Chris Vaughn sa po ôsmich rokoch služby v špeciálnej jednotke vracia do rodného mestečka. Plánuje pracovať v miestnej píle tak ako jeho otec a mnohí kamaráti. Píla je však už tri roky zatvorená. Šerif Watkins ho zvezie domov, kde žijú rodičia, sestra Michelle a malý synovec Pete. Chris sa stretne s dávnym kamarátom Rayom, ktorý ho s ďalším bývalým spolužiakom, Jayom Hamiltonom, pozve na futbalový zápas. Bol to práve Jay, kto zavrel pílu, ktorú zdedil po otcovi, aby namiesto nej otvoril kasíno. Po zápase Jaye všetkých pozve do kasína, kde Chris spozná v jednej zo striptízových tanečníc bývalú priateľku Deni. Večierok sa neskončí dobre, Chris si všimne, že krupiér podvádza, a vyvolá bitku. Podľahne však presile, Jayov zástupca Booth ho poreže a nechá ležať na ulici. Kým sa Chris zotavuje, zblíži sa s Petom a odmietne Jaya, ktorý mu ponúkne miesto šéfa ochranky v kasíne. Namiesto toho ho zažaluje za napadnutie. Skorumpovaný šerif však jeho žalobu odmietne. Situácia sa vyhrotí, keď Chris dostane správu, že Pete leží v nemocnici, pretože sa zfetoval drogou, ktorú dostal od ochranky. Vtrhne do kasína a zdemoluje ho. Zatknú ho, ale získa na svoju stranu porotu a sľúbi, že ak bude zvolený do funkcie šerifa, vyčistí mesto od korupcie a drog. Skutočne sa mu podarí vo voľbách zvíťaziť a s Rayom, ktorého prehovorí, aby mu robil zástupcu, sa pustí do práce. U Bootha nájdu drogy a zatknú ho. Kým ho Chris stráži na policajnej stanici, Ray stráži Vaughnovu rodinu. Ďalší deň v ranných hodinách polovica Jayových mužov zaútočí na stanicu a druhá napadne Vaughnovu rodinu. Nastáva rozhodujúce stretnutie nepriateľských síl, ktorého výsledok určí ďalšie smerovanie života v mestečku. (TV JOJ)

Malarkey

Neřekl bych, že je film špatný rozhodně já jsem se u něj bavil. Po akční stránce je velice slušný a nápaditý. The Rock a jeho pověstný trám dokáže dělat divy a je jen otázka času kdo se mu dostane pod nohy a skončí s trámem v břichu. Johnny Knoxville je jak jinak blázen, který je Rockovým velkým kamarádem a tak mu pomůže a vlastně jen díky němu je film příjemné uvolnění při neakčních scénách i když jeho by zbila i malá holka. Zhodnotíme-li film zjistíme, že to je příjemný 'akčňák', který i chvilemi pobaví a já jsem se u něj rozhodně nenudil i když pár scén se k tomu nabízelo. --- Už tě nebavilo hrát si na chlapa? – Ne, já už jsem chlap ()

choze

Nabušený Rock v podvyživeném akčňáku, který má bez závěrečných titulků hodinu a čtvrt. Zatímco původní film zapadl do tehdejší linie vigilantských snímků, tahle verze je osmdesátkově přímočarou akční oddechovkou vystavěnou na klasickém westernovém schématu "hrdina  se vrací do rodného města a čistí ho od padouchů" a la třeba Keoma. Rock ji táhne dobře, ale chtělo by to nápaditější a stylovější provedení. ()

Matty

Dvacet minut se nic neděje, pak ho zřežou. Za dalších pět minut se dá do kupy a jde jim nakopat zadky. Je obviněn, ukáže porotě svou zjizvenou muskulaturu, vyhraje, stane se šerifem a znovu nastolí klid a mír ve zdejší krajině. Ne, to není vyzrazení pointy, to je vyzrazení něčeho mnohem závažnějšího – míry debility tohoto filmu. A ano, i takhle krátký film může nudit (90 minut i s dvěmi reklamami). Díky Knoxvillovi to místy navíc připomíná Jackass, což je vlastně jediná pozitivní stránka věci. Takže takhle ne Rocku, takhle ne. Mohl by ses brzo dostat tam, kde skončil Seagal a jiní „akční hrdinové“. 40% Zajímavé komentáře: kleopatra, Jeržik ()

Ainy

No tak jestli se to opravdu událo podle toho, jak nám skutečnou událost odehrávající se kdesi v idylickém městečku představili v tomhle filmu, musím říct, že tak idylicky bych žít tedy nechtěla. Já si to nechci rozházet s rejžánkem, ale Dwayne mi trošilinku vadí. Nevím jestli je to jeho obličejem nebo jeho nabušenou postavou a nebo kombinací obou těchto faktorů. Na druhou stranu musím ale uznat, že se mi líbil v té tělesně zbližovací scéně se sympatičnou Ashley na policejní služebně. Hrála jim u toho fakt dost dobrá písnička. Celkově příběh ne zcela originální byť tedy inspirovaný skutečností mě nijak zvlášť nepohltil - za tři. ()

MM_Ramone

Až keď som uvidel prvé scény tohto filmu, došlo mi, že Dwayne Johnson je vlastne svalnatý wrestler The Rock. To som už začal tušiť do akej sračky sa rútim. Predtucha neklamala. "Kráčajúca skala" je silne podpriemerný akčný film s hlúpym, nezaujímavým námetom. Vraj podľa skutočných udalostí. Jedine tak v snoch tvorcov tohto braku. Johnsonov herecký prejav je jedno veľké trápenie. A ani tie akčné scény, bitky a prestrelky nestoja za nič. * ()

• Okres Kitsap County v štáte Washington má v skutočnosti veľmi nízku kriminalitu. Nemožno sa teda čudovať, že sa niektorým obyvateľom "reklama" vo filme nepáčila. (ČSFD)
  • Dwayne Johnson (Chris Vaughn) túto úlohu prijal, pretože cítil, že je to „správna vec“. (Zeker)
  • Velikou změnou oproti původnímu snímku je přesun prostředí: z amerického Jihu autoři příběh přenesli do lesy obklopeného městečka v pohoří Washington's Cascade. Natáčelo se však v Kanadě, především v Britské Kolumbii, nedaleko Vancouveru. Scénograf Brent Thomas tam v městečku Squamish vytvořil (podle středozápadních vzorů) přesvědčivý model místního kasina, v němž se odehrává řada důležitých setkání i střetů. Kráčející Skála totiž zůstává především akčním filmem a potřebě akce se musela přizpůsobit zápletka i další prvky vyprávění. (duklak2)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)