Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Mr.FreeZer

Snímek, který si rád pouštím i po krátké době od posledního zhlédnutí. Reno a Depardieu se výborně doplňují a výsledek - zábavná komedie. ()

horovska

Zábavná komedie, oddychovka, jdoucí prvoplánově po bránici, ale vkusně. Herci v nejlepší formě. Film bez hluchých míst. V tomto žánru jedna z nejlepších komedií posledních let, jen závěr mne trochu mrzel. (například nepravděpodobná role Albánky s vzorně vystylovaným oblečením a účesem...). ()

Jeand´Boa

O tomto filmu bych strašně rád něco řekl, asi bych jej i pochválil, ale prý mám raději držrt hubu, neb dobrá komedie se prý pochválí sama...takže asi tak... ()

zipoo

Jedna z těch komedií, co mohu sledovat pořád dokola a neomrzí. Tahle francouzská dvojka mi pořádně potrápila bránici a já jsem rád, že díky nim budu žít déle. ()

Deb

Fantastická komedie pro uvolnění a odpočinek. Jean Reno a Gérard Depardieu ztvárnili opravdu super dvojku. Depardieu jako úplný blbeček opravdu překvapil. Jedna komická scéna za druhou a přitom na úrovni. ()

1Legend1

''Vykradli obchod s žertovnými předměty. Patnáct euro a prdící polštářek.'' Komedie jak se patří! Trochu jsem se obával, jak spolu bude vycházet dvojice Depardieu-Reno, ale kupodivu se jim dařilo dobře. Dva odlišné charaktery, ale ve filmu hrají každy svoji 'oblíbenou' roli. Takhle má vypadat pravá francouzská komedie. 80% ()

IPajule

Když jsem viděla tento film poprvé nadchlo mě to všemi směry, ale podruhé už to bylo o hodně slabší. Nebavilo mě to a chvílemi i nudilo. Tento žánr je sám o sobě nezáživný, ale na druhou stranu vás udrží dodívat se do konce. ()

Stíba

Francouzština není můj oblíbený jazyk a některé věci mi u francouzských filmů obecně nesedí, jinak je to ale zejména v poslední třetině skvělá podívaná s Depardieuovým koncertem. ()

Ozzy2

Tomuhle filmu dát odpad,to už musí být člověk kyselá prdel a naprosto bez smyslu pro humor.Já se modlím,abych takový lidi v životě nepotkal.Tenhle film je naprostá bomba a rád si ho pustím třeba desetktát. "Ruby,máš oči jako kůň",nebo půlprdeláč,to mě fakt dostává:) ()

KafuR

Tak se Frantíci rozhodli, že ze svých národních legend udělají pitomce a to ještě tuplované! Což o to, Réňovi bych ten věčně mučednický výraz ještě věřil, ale ten Žérard, to je vrchol! Potom, co tak dramaticky pláchnul z pevnosti If a vyříkal si to ze svýma kámošema mu očividně natolik hráblo, že blázince v Paříži začínají stavět vyšší zdi a policajti vydávají jeřáb jenom na podpis. Ke konci se mi sice už takový kopec srandy nedostávalo a od bukvic to jde dokonce s komedií s kopce, jelikož si film začíná hrát na Kriminálku Paříž, ale i přesto na první setkání s Kentánem vzpomínám velice rád. ()

kilobyte

Komedie, která vám smíchem vytvaruje břicho lépe než Total gym. Protože vidět největšího idiota ve Francii, možná i na světě, jak si pohraje se všemi gangstery a policisty ve městě, je zážitek k nezaplacení. PS: Druhá nejhorší věta, kterou můžete slyšet ve vězení? "Ahoj, jmenuju se Quentin, jsem z Montargis!" ()

geek.ondra

Další francouzský klenot (jako by jich už nebylo dost) Geniální komedie ve všech směrech. Jednoduchý příběh vedený sebejistým Veberem a k tomu klasicky sympatický Reno a fenomenální Depardieu který tu předvádí naprosté herecké mistrovství :D. Vždycky se u toho zasměju jako u ničeho jiného 8,5/10 ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)