Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku, pracovní postup. Co ho však vede k tomu, stát se krvavým zabijákem, ví jen on sám. (oficiálny text distribútora)

katherine7

Fakt psycho. Když si Christian v jedné zabijácké scéně oblékal pláštěnku, tak jsem vybouchla smíchy. To se prostě nedalo.. některé scény byly tak trapně morbidní až mega vtipné. Jeho šílený výsměch po tom, co hodil z několikátého patra motorovou pilu na jednu borku, k nezaplacení.. měla jsem další výbuch smíchu, i když už tentokrát né tolik. Christian působil vážně dojmem psychopata.. někdy jsem se ho vážně bála.. ten chlap dokáže zahrát vážně všechno! Za mě 4*. ()

kodwin

Kapitalistické psycho se vplížilo i do Česka, a přestože nemáme dvoukilové mobily, tak USA verze 2000, tak nějak odpovídá Česku verze 2018. Týká se to sice jen úzké skupiny lidí, ale vzhledem k tomu, že jsem tak trochu insider, tak to celkem sedí a těm bohatým bankéřům to leze na mozek. Jestli mají v lednici pár mražených hlav nevím, spíš ne, ale v hlavě mají někteří stejné psycho famózní Bale. ()

I.ball

Jen přidám interpretaci, která, myslím, odpoví na otázky některých přítomných komentátorů týkající se "nudnosti", "sterility" a "distancovanosti" filmu. V podstatě je to jednoduché: sledujeme příběh z pohledu hlavního hrdiny, který postupně čím dál více podléhá svým psychózám, na které celý film pravidelně zobe prášky a které stále hůře dokáže rozeznávat od reality. Vše začalo nevinně na diskotéce, kde Bateman kupuje pití. Následují zhoršující se halucinace a prohlubující se schizofrenie. V tomto momentě již Patrick není schopný efektivní socializace a dochází k jeho nedobrovolné izolovanosti mající za následek rozpad jeho sociálního života. Jeho psychózy v sobě zrcadlí Patrickovi sadistické tužby, jako například lesbický sex a Texaský masakr motorovou pilou, které nejprve sleduje na videu a které se posléze dostávají i do jeho halucinací, ale také narcisistické obavy o svůj obličej, které taktéž projevuje ve svých chorobných představách, kdy "zohyzďuje" prostitutky. Jeho mysl, obtěžkána pocitem viny, na tento zhoršující se stav reaguje vytvořením bludu, v němž je Patrick pronásledován policií a který vyvrcholí Patrickovým telefonním doznáním jeho právnímu zástupci. Ten však o jeho nemoci vůbec netuší a přejde telefonát jako pokus o nepovedený žert. A tak jediný, kdo na konci filmu "uslyší" Patrickovo "volání o pomoc", je jeho sekretářka (a možná i všímavý divák). ()

Ajfist

Zoufalost,zoufalost a zase zoufalost.On stačí už ten název.Prostě amíci potřebují mít svoje americké psycho jiné a "lepší",než je původní od Hitchcocka originální s Anthony Perkinsem .Tohle ovšem nedosahuje ani poloviční kvality proto taky víc než dvě hvězdy nelze dát. ()

HakitoCZ

Jako z knihy Baudrillarda, film je nasáklý postmodernem. Patrick nemá žádnou osobnost, emoce, nic. Jediné co mu dává smysl identity je jeho majetek. Jen věci, které vlastní jsou to, čím se liší od ostatních. "Existuje koncept Patricka Batemana, abstrakce, ale neexistuje žádné skutečné 'já'. Můžete mi potřást rukou a cítit tlak sevřené ruky, ale po pravdě, žádné 'já' tu prostě není." Omlouvám se za nepřesný překlad. Celým filmem (i knihou) se míchají jména postav, často si lidi pletou kdo je kdo. Jméno přestává být důležité, jak všichni postupně ztrácí své identity. Tolik pozornosti se věnuje vizitkám, ale jen jejich vzhledu. Nikdo si ani nepamatuje jméno svých kolegů. Jen barva a písmo. Všichni jsou "Vice president" na vizitkách, ale když někdo zemře nebo zmizí, jako by se nic nestalo a všechno funguje jako dříve. Lidé se podobají více a více svému vlastnímu majetku. Zaměnitelní, nahraditelní a bez vlastní hodnoty. Vítejte v pozdním kapitalismu. ()

DelMann2

Dvacetjedna let později a všechno je stejný. Každej je konformní píčusek co si musí kupovat latest ifouny a zapadnou do kliky jemu podobných hovad. V český verzi nejlíp dvě děti a hezoučkej facebook timeline. ()

Simex_

Nic moc, čekal jsem to lepší. Na to že mám celkem rád filmy na tento způsob, tak tento mě skoro vůbec nedokázal zabavit. Musím říct že Christian Bale svou roli zahrál výborně, takže za to nemůže Christian Bale ani jiní herci, ale může za to děj filmu. Taková celkem dobrá hláška která se mi líbila (!!!POZOR SPOILER!!!), byla "Hele Paule...". Prostě život bohatého, brutálního psychopata se zvrhlými nápady. Dost mě potěšilo, že si v tomto filmu mohl zahrát i Willem Dafoe, kterého znám převážně z filmu Spider-man. Takový trochu SIGMA film by se možná i dalo říci. Úplně originální film to ale není, o podobných psychopatech bylo natočeno už několik filmů, ale většinou podle skutečné události, např. Zlo s lidskou tváří o Tedu Bundym v hlavní roli se Zackem Efronem, My friend Dahmer o  Jeffreyem Dahmerovi, a další podobné filmy. ()

Feacher

Nápad zajímavý, herci naprosto skvělí, ale to provedení prostě špatné... Zpočátku je to hrozně hektické a závěr se také dal zvládnout mnohem, mnohem lépe... Vůbec z toho nemám ten pocit, který z takových filmů obvykle mám. Škoda... ()

J.CTORN

Až na spoustu zbytečných se*uálních scén musím uznat že jde o skvělý film. Spoustu lidí tady totiž nepochopilo o co tu jde a je celkem škoda že Patrick tu neukazuje svoji minulost. Celý film je podobenství, poučení, důkaz toho kam se lidstvo po morální stránce dostalo (spíš nedostalo). Obyčejní lidé si toho nevšímají a žijí svým hnusným nemravným životem zatímco lidi jako Patrick (a vlastně i trochu já) si toho všeho všímáme, bolí nás to ale někdy a i hlavně v jeho případě nás to zlomí a jsme sigma male. K lidem jsme upřímní a slovně je trestáme za to co dělají a za tu veškerou nespravedlnost kterou na nás jedince mají. Já lidi naštěstí nezabíjím a jsem za to rád, ale někdy by to na mě přišlo. Patrick Bateman prosakuje do hnusu dnešní společnosti aby všechny vytrestal. Tenhle film má velký poselství, záleží jak se na to díváme. ()

futislav

Po neuvěřitelně nudném (asi hodinovém) úvodu, kde se řeší vizitky, saka, bydlení a podobně se konečně začne něco dít, jenže je to stále stejná nuda, proložená občasnou brutální vraždou, tu sekerou, motorovou pilou a nožem. Ale je to celé jakési odtažité a neosobní. Divák se ani moc nebojí. Z letargie to probere až závěr, který je ve finále také podivný. ()

Destoroyah

Život sociopata a šialeného vraha sa naozaj podaril. Nielen že Christian Bale sa do role psychopata hodí ale aj pekne vykresľuje život biznismana a vychutnáva si rolu bohatého šialenca. Pár krvavých scénok bolo dobre urobených ale mohlo by ich tam byť viac aj keď to skoro všetko zachránila celkom dobrá atmosféra. Scénka s motorovou pílou bola úžasná a vraždenie bez dôvodu bolo tiež parádne vyobrazené. Neviem síce či sa mal v konečnom výsledku film prezentovať takto ale za mňa sa jedná o vydarený psycho-thriller. HODNOTENIE: 7/10 ()

FauSSt

Jedine co za nieco stal bol casting….Bale je, bol a aj vzdy bude mrsky a nesympaticky kokot na platne a aj v skutocnosti(pri Batmanovi sa dalo prizmurit jedno oko),ale film za vela nestal….nuda a zase nuda,myslel som ze dozrel cas a dnes som to pozeral po 23 rokoch druhy raz….zaspal som asi v polovici. ()