Wimbledon: Zápas o lásku

• Slovensko Divoká karta (viac)

Peter Colt je večný smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech nielen na kurte, ale aj v osobnom živote. I keď je na úplnom spodku tenisového rebíčka, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho wimbledonského turnaja. V hoteli sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurtoch mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na popredné miesto turnaja. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna - bojovať o najvyšší titul v turnaji. Ostane mu šťastie verné, alebo ho opustí? (TV JOJ)

VasaX

Lehký koktejl dramatu, romantiky a humoru zasazený do sportovního prostředí - tenisového Wimbledonu. Děj se dá shrnout: tenista Peter Colt na svém posledním Wimbledonu se seznámí s tenistkou Lizzie Bradbury která je na svém prvním. O zbytek děje se postará tématicky věčný souboj láska versus úspěch. Z okruhu divácky nenáročné humorně-dramatické romantické podívané je to velice dobrý film. Výsledná rovnice je jasná: románek Petera a Lizzie + dobré herecké výkony a vhodné obsazení + typicky anglické komentáře utkání + poutavý a vyvážený děj = *****. Pro romanticky laděné typy diváků - neváhejte! ()

JoseBenes

Jako tenista a fanda britských komedií bych měl dát jednoznačně pět, ale prostě nemůžu přenést přes srdce ty naprosto nerealistické počítačově udělané výměny. Možná, že běžný divák, který viděl tenis tak dvakrát v životě nic namítat nebude, ale kdo to alespoň pár let sám hraje pozná, že dráha míčku v tomhle filmu většinou hraničí se science-fiction:-) ()

SkyHawk

Skvělé složená romantická sportovní komedie, kde perlil hlavně Paul Bettany. Já na něj ale spoléhám všude, takže to až tak objekvitní tvrzení není, kažodpádně mu to s Kristen Dunst slušelo. Naivitu scénáře v průběhu filmu nevnímáte, či spíše vnímat nechcete. Chcete totiž věřit té sympatické dvojci k úspěchům, za kterými jdou. A to se v každém filmu nepovede. To se zde ale povedlo nejen díky výše zmíněné dvojci. Svůj díl na tom má i pevná ruka režiséra. 4,5*, které zaokrouhluji nahoru zásluhou výstupů Jamese McAvoye. ()

majkl44

Tento film mi trochu připomínal Legendu o slavném návratu. Příjemné pokoukáníčko o bílém sportu :-) Hlavní představitelé byli bezva, ale je to fakt dobrý film i díky skvěle zahraným vedlejším postavám, které ztvárnili například McAvoy a Coster-Waldau - u těch jsem se pobavil. Jen mě mrzí, že tam nebylo trochu více detailních záběrů na letící míček.. ()

drake31

Fanúšikom tenisu veru nie som, ale čo sa týka romantických komédii z Britských ostrovov to už je iná šálka čaju. Príbeh outsidera ktorý sa dostane na vrchol, napriek všetkým predpokladom a prekážkam, popritom sa mu podarí získať lásku na celý život. To už tu bolo toľkokrát až sa je jeden prekvapený, keď sa objaví naozaj kvalitný film ktorý disponuje touto látkou. Prvé stretnutie však prebehlo už poriadne dávno, a tak hľadať odhodlanie na zopakovanie si tak pekného filmového kúsku netrvalo dlho. Samozrejme ako sa mi často stáva - radosť z filmu bolo ešte väčšia než tomu bolo naposledy. Príjemný humor, nijako šialeno prestrelená romantika, a príbeh podaný/film spracovaný tak že slovo klišé hlavou ani na okamih neprebleskne, do toho skupinka sympatických hercov vedených úžasným Paulom Betanym. Romantická komédia ako vyšitá, a z mojej strany plná paľba (aj keď až na druhé pozretie). ()

FrajerTom

Po dlouhé době opravdu skvělá romantická komedie!! Všechno skvěle funguje a to nejen hlavní duo (výborný Paul Bettany a úžasná Kirsten Dunst) ale i všechny ty drobnosti a malé roličky bratra, nejlepšího kamaráda tenisty (který má rád Wágnera, párky a chlapy v kožených šortkách) až po rozhádané rodiče - všechno to do sebe krásně zapadá. Navíc první setkání Petera a Lizzie v pokoji 1221 je jedna z mých nejoblíbenějších filmových scén vůbec. ("Lovely kitchen..." :o) ()

ABCD Marta

Byla by to pouze obyčejná romantická podívaná, kdyby ovšem Paul Bettany nebyl takový sympaťák (ty jeho monology se sebou samým mě skutečně bavily), prostředí wimbledonského turnaje nebylo tak cool, Kirsten Dunst nebyla taková kočka a tenisové zápasy neměly takovou šťávu. A právě to jsou ty důvody, že hodnotím jak hodnotím. ()

zajda404

Na tomhle filmu vážně ujíždím. Výborný anglický humor, skvělé herecké obsazení a příjemný soundtrack. No a co, že je děj předvídatelný... kvalitních filmů ze sportovního prostředí moc není a Wimbledon určitě patří k těm lepším. Když se k sobě ještě přidá prostředí Londýna a tenisových kurtů, tak pro mě není co řešit :) ()

mirec88

Veľmi príjemný film s pozitívnou atmosférou a bezstarostnou ľahkosťou, ktorý ma takmer prinútil začať hrať tenis. Krásny bullet-time s tenisovou loptičkou. Tak sa púšťame na Wimbledon :) ()

Nepi

Wimbledon je vcelku zábavnou a humornou záležitostí a řadí se k titulům jako je Láska nebeská,Noting Hill....Kirsten Dunst a Paul Betanny se skvěle doplňují a působí jako skvělý pár...Navíc záběry zpomalených míčků jsou také něčím celkem novým... ()

P1tr

Výborná romantická komedie se sympatickým obsazením a ve velice dobře vybraném a zpracovaném tenisovém prostředí. ()

blixadovan

Naprosto průměrná romantická komedie zcela uvnitř mantinelů vymezující tento žánr. Humoru tam ostatně moc nebylo, nebo mi alespoň unikal. Občasné sebeironické průpovídky Petera Colta snad měly být tím, co mělo naplnit slovo "komediální"? Budiž. Za nešťastné a nepovedené považuji scény přímo z tenisových kurtů, to je koneckonců Achilova pata většiny filmů ze sportovního prostředí. Myslím si, že film ze sportovního prostředí, má-li co říct a nabídnout, se obejde i bez záběrů ze sportoviště. Ale na páteční večer po týdenním pracovním náporu, se skleničkou vína v ruce, dobré. ()

Norfice

Nádherný film s nádherným dějem a nádhernou Kirsten Dunst v hlavní roli. Mám rád i tenis takže další volba co mi hraje do karet. Film má v sobě tu onu "svěžest, mile mě překvapil, proto ho vřele doporučuji těm lidem, kteří mají rádi sport a romantiku. ()

Looser

Nakonec těsně tři *, bohužel se ale nejedná o romantickou komedii ale spíš o film ze sportovního prostředí. Chybí mu jakákoliv jiskra a náboj. Paul Bettany je sice sympaťák ale Kirsten Dunst mi nějak nesedla. A jen pro zajímavost - ve filmu je použita stejná melodie jako v Girl Next Door od Davida Graye-This year love (moje oblibena). ()

Luksa

Slušný a poctivý britský romantický film, který vyzdvihují do nadprůměru hlavně herci, nenucený humor a tenisové prostředí. Nic víc jsem od tohoto filmu nečekal a tak jsem s ním plně spokojený. ()

Anticque

Krásný příběh staršího anglického tenisty, který se jede na Wimbledon, kde chce ukončit kariéru a na turnaji potká krásnou Kirsten Dunst, která patří mezi největší favoritky ženské části turnaje. Láska a sport, to je někdy divoká kombinace, a tím spíš, když oba hrají stejný sport. Krásný pohled na Granslamový turnaj Wimbledon, na sny obou tenistů, kdy každý má jiný, jeden ukončit dobře svou kariéru a druhý musí vyhrát turnaj, ale náhlé zvraty jsou ve sportu na denním pořádku. Zajímavě je udělaná grafika tenisového kurtu a hlavně počítačově udělané tenisové údery, které někdy jsou až za hranicí reality, ale to je asi tak jediné menší mínus, jinak sportovních filml není nikdy dost a tento film je příjemný překvapením. ()

nightevan

Na mě moc sladké, jediné, co bych ocenil, je střih a celkové zpracování samotné hry. Herci nebyli otřesní, ale viděl jsem už lepší výkony (i od samotných herců)... 3* ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)