Reklama

Reklama

Pozemšťané

(neoficiálny názov)
  • USA Earthlings
všetky plagáty
USA, 2005, 96 min (Director's Cut: 130 min)

Obsahy(1)

Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna. (gjjm)

(viac)

Recenzie (237)

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Jeden z filmov, ktorý by mali vidieť všetci ľudia na planéte! Brutálne! Toto rozhodne nie je pre slabšie povahy, ale pritom je to tak závažné, že by to mali vedieť aj oni. Som proti ródeu, býčím zápasom, cirkusom s akýmikoľvek zvieratami, ZOO uznávam len z časti, pokiaľ ide o záchranu ohrozených druhov a nejakú poučnú výučbu pre deti, ale aj tam si myslím, že by to nemalo byť navždy a ľudia by zvieratám mali zabezpečiť slobodný život a ak by ich niekto chcel vidieť, nech si za nimi vycestuje, samozrejme po vyriešení energetickej otázky, čo by nemal byť problém, ak potlačíme biznis s našou planétou na burzách a podobne. Som proti noseniu kožených výrobkov z takejto formy, jedine ak ste Eskimák, tá koža vás otepľuje a to zviera netrpelo a nebolo zabité zbytočne. Doma pokiaľ viem mám len nepravú kožu, neviem však čo topánky, tam dúfam tiež. Avšak vo väčšine nášho oblečenia sú rôzne takéto materiály a mali by sme si na to dávať pozor, aj mydlo, hocičo okolo nás je zo zvierat a mali by sme sa zaujímať akou formou to bolo získané a ak zlou, tak zavrhnúť. Rozmýšľajme a zaujímajme sa o veci okolo seba. Nie som vegetarián a priznám sa, že tiež som to radšej nevidel, ale teraz si myslím, že pravde sa treba pozrieť do očí, lebo sa nám to vracia, chorobami a inými vecami. Nie som za prehnanú agitku ekobláznov, ale som skôr na strane ochrancov prírody, tým myslím dosť na ich strane. Byť humánny je pre mňa ešte slabé slovo, treba viac. Riešenia sami poznáme, je to ako s obnoviteľnou energiou, ale nechceme pre svoju chamtivosť tomu dať priestor. Keby mal priemerný Číňan konzumovať toľko, čo priemerný Američan, Zem neprežije. Dúfam, že po tomto filme sa zamyslíte a pozmeníte svoj život, ak ste to ešte neurobili a rozšírite toto posolstvo ďalej, lebo je hlúpe si myslieť, že sa to už nedeje, naopak populácia Zeme rastie a rastú aj tieto problémy. Zmeňme svet k lepšiemu, záver ponúka mnoho posolstiev a múdrych slov. Sme predsa Pozemšťania. ()

laik_60 

všetky recenzie používateľa

Nechcem byť marxista, ale v jednom mal Engels pravdu. Za všetko môže ekonomika. Tá je určujúca od kedy zliezol pračlovek zo stromu a začal vyrábať potraviny ktoré sa stali tovarom . Neplatí pre potravinu uživiť sa ale zarobiť na nej. A aby bol čím výnosnejším tak vznikajú farmy s tisíckami dojníc z ktorých sme urobili stvor päťlaktačne biolaboratorie- výrobne mlieka, tak vznikli hydinárne s tromi štyrmi obratmi výkrmov hybridov s použitím kadejakých biopreparatov, tak vnikli morské továrne na lov rýb, velerýb a plodov mora. A všade všade vzniká odpad, s ktorým sičlovek nevie rady. :( Som zvedavý, ako to dopadne s potravinami po uzavretí obchodnej dohody o výmene tovarov medzi EÚ a Amerikou. :( Mám dojem , že keby sme boli v opačnom garde - extréme - celý svet vegetariánsky, dnes by sme pestovali hrachy veľké ako fotbalové lopty, nehovoriac o zemiakoch, ovocí ktorých pôvodná chuť už dnes začína miznúť z pamätí ľudských chuťových kanalíkov . Veľmi dobrý film s filosofickým podtónom - najmä v prvej stvrtine filmu. :) Neodporúčam divákom slabších pováh, niektoré zábery (skrytou kamerou) sú až príliš extrémne. ()

Reklama

Frajer42 

všetky recenzie používateľa

Pokud se na tento film podívá člověk, který váhá, jestli se má stát vegetariánem nebo nemá, tak po zhlédnutí bude rozhodnut. Záběry skrytou kamerou jsou skutečně mňamka, která ovšem nemusí chutnat každému. Trošku mi vadilo, že jsem z dokumentu cítil, že jediným východiskem, jak problém vyřešit je přestat žrát zvířátka. Představoval jsem si, že se na jatkách odehrávají ještě ošklivější věci, ale třeba tvůrci měli pouze špatnou ruku při výběru, kam se vydat natáčet. A navíc je dokument strašně moc křesťanský a nad některými úvahami zůstává rozum stát. Rozhodně se však zhlédnutím cítím obohacen. 3* ()

Pajky3 

všetky recenzie používateľa

Původně jsem chtěl napsat něco siláckého jako, že ani kdybych si to měl pouštět každý den před večeří, tak bych stejně maso jíst nepřestal. Earthlings se ale nezabývá jen a pouze problematikou masa/jatek, nabízí náhled na celou problematiku zacházení se zvířaty. Spoustu věcí odsuzuji také, i když je zde samozřejmě vše hnáno do extrému a předkládáno jako všudypřítomná rutina. Možná jsem naivní, ale prostě věřím, že ne vždy tomu taky musí být a že tomu tak je. Uhrančivý komentář Joaquina Phoenixe stejně jako podmanivá hudba od Mobyho dotváří tísnivě nepříjemnou atmosféru tohohle dokumentu a to je dobře. Maso jíst nepřestanu, ale už nikdy nepůjdu do cirkusu, to je dobrý začátek ne? ()

kinderman

všetky recenzie používateľa

Chyběl mi tam ještě medvěd na motorce (kolik z vás rozhořčených se upřímně směje filmové stupiditě Šest medvědů s Cibulkou?) a psi pod rukama vizážistů (debilní soutěže "krásy"). Aniž bych chtěl zpochybňovat nebo ospravedlňovat cokoli, co je v tomto propagandistickém díle obrazově předestřeno jako důkaz nelidského zacházení se zvířaty, jedno si neodpustím: člověk a zvíře si nejsou rovni (tj. člověk není zvíře, už z podstaty svého stvoření), člověk byl postaven nad zvíře a měl se svěřenými hodnotami (včetně přírodních) správně hospodařit. Že to dotáhl až k prezentovaným záběrům je důkaz, že místo zušlechťování lidstva tu máme co do činění s jeho degenerací. ()

Zaujímavosti (3)

  • Shaun Monson začal natáčet v útulcích v okolí Los Angeles roku 1999. Kvůli obtížnosti pořízování záběrů ze skryté kamery však trvalo natáčení celých 6 let. (Agita)
  • Film, který šel do kin, sám o sobě řešení k závažným problémům popsaných ve filmu nenabízí. Na bonusovém materiálu však již ano. (maaan)

Reklama

Reklama