Nehanební bastardi

• Česko Hanebný pancharti (viac)
USA / Nemecko, 2009, 153 min (Alternatívna 147 min)

Bolo - nebolo v nacistami okupovanom Francúzsku... Vitajte v Druhej svetovej vojne podľa Quentina Tarantina, kde historická realita ustupuje ľahko brutálnemu rozprávkovému rozprávaniu jedného z najkontroverznejších filmárov súčasnosti... Nemeckých vojakov ešte neprestali bolieť nohy po smelej invázii do západnej Európy, keď mladučkej Shosanne priamo pred očami nemecký dôstojník Hans Landa vyvraždil celú rodinu. Ona sama len tak-tak unikne do Paríža, kde sa ukryje pod novou identitou prevádzkovateľky kina. Na inom mieste hákovým krížom rozkopanej Európy sa pod vedením ľahko vulgárneho amerického poručíka Aldo Rainea formuje nezvyčajná vojenská jednotka. Úlohou jej členov je nielen prežiť na území plnom nacistov a ich prisluhovačov, ale zároveň likvidovať ich elity tak efektne, až sa medzi nimi začne šíriť strach a panika. Hovoria si Bastardi a práve ich čaká tá najťažšia misia, ktorá môže úplne zmeniť priebeh vojny. V jednom parížskom kine sa chystá premiéra nového nemeckého propagandistického eposu a tejto udalosti sa má zúčastniť celý rad nacistických špičiek, možno aj samotný Hitler. Úlohou Bastardov bude preniknúť na akciu a ukázať šéfom Tretej ríše, aké to je, keď je človek mŕtvy. Ale nepočítajú s tým, že priamo pod svetlami premietačky spriada svoj plán pomsty za smrť blízkych ešte aj osirelá Shosanna. A keď sa jeden geniálny plán na spáchanie atentátu pretne s iným skvelým plánom, výsledkom môže byť ešte geniálnejší - neúspech. (TV JOJ)

Budina.net

Každým novým Tarantinovým filmem klesá můj zájem o něj. Ovšem poprvé, a to i přes Death Proof, mám pocit, že se dívám na televizní inscenaci. Já rozhodně nemám nic proti konverzačním filmům bez akce, ale nedrží-li se to historie a nemá to žádné poselství, které by běžného diváka nutilo k (sebe)zamyšlení, pak nechápu jediný důvodu vzniku podobného filmu. Vzdělávat diváky nudnými dialogy o kinematografii? Chápu nadsázku. Kdyby to mělo 80 minut a natočil to debutant, bylo by lépe. ()

james11

Takže první, co mě na filmu zaujmulo, je to, že přestože je teprve v kinech má už téměř 6 tisíc hodnocení a dostal se do první stovky. A druhý věc, co mě pošťouchla, abych se na film podíval, bylo doporučení mých kamarádů (kteří mě přesvědčili, abych nečekal na dabing, za což jsem teď rád). Protože mám válečné filmy rád, tak musím říct, že jsem si tento film dost užil! Napětí, které prosakuje celým filmem je úžasné! A to že se moc neřídili historií musím také nakonec kladně hodnotit, protože jsem byl pak dost překvapen. Jediné, co bych filmu vytkl, byli některé krvavé, až sadistické scény. No toť asi vše k tomutu filmu a už jen dodám, že tímto filmem se dostal do mé desítky oblíbených herců Brad Pitt. ()

3dgrafik

Jeden z mála filmů, na konci kterého kino tleskalo. Nejsem fanoušek Tarantinových výtvorů, ale tohle je první počin, který mi sedl. Doslova jsem hltal promyšlené dialogy a humor. Tahounem filmu je Christoph Waltz v roli Hanse Landy - lovce židů. Svým hereckým výkonem uchvátil snad každého diváka . Oceňuji také alternativní konec, ikdyž dost kýčovitý. Pět hnězdiček si tenhle kousek jistě zaslouží. ()

Karloz

Christoph Waltz (Hans Landa) svým výkonem překonal všechny hvězdy hrající ve filmu. Už jen kvůli němu stojí vidět tento film. A ten je mimochodem opravdu povedený. ()

Olafa

Hanebný pancharti jsou filmem ani ne tak o "Panchartech", jak by mohl název napovídat, nýbrž film o pomstě; pacharti k této vytoužené pomstě pouze lemují cestu. Bylo to vtipné i tragické, uvěřitelné i zvrácené (čti nechutné). Každopádně to bylo, jak je u Tarantina zvykem, originální a ani v tomto filmu nás Mr. Režisér neochudil o "kecací scény", které vám pomůžou pochopit postavy a jejich pocity a v táhnout vás do děje. Taktéž nechutných scén je tu spousta (náraz baseballky o hlavu nácka, skalpy hlav nácků), i když jsou narozdíl od Kill Billa okořeněné jen fyziologicky vzato reálnou dávkou krve. Myslím, že Tarantino překonal i své Pulp Fiction. BRAVO! ()

Africanus1

Tarantina jsem moc nakoukanýho neměl, takže jsem byl natěšenej na pořádnou, akcí nadupanou jízdu. Mea culpa. První kapitola o výslechu farmáře lovcem Židů je ještě dobrá a já se těšil jak se v podobném duchu ponese celý zbytek filmu. A ono kulový. Pancharti dostávají strašně málo prostoru, scéna s umlácením nácka a skalpováním je snad jediná, která za něco stojí. Atentát na Adolfa jsem doslova přetrpěl. Akce skoro žádná, zato keců na tři filmy. Co všechno se může stát kultem.. ()

josmart

Příběh se s historií opravdu nemaže, Tarantino vytváří alternativní realitu - třeba se jednou od něj dočkáme i sci-fi. Začátek filmu jako odkaz na 7 statečných dal jasně najevo, že se bude držet svého oblíbeného žánru western, což válečnou tematiku docela osvěžuje. Zdrojem humoru je zde především Rainovo komando, Pittova italština v kině byla natolik úchvatná, že jsem se válel smíchy. Film stojí na dramatických dialozích, které jsou udělány opravdu mistrovsky (Christoph Waltz je dokonalý, jak to, že ho neznám?). Označení "Drama/Válečný" u tohoto filmu kupodivu sedí. ()

frenkie

Inu, máme tu nový Tarantinův film. Neříkán že skvělý, neříkám, že špatný. Prostě Tarantinův. Rozdělení na kapitoly se mi zdálo trochu samoúčelné, snad odkaz na Pulp Fiction. Každopádně hned první kapitola byl fakticky dialogový nářez. Christoph Waltz je pan herec. Ve snímku beze zbytku zužitkoval svoji znalost několika evropských jazyků. Jednoznačně skvělý záporák. Další scéna ,která na mě udělala dojem, byla ta v hospodě, to byla lahůdka. Tento film se dá sledovat jenom na jeden způsob - s velkou nadsázkou. Takto to snad také Tarantino i zamýšlel. Jde samozřejmě o 100% fikci, ale přiznávám, že velmi zábavnou. Také se mi líbilo, že německé postavy mluvily převážně nemecky, ne anglicky jako ve Valkýře. Brat Pitt měl velmi zábavný buranský přízvuk, Diane Kruger a Mélanie Laurent reprezentovaly ženský sexappeal, no nejlepší se mi jevil jednoznačně Christoph Walt. Role lovce židů mu perfektně sedla. Když to shrnu, nová tarantinovka je solidní, zábavný filmík(hlavně tradičně propracované dialogy), ale nemyslím si, že se z něho stane stejná kultovka, jako z Pulp Fiction. Nicméně poctivé 4*. ()

vranekt

No cekal jsem víc, chvílema jsem se docela nudil, ke konci už se nějak vytratilo napětí a tak nějak už mi bylo jedno, jak to dopadne. Nejlépe to ve svých komentářích zhodnotili LIMA a Cival. Ale 2 hvězdičky, to je hodně málo pro takový film. V porovnání s jinými filmy bych tohle videl na 75%. ()

villain

Neskutečně ukecaný snímek s nesmírně charismatickým záporákem, který si krade veškerou pozornost na svojí stranu, kdykoliv se objeví na plátně. Jen je obrovská škoda, že film se po celý svůj zbytek kvalitativně nepřiblíží úvodní geniální kapitole. Přesto za pět. ()

wrzec

Geniální Tarantinovo dílo si jednoznačně zaslouží plný počet hvězdiček. Vtipný a zábavný crossover po všech stránkách z řadou výborně zahraných postav, zejména musím pochválit Christopha Waltze a Brada Pitta. Po Pulp Fiction nejoriginálnější Tarantinův počin. Scénář a dialogy jsou prostě nádhera. ()

Kašák

Jednoznačně nejlepší film tohoto roku. I tak lze popsat typický film Quentina Tarantina. Inglourous Basterds jsou skvělým filmovým dílem, s brilantním Bradem Pittem a neméně skvělým Christophem Waltzem. Pro mě 95%. ()

kejmy

Ušmudlaných 60% zasloužených výběrem hudby, místy kvalitním humorem, Melanií Laurent a naprosto nepřekonatelným jižanským přízvukem Brada Pitta. Po příběhové stránce poněkud slabé, a sic je mi vize předčasného konce války upálením a popravou většiny nacistických pohlavárů více než sympatická, od filmu tak protěžovaného bych čekal více a ani stylizace válečného filmu do "spaghetti westernu" příliš nepomohla. Hvězdičku navíc by si zasloužil autor českých titulků za odvahu překládat silnější anglické výrazy doslovně, člověka časem dost omrzí když slyší "fuck" a přečte si "sakra." ()

Mesmeric

Při čtení v novinách o tomto projektu Quentina jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou-z toho nemůže vzniknout nic dobrého. Inu po tom co jsem odcházel prvně z kina, a ještě mi tekly slzy od smíchu, musel jsem uznat, že tohle byl doopravy "master piece". Takový výkon Brada Pitta, umocněný jeho skvělým přízvukem, kterému se prostě nedá nesmát, jsem nečekal ani v nejdivočejších snech. S jeho partičkou "panchartů" Němce rozhodně nešetří a černého humoru mají na rozdávání, obzvlášť Til Schweiger padnul do své role doslova jako Němec do bunkru. Příjemným překvapením pro mě byl výkon Christopha Waltze, doteď pro mě spíše neznámého herce, dle mého názoru nejlepší "padouch" všech dob. Samozřejmě nebyl by to Quentin Tarantino, aby nám nepředhoil šílený sběh údálostí, jemu vlastní. S historii zamával velmi slušně, ale myslím, že již začátek filmu slovy "Once upon a time" musí dávat tušit, že nepůjde zrovna o výprávění dějepisné knížky. Já osobně to beru jako možnou alternativu, kdyby... Nezaslouží si jiné hodnocení než 100% ()

AlBertzap

No co já vám tak k tomu mám napsat. Vlastně přesně ani nevím co, ale jakási vyšší moc mě nutí, abych to okomentoval... Dlouho jsem přemýšlel, jak tady tuhle slátaninu ohodnotit a nebylo mi jasné, jestli mám dát nízké nebo naopak vysoké hodnocení. Na jednu stranu jsem se docela bavil a smysl pro napětí to rozhodně nepostrádalo. Jen nechápu pár věcí... Proč to bylo tak dlouhé? Vždyť se to dalo tak krásně zkrátit a byli bychom ušetření tak neskutečně dlouhých a nudných dialogů. Proč působil ten největší záporák ve filmu mnohem lépe než kdokoliv jiný? Musím přiznat, že vzdělaný a v mnoha ohledech mazaný člověk vypadá lépe než tlupa buranů, kteří umí tak maximálně zabíjet lidi. Docela je fajn, že snímek ukázal, jak se zacházelo se židy, ale skupina amerických idiotů s vymazanými mozky, která si léčila svoje komplexy vypadala spíše jako banda nepovedeně zmutovaného Robina Hooda. Fakt vypadalo komicky ve druhé kapitole, kdyžtam stáli na návrší, jak svatí nad dědinou:D Docela mě zarážel samotný Brad Pitt, který ve většina případů, kdy se objevil na plátně, vypadá jako kdyby měl v prdeli zaražený kolík působící mu mozkové a motorické dysfunkce. Škoda, že nežvýkal, vypadalo by to víc americky. Co to bylo do prdele za hudbu? To tam nemohli vymyslet něco dobového? Nebo aspoň ne tak magorského... A ještě jedna věc mě zaráží, ba dokonce sere. Proč se kurva snaží režisér rozmazávat dějiny? Netvrdím, že rozmašírovaná Hitlerova hlava nevypadala efektně, ale co je moc, to je moc! ()

štěpule

Výborný film, který dokáže upoutat diváka po celých 153 minut. Skvělé je, že Němci mluví německy, Američani anglicky a Francouzi francouzsky, to se dneska už moc nevidí. Film v sobě "ameriku" nezapře, ale to je na něm asi tak zajímavé. Efekty nejsou přehnané, působí to celkem realisticky. Asi nic pro fanoušky historie, ale pro nás obyčejné diváky je to výborný film! ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (viac)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (viac)