Žánrově je to těžko zařaditelné dílo, má něco z romantické komedie i dobrodružného dramatu. Začnu hodnocení sice téměř jedinou, za to zásadní výtkou, kterou k tomuto filmu mám. Totiž nevyužitý potenciál zejména co se tajného života Waltera Mittyho týče, což je vzhledem k tomu, že to má film i v názvu, trochu problém. Většina scén z vyfantazírovaného Walterova světa je napěchována do nějakých prvních 30-40 minut stopáže a pak jako by se po něm slehla zem. Vypointované tyto scény nejsou povětšinou špatně, až na zbytečně přepálenou a do filmu se nehodící akční jízdu s přetahováním se o plyšáka se šéfem. Ale že by mi některá z nich pro svůj vtip a důvtip vyloženě utkvěla v hlavě, to se říci nedá. Co se týče romantické linie, tak ta fungovala dle mého názoru naprosto skvěle. Ben zahrál nesmělého starého mládence naprosto uvěřitelně a nejde s ním nesympatizovat. Objekt jeho zájmu Cheryl je dostatečně hezká a milá, aby divák jeho touhu získat její srdce chápal a sdílel s ním. Takové pocity u mě vyvolala málokterá romantická komedie, takže tady velké plus. Humor je zde zastoupen především tím, že si někdo dělá z Waltera srandu, nebo se on sám smolně do komické situace dostane. Funguje to tak napůl, někdy více (seznamka, opilý pilot), někdy méně (šéfovy narážky, skok z vrtulníku), ale v zásadě mohu říci, že jsem spokojen, protože jsem se párkrát zasmál i od srdce. Stiller podle mě mohl a měl snahou o vtip šetřit, snímku by to vůbec neuškodilo, ba naopak jsem přesvědčen, že celé jeho vyznění by bylo lepší. I bez komediální složky má teoreticky Walter Mitty co nabídnout. Dobrodružná část s putováním po Grónsku či Islandu nenabízí vlastně nic jiného než krátké, v podstatě zbytečné epizody, které trochu šroubovaně oddalují Walterovo setkání se Seanem. Určitou hloubku lze najít v části odehrávající se v Himalájích, ale předchozí děj i tuto potenciálně silnou část tak trochu zlehčuje, a tak ani zde jsem neměl pocit, že sleduji něco výjimečného. Po návratu hlavního hrdiny do práce se pak děj ubírá už vcelku očekávaným směrem, žádné překvapení nebo zvrat se nekoná. Mé celkové hodnocení tak odráží jak velice dobrý pocit z filmu, který můžu každému bez problémů doporučit (nicméně doma v klidu asi více než v kině), tak částečné zklamání z nevyužitého potenciálu Walterovy „nenormality“ a ze spousty zbytečně šroubovaných scén a vtípků. Ben Stiller však zcela evidentně filmařsky dospěl, a pokud se bude držet tohoto směru (inteligentní komedie „o něčem“) i nadále, věřím, že se od něj můžeme v budoucnu ještě dočkat velkých věcí. Hodně silné 3 hvězdičky. (kino Atlas, orig.) Edit 24.4.2019: Na druhé zhlédnutí tu 4.hvězdičku přeci jen přidám. Walter Mitty je milý a chytrý film se spoustou popkulturních odkazů, které už napodruhé docením více. (Blu-ray, orig.) () (menej) (viac)

BMAJTZ

Vizuálně hodně působivé dobrodružství. Jasně nesmíte ten film brát vážně a hledat v tom nějaké životní moudro, na tomto poli ten film jednoznačně selhává. Pokud ho budete brát jako čistokrevné komediální dobrodružství, s úžasným vizuálním efektem, který je zde opravdu jenom na oko, pak si to užijete stejně jako já. Mimochodem dalo by se říct, že Bena Stillera a vůbec všechny jeho filmy vyloženě nesnáším, ale tohle tuto kletbu snad poruší. Jinak řečeno jde o nejlepší Stillerův film vůbec. ()

Maynard.

Tak nevím esi je to tím, že nemám rád Stillera nebo americký komedie, ale tohle mě nebralo. A to sem se vážně dost těšil. Sliboval jsem si hlavně to fantasy. Pravda, začátek mě parádně navnadil, když se Walteroj "zjevila" jeho první představa. Tak sem si říkal, hmm hmm tak pokud to takle půjde dál, bude to pecka. Dál to sice šlo, ale spíš z kopce dolů. Zajímavý byl pohled na současné "celosvětové problémy" s propouštěním. Jak se ale do filmu dostala "záhadná" postava Seana Penna, tak mě to přestalo bavit uplně. Pěknejch obrázků se člověk dočkal pomálu, srandy se člověk prakticky nedočkal. Pravda je, že Stiller a podobní amíci mi nikdy a v ničem nevykouzlí úsměv na tváři, na druhou stranu tohle taková blbost nebyla. Zlatej průměr, ale pochybuju, že se na tohle dobrodrůžo ještě někdy vydám. ()

fruitbueno

Já jsem Waltera Mittyho chtěla mít hrozně moc ráda, ale nešlo to. Prostě jsem se nudila a občasné záblesky (scény se Seanem, odkaz na Benjamina B., "daydreaming" pasáže obecně a vůbec celý humbuk kolem fotografií) to nevytrhlo. Vznikl tak průměrný film, ve kterém excelovala krásná citlivá a chytře zasazená hudba a Ben Stiller, jehož kukuč se mi nikdy neokouká. Jako celek ale spíše zklamání, průměr si tahle látka nezasloužila. ()

Forsberg11

Úžasne pohodový film s úžasne pohodovým Benom Stillerom, či už pred, alebo za kamerou. Konečne si strihol aj niekoho iného ako blbečka, ktorý má neustále smolu a nevie to so ženami. Ani Walter Mitty síce nie je žiadne svetoborný playboy ale má aspoň guráž a je pripravený a odhodlaný skúšať nové veci, zažívať dobrodružstvá precestovať pol planéty aby dosiahol to čo si zaumienil. Veľmi ma potešili nádherné lokácie (Grónsko, Island, Afganistan) a krásne scény (jazda na longboarde, futbal v Himalájach, nástup do vrtuľníka). Jeden z filmov, ktoré si rád ešte zopárkrát pozriem a s čistým svedomím ho môžem hocikomu odporučiť. 75 %! ()

netahlo

Nejvystiznejsi slovo, ktere me napadne pri hodnoceni tohoto snimku, je slovo prijemny. Stillera jsem driv moc nemusel, ale posledni dobou mu prichazim na chut. Za tuhle velmi chutnou jednohubku davam palec nahoru. Pasaze z Gronska a Islandu nemely chybu. Opravdu pekny, nevtiravy film. EDIT: Nejak se mi to rozlezelo v hlave a s odstupem par dni jdu na plny pocet! ()

Michelle75

80% bych dala určitě,ta jedna hvězda navíc je proto,že se jedná podle mě o jeden z nejpohodovějších filmů poslední doby. Vizuální stránka naprosto skvělá,hlavně ty problesky mezi realitou a sněním. Dobrý nápad. Tenhle film má hlavu a patu a hlavně je taky jednou o normálním,slušném a hodném člověku,což se poslední dobou nevidí zase tak často.:) Pro někoho nuda.Některé prvky jsou vážně vtipné-malá čižma piva,setkání s fotografem... a navíc Shirley MacLaine hraje pořád svěle a Kristen Wiig vlastně taky. ()

SG-1

"Chce tím říct, ať sebou hodíš. Je tu spousta nadrženejch Chilanů, kteří se těší do stripklubu a jen jedno kolo." -námořník- ()

klukluka

Překvapení se nekonalo. Momentálně to sice ještě pořád má 79 procent (od posledně už to podle mě o něco málo slezlo), ale je to hodně, hodně vyvoněné NIC. Ten film je úplně o hovně. Klasická "kvalitka" á la Ben Stiler. P.S.: Pár dnů po tomhle jsem si dal už asi potřetí "V Červenci" od Fatiha Akina. Je si to v podstatě dost podobný, i Daniel Bennier se vydá na dobrodružnou pouť, která změní jeho i jeho život. Na rozdíl od příběhu Waltera Mittyho byl ale příběh Daniela Benniera daleko uvěřitelnější, zajímavější, dobrodružnější, byť mnohem skromnější. Také byl méně školometský, protože místo přemoudřelýho fotografa světového formátu k němu promlouvala obyčejná, skromná holka. Proto ode mě má V červenci absolutorium, a proto na Waltera do týdne zapomenu. Protože V červenci je film jako život, zatímco Walter je film. To není kompliment. ()

widla

Tak Ben Stiller umí (a nejen dělat ze sebe idiota)! Opravdu úžasný film. Celou dobu máte ten přihlouplý úsměv na rtech, který ve scéně v Grónské hospodě přejde v nečekaný záchvat smíchu. Putování Waltera je kouzelné a navíc podkreslené báječnou hudbou. Někdo by mohl namítnout očividnou snahu dostat se divákovi pod kůži, ale při těch dechberoucích záběrech to promíjíte. A na konci, když přemýšlíte o hodnocení, se objeví snímek č. 25 a vy víte, že kouzlo je dokonáno. Tak mile překvapená jsem nebyla už dlouho a vím jistě, že ne naposled. ()

MiaMoonlight

Po dlouhé době přišel film, jehož úspěšnost nezávisí na počtu prdelí a koz, které se objeví na plátně. Přišel příběh s myšlenkou a srdcem, na tolik sympatický že si mě získal už v prvních chvílích. Stillerova nejlepší role, kterou si mě naprosto udobřil a tímto mu odpouštím jeho veškeré přihlouplé xichty. Odteď je to podržtužka, který posbíral koule (teda odvahu) a něco se svým životem udělal. Příběh tak neskutečný až si člověk přeje, aby to byla pravda. ()

sedm.1

Už v polovině filmu jsem si v hlavě připravoval komentář, ve kterém jsem se tu chystal si pořádně rýpnout do všech umaštěných, intelechtuálních truhlíků, kteří se jistě vcítili a vtělili celu svou duší a tělem do nitra a postavy Waltera Mittyho, který zde prožíval, stejně jako oni sami ve svých každodenních nudných životech, podobně strastiplné životní a milostné ústrky a jak opěvují artově zpracovanou cestu hlavního hrdiny za svým štěstím, které by sami suchaři chtěli docílit. Nakonec to ale v žádném případě nemohu udělat, neboť bych shodil i sám sebe. Tak krásný a hřejivý pocit při závěrečných titulcích jsem totiž i já sám už dlouho u nějakého filmu nezažil. Takže i mě pouť Waltera Mittyho za radikální životní změnou více než oslovila a pohladila po duši. I mě byl Walter Mitty nesmírně sympatický a neuvěřitelně jsem mu přál dosažení vytoužených přání a i nějakého toho zadostiučinění. A když se mu toho všeho pak tak krásně a příjemně poštěstilo docílit, i mě padl kámen ze srdce a i já začal přemítat nad svým dosavadním životem, zda-li bych s ním možná neměl také něco udělat. Každopádně, Benu Stillerovi se podařilo natočit skutečně hodně zajímavý a zvláštní snímek, který je sice malý svým vzezřením, ale velký svou hloubkou a emoční silou. Jde o film, který dokáže obměkčit i ty nejzapřísáhlejší škarohlídy, který potěší, uklidní a donutí k zamyšlení se nad mnoha osudovými otázkami. Celé to jeho zpracování je pak skutečně nesmírně působivé a atmosféricky oslnivé, zápletka patří k jedním z nejoriginálnějších a nejnápaditějších za poslední roky, Ben Stiller navíc válí nejen za kamerou, ale i před ní, ovšem i ostatní postavy a jejich herečtí představitelé jsou velmi výrazní a netuctoví, prolínání romantické, komediální a dramatické linie tu funguje naprosto úžasně a přesvědčivě, a jak jsem již zmiňoval, ten závěrečný happyend, to je jednoduše dechberoucí nádhera. Walter Mitty je zkrátka velice poctivý a působivý filmeček, který tedy určitě není pro každého, ale mnoho diváků, kteří též občas utíkají do svých světů, anebo nejsou zcela spokojeni se svými vlastními životy, budou tímto klenotem doslova nadšeni, protože tohle je skutečná filmová esence života. Já si z tohoto snímku odnáším prostě velice, velice příjemný filmový zážitek. Výborný! ()

Zemi11 odpad!

"Byla si pořád se mnou. Když jsem byl na Islandu, musel jsem letět s jedním ožralým pilotem. A představil jsem si tebe, jak mi zpíváš majora Toma." ... "A vrátila se k vám?" "Víte, kde je kouř, je i oheň." "Ó, jste úřasný." ... "Váleček, malý bojovník, hora, jak to může souviset." "To nevim, ale jestli na to nepřijdu, vyhodí mě z práce. Musím letět na Island." ... V závěru zjistí, že má magickou fotku v peněžence. Peněženku nedávno vyhodil, ale jeho matka ji z koše vytáhla a uchovala, protože "vždy schovávala tvoje věci." V jedné z posledních scén až slza ukápla, když malej Richie poslal gerojovi video, jak jezdí na skatebordu se slovem díků, že to byl právě on, kdo Richieho při minutové ukázce v parku naučil jezdit ... Dialogy i myšlenka filmu kandidují na nejpitomější hloupost nového tisíciletí. ()

herr_carter

Kristepane, co tady na tom všichni máte? Koukám ,že naštěstí původní rating přes 80 % už spadl aspoň na těch 77%, já jsem dal sotva za 2* téhle kýčovité cestománii, obsahují pouze stopové množství děje a scénáře, navíc Stillera už by měli zavřít někam hodně daleko a hluboko.............. moje hodnocení = 3 z 10. ()

Circumscriptor

Kto by bol povedal, že v takto inteligentnej a dobrej komédii hrá Ben Stiller. A dokonca to aj sám režíruje! Tento film je samé prekvapenie, od začiatku po koniec. ()

upson

Waltera Mittyho mám neskutečně rád. Je to jeden z těch filmů z kategorie ,,tak trochu jiných". Podobně zamilovaný jsem do filmů Truman Show, Volný Pád, Master & Commander, Tropická Bouře a především Dobrý Will Hunting. Všechny tyto snímky ve mě při shlédnutí míchají všemi možnými emocemi. Jednoznačně souhlasím s mottem časopisu LIFE. Poznat svět, nebezpečné věci, pohlédnout za závěsy, jít blíž, najít se a cítit. To je podstatou života! 100% ()

casioa....

Milé a zábavné. Stiller takýchto vecí ešte možno natočí tucet. Čim je starší, tým mu to viac svedčí. Pár momentov mi pripomínalo i môj vlastný život, chvíle na začiatku vzťahu…a ISLAND. Moja prvá návšteva kina na Islande bude navždy spojená s týmto filmom. Islandké kina, to je kapitola sama o sebe. Jednak, sú v Reykjaviku iba 4 :-))) zvážte, mesto 100tis.+ obyvateľov, svojím spôsobom raj umenia a filmárov, a 3 "multi"kiná plus jedno akože alternatívnejšie (Bio Paradís). V kine kde sme boli nemali…kávu. A to sme ju vtedy fakt potrebovali. Po skončení filmu nás vypustili do zimy, nejakým zadným vchodom. No bolo to dobrodružstvo :-) ()

PF 2014

PF 2014