Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Duocup

Jako velký fanoušek série Equalizer jsem k tomuto třetímu dílu přistupoval s vysokými očekáváními, která bohužel nebyla naplněna. Film trpěl nedostatkem akčních sekvencí, vše bylo “vyřešeno” vcelku rychle, což je v případě takto zaměřené série značné zklamání. Překvapivě velké množství dialogů v italštině jen přidávalo na zmatenosti, místo aby něčemu přidalo. Co se týče děje, film nám nedal téměř žádný kontext. Nebyl žádný uvodní rámec, proč se hlavní hrdina objevil tam, kde se objevil. Zakončení filmu by mělo být něco, co diváka překvapí, v tomto případě jsem celou dobu čekal na nějaké velkolepé finále, které ale nepřišlo. ()

disappearin1

Za originalitu by asi Equalizer moc bodů nepobral, zato ve všech dalších disciplínách bere 100%. Dechberoucí kulisy italského přímořského maloměsta, skvělá kamera, hudba i atmosféra. Roberto sice pořád nemá jasno, jestli je good guy nebo bad guy, diváci však vědí svoje a čekání na spravedlnost se vyplatí. ()

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrný akční krimi se skvělým Denzelem W. Jako završení série je to velmi důstojné. Mohlo být třeba více akce,ale i tak jsem víceméně spokojen. Výraznější záporák by též  neuškodil. PS: Denzel+ italská mafie+ italská atmosféra = dost dobráááá podívaná. ()

domco61

Od roku 2004 kde si Denzel zahral vo filme muž v ohni spolu s Dakotou, teraz už aj ona ako dospelá - ubehlo skoro 20 rokov, a ich spolupráca opäť na profesionálnej úrovni. Film živý, menej akčných scén, ktoré ale dorovnala brutálnosť mafie, aspoň ja som sa tešil na to ako si ich pán Roberto podá :). Za mňa parádna jazda. Trilógia, ktorá je dosť vyrovnaná. ()

Filmoar

Výborne spravený film, hudba za mňa super až mi to miestami pripomínalo The Last Man Standing, a to ostané je príjemne pumpované a to že tam Pán Fuqua čapol mladú unesenú Fanningovú ku Medvedíkovi Creasyčkovi, juj srdienko poskočilo z toľkého sentimentu. Dialógy veľmi vydarené, celé to prostredie, kamera a všade cítiť tú vôňu odplaty ach jaj, týchto filmov je čo raz menej... 80 ako oči ()

Zaks

Tak nejako mi prišlo, že všetkého tam bolo príliš málo. Málo akcie, málo príbehu, skrátka málo zaujímavého obsahu. Film čerpá z mena a z postavy hlavného hrdinu, ináč je dosť o ničom, miestami až naivný. Dlho pripravované finálne zúčtovanie prebehne až neočakávane rýchlo a bez akejkoľvek invencie, akoby už autorom došiel budget a na poriadny záver sa zdroje nenašli. ()

K1K0

Posledná kapitola je masaker ako všetky predošlé, menej akčná a začiatok je trochu zdĺhavý, ale za to si človek môže vychutnať viac celý pribeh pekne pomaly. Je to asi najlepšia časť hneď po prvej. Všetko sa odohráva na krásnom mieste, kde známy Robert McCall agent bývalej špeciálnej jednotky ide po hadovej hlave po talianskej mafii. ()

markusmerk

Mal som podobny pocit ako pri Rambo: Last Blood. Velmi dobre ukoncenie trilogie. Tento krat nema proti sebe ruskych animalnych sadistov ale navonanych a nazehlenych spagetozrutov, ktori nie su dostatocne zdanym sparing partnerom na vybijanu. Denzel anihiluje jedneho makarona za druhym a v jednej ruke stiha popijat capucino. Napodiv ma ani nevyrusovali idylicke pohlady z maleho mestecka, boli uveritelne a nie moc presladene, zapadali presne do Robertovho hladania Pokoja. Skoda zaverecneho zuctovania. Tam by som jednoznacne pridal viac makaronov k likvidacii no zrejme uz bol prekroceny rozpocet na znackove talianske obleky a gel na vlasy. Na 5/5 to nebolo ale urcite si to este niekedy pozriem. ()

Harrman

Pěkné. Daleko méně akce než v předchozích dílech ale vlastně to vůbec nevadí. A jsem rád, že to bylo v krásném prostředí Itálie a né někde v Bostnu ()

Thairon

Denzel Washington nám přibyl na šedinách ale rozhodně ne na jeho charisma. Bohužel poslední díl se rozhodně povedl a náš hrdina s dobrým srdcem konečně našel klid a nový domov. Film měl skvělé tempo, akce akorát, skvělý příběh a ještě lepší závěr. Nic víc jsem ani od tohohle filmu nečekal abych řekl pravdu. Film nám určitě vynahradil zklamání z druhého dílu, který byl sice také dobrý ale za prvním a tímto dílem rozhodně zaostával. ()

Hexx

*** Možný spoiler. A tak jak se má důstojně zakončovat trilogie, tak toto zakončení mi přijde přímo nad-důstojné. Vůbec mi nevadil poměrně "klidný" průběh, protože z toho vyzařovala jakási síla či mocnost nebo jak to vyjádřit, za což můžeme především poděkovat panu Wošinktnovi, který očividně našel něco, co mu hodně dlouho, možná celý život chybělo. Klid a mír, porozumění a laskavost. Tudíž na postarší kolena nenechá se chladným při šikanózním jednání Sicilské mafie k srdci přirostlému okolnímu obyvatelstvu a způsobu života a postupně se zahřívá až do bodu zahřátosti čajové konvičky, která začne vydávat písklavý zvuk, že je vše připraveno. Záhy neotálí a místo aby čekal na přislíbenou opětovnou krvavou návštěvu mafiánů, rozhodne se sám navštívit jejich sídlo a tak trošku po stylu predátorova lovení postupně v tichosti likviduje jednoho po druhém, přičemž si hlavního mafiánka vkusně "povodí" na závěr. ()

kopirak

Je to vlastně taková romantická verze Gomorry. Navíc se stala neuvěřitelná věc - Denzel Washington zestárnul, což jsem nečekal, že se někdy stane. Jako celek to je v pohodě, jen by to chtělo tak nějak rychlejší spád, ale na druhou stranu mně to nijak neurazilo a nevadí ani to, že bylo celou dobu jasné co a jak dopadne. Jen jsem si ale říkal, že jsem udělal dobře, že jsem na film nešel do kina, ale počkal až na doma. Být na tom v kině, dám tři hvězdy, takhle čtyři. ()

ilegal1983

Ako tu moze niekto vobec spomenut a prirovnavat toto dielko k Johnovi Wickovi.Videl som ciste priemerny akcny film dedka Denzla ktory nacasovanostou predbehol vsetkych skor nez zacali.Akcie je tu malo a patosu dost.Asi si musim pozriet  a osviezit pamet ostatnimi Equalizermi ale toto sa mi zdalo najhorsie. ()

bertrand

Denzele, můj černý dědečku, necháváš za sebou řadu hrobečků. Tentokrát psi zavyli - v Itálii. A vyli vyli divnou věc, scénář ti psal pitomec. Jednička je kult, dvojka, trojka - šunt. Apropos: co se stalo s Talošama od dob Julia Caesara? Mají černý očička, předou jako kočička! Srdce mají na dlani, Korrado i Katani. Ještě že je před zlým světem chrání - bratři Amerikáni. ()

jara12

Denzel Washington se vrací se svojí akční sérií Equalizer. Stále jde o průměrnou až nadprůměrnou zábavu, která potěší, ale vedle takového Johna Wicka působí hůře. Italská atmosféra funguje a děj krásně graduje do samotného finále. Stylizace hlavní postavy jakožto nejsilnějšího člověka v místnosti mi tolik nesedla, ale přesto jde o fajn navázání do série. ()

floppy4

Antoán Fuka a Denzel si dali "do tretice všetko dobré", akurát že je to len recyklácia toho istého príbehu čo v jednotke a dvojke, s tým rozdielom, že tu v podstate obstarožný Denzel nič akčné nepredvedie. Hodinu cca sa nič vážnejšie nedeje a keď už to speje k vysporiadaniu sa s výpalníkmi, tak to vyšumí do stratena a je koniec skôr ako sa vôbec nejaké finále rozbehne. Je to však pekne zrežírované a vizuál čo do lokácií veľmi príjemný, takže dá sa to vydržať, inak pomerne slabý vývar toho čím táto séria prerazila. ()

gggggg

Denzel ukázal, že aj v pokročilom veku je v dobrej kondičke. Akčných scén je síce pomenej ako v jednotke, ale plusový bod majú tvorcovia výberom prostredia. Roberto, tešilo ma! ()

Markysplay

Na filme je vidieť skúsenú filmárčinu,málo to krásnu atmosféru.Možno jedno malé mínus je že tomu chýba atmosférické finále ktoré mali predošlé diely. ()

lukas.7

Equalizer 3 - Toto je presne ta akcia ktorú som čakal film mi poskytol po rokoch akciu akú som hľadal  zas a znova Equalizer nesklamal Danzel Washington je pre tento akčný film ako stvorený / inteligentný zabijak ktorý si to skutočne vie dobre načasovať , vždy je o krok dopredu a ma všetko premyslene . Hra z časom je vždy v jeho prospech takto by som to v skratke zhrnul . Tesil som sa na tento film a nesklamal ma je to skutočne uchvatne tie dialógy čo vedie a vie presne odhadnúť čo ma čakať .. Toto je moja šálka kávy alebo v jeho podaní šálka čaju ktorú som si chcel naliať a poviem na rovinu že som si aj nalial a zároveň aj vychutnal ... Film ma znova príbeh a Dazel sa v ňom znova našiel .Ochranca malého mestečka v Talianksku ktorý si jednoducho musel vybaviť úcty s Talianskov Mafiou ktorá páchala zverstva na bezbranných ľuďoch toto si Danzel jednoducho nenechá ujsť a inteligentne a čisto sa postará inak povedane vykoná čistku ... Takto by som to zhrnul znova hodinky a znova sekundy a znova chladnokrvnosť a inteligencia toto je Equalizer a som rad že som si tento film pozrel moje hodnotenie filmu je 8/10 ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023