Wimbledon: Zápas o lásku

• Slovensko Divoká karta (viac)

Peter Colt je večný smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech nielen na kurte, ale aj v osobnom živote. I keď je na úplnom spodku tenisového rebíčka, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho wimbledonského turnaja. V hoteli sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurtoch mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na popredné miesto turnaja. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna - bojovať o najvyšší titul v turnaji. Ostane mu šťastie verné, alebo ho opustí? (TV JOJ)

vykyn

Jako tenisový fanda jsem ve filmu našel spoustu nedostatků..ale jenom co se technického ztvárnění týče..Bettany ,opravdu místama jako tenista,který má vyhrát wimbledon,nevypadal....ale....jako romantická komedie z prostředí tenisu, je to excelentní film..to jiskření,tenis a láska?..Výtečné ()

Just_Zdeny

Nevím, jak to ti Britové dělají, ale romantické komedie je jejich nejlepší vývozní artikl. Vtipné, romantické a ke všemu dobře natočené....:-) ()

estella odpad!

Nerozumim tomu, proc je na CSFD tento film tak kladne hodnocen... Asi jsem totalni ignorant, ale tohle mi prislo jako naprosty upadek a kyc. A ze se tomu propujcila K. Dunst uz vubec nechapu (anebo chapu: no money, ....) ()

Lucyane

Příjemná romantická komedie...Je to zábavné a štˇávu tomu dodávají vnitřní monology Petera...Možná jen moc přeslazený a očekávaný konec...Kdyby byl druhý, tak to udělá lepší dojem:-) ()

JSSVLVKMK

Můj oblíbený sport, oblíbení herci, jen ta tematika romantiky! Zpočátku jsem se bála, že to bude další uhozenina ze zamilovaného soudku, ale výsledek mě nakonec mile překvapil! Možná kvůli tomu, že jsem se snažila tu romantiku vypustit a věnovat se jen tenisovým zápasům, jenže v tomhle scénáři to bylo tak úzce spojené, že to prostě nešlo! A možná dobře! Celkový výsledek zkřížení romantiky a sportu v podání Bettany-Dunst vypadne taktéž usměvavá komedie! A Celý tento výsledek se jmenuje Wimbledon! Rozhodě má ode mě doporučení ten, kdo má rád sport, komedii a trocha romatiky ho taky nezabije! Palec nahoru, jeden z hooodně mála romantických filmů, které beru mezi mé oblíbené! :) ()

Slouby

No, tenis moc nemusim, takže nemůžu dát víc jak 3 hvězdičky.Ale pro toho kdo tenis miluje a s tím i romantiku, tak je to určitě správná volba. ()

MGTka

Moc pěkný film, ale u těchhle sportovních nemám hrozně ráda přetažené, nekonečně dlouhé zásadní utkání na konci. Jinak bez výhrad! ()

Sindymindy

Povedený romanťák z tenisového prostředí. Velmi se mi líbili oba hlavní představitelé. Paul Bettany dokázal skvěle přehrát mé vzpomínky na sadomasochistického mnicha z Šifry mistra Leonarda a zcela jsem mu uvěřila jeho problémy přestárlého tenisty. Rozhodně musím pochválit vyladěnou režii Richarda Loncraina, která dovedla film do zábavného úspěšného konce. ()

Tibb-Shäe

Úžasne zohraná ústredná dvojica medzi ktorou to iskrí, ako sa na romantickú komédiu patrí, neotrepaný príbeh, nevtieravý situačný humor, niekedy celkom dobrá muzika... čo viac chcieť od romantickej komédie? Pre mňa jednoznačne jeden z najlepších filmov svojho žánru! A to som sa bála, lebo nie som fanúšikom športových filmov. P.S. Prečo v dnešných časoch Paula Bettanyho neobsadia do nejakej romantickej komédie?! Možno by sme sa znovu po rokoch dočkali niečoho poriadneho! 90% ()

fikee

Mám rád Kirsten Dunst, mám rád Paula Bettanyho, mám rád Sama Neilla a strašně příjemně mě překvapilo, že scénarista i režisér jedou bez zaváhání a uzardění v těch nejvyjetějších romantických kolejích a místo toho, aby se pokusili film ozvláštnit vraždícím topinkovačem z dimenze x, vsadili na špetku anglického humoru a hodně dobře zpracované tenisové zápasy. Já opravdu očekávám od romantické komedie hezké lidi, kteří nakonec překonají všechny nesnáze a odejdou ruku v ruce do zapadajícího slunce. Nebo tak něco. A toho se mi dostalo a nebudu tedy vykřikovat, že kyselo je moc kyselé, že příběh je předvídatelný a tak vůbec. P.S.: To je snad první romantický film, kde otec hrdinky dostane takový prostor a není ani padouchem ani nechápajícím pařezem. P.P.S.: Ty tenisové matche... hm, ty jsou fakt fajnové. ()

embee

Původně jsem dávala o hvězdu méně, ale před pár dny jsem se po delší době podívala znovu a nějak jsem z tohoto snímku byla nadšená ještě o trochu víc. Na romantickou komedii (od kterých většinou očekáváme jen příjemné nenáročné odpoledne) je to hodně vydařený počin, a i když všichni víme, že tenisové výkony hlavních hrdinů hodně vylepšoval počítač a ten konec byl hodně velké klišé (láska až za hrob, dětičky a úspěšná kariéra krásné maminky), je mi to jedno. Mě se ten film prostě líbí. Mezi Paulem a Kirsten to na plátně dokonale funguje a James McAvoy, který sází zásadně na vítězství bratrových soupeřů, zase pobaví. ()

Antonymi

Wimbledon je přesně to, co se má skrývat pod pojmem sportovní romantická komedie. Sympatický ústřední hrdina ničeho zvláštního v životě nedosáhl a divák přesně ví, že se to změní s osudovou láskou. Přijdou samozřejmě peripetie, pár chvilek napětí, zda se rozejdou či ne, zda hrdina zvítězí či ne, a pak pěkné finále, ve kterém si vzpomeneme, že britské romantické filmy miluje pro jejich úžasnou schopnost neudělat ze šťastného konce Disneyovský slaďák. Bettanyho byste na začátku nejraději objali, jak je vám ho líto, Kirsten Dunst je energická a přesvědčivá a s Paulem tvoří na plátně příjemnou dvojici. Hudba je přiměřená, kamera zajímavá, scénář chytý a vtipy dobře načasované. I když bych mohla filmu vytknout různé drobnosti, nebudu škarohlíd - pět hvězdiček. ()

Chlo0opek

Je to sice taková pohádka, ale hezky se na to dívá, hrají zde sympatičtí herci, jsou zde moc hezké sportovní záběry a navíc pojednává o mém oblíbeném tenise. Zkrátka pro mě jasnejch 5*. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)