Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku, pracovní postup. Co ho však vede k tomu, stát se krvavým zabijákem, ví jen on sám. (oficiálny text distribútora)

13Maty13

"Podívejme se, jakou má Paul Allen. To delikátní našedlé zabarvení. A ta vkusná tloušťka papíru. Proboha, má i vodotisk."     /// Úžasnej a geniální Christian Bale jako zabijáckej magor je na tomto filmu to nelepší. Tolik skvělých a zábavných momentů. Pro někoho možná kontroverzní film, ale já se moc bavil.   / Hodnocení: 8/10. ()

smartynaf

Chvíli jsem si myslel, že se koukám na Lynche. Jen tomu jakoby spadl řetěz i když jízda to byla, to ano. Takové elektrokolo. Přijela, nepřijela. Obutá, neobutá... ()

coulismoulis

Vcelku trefna metafora socialni i lidske vyprazdnenosti, kde je zlikvidovano vse, co nezapada do fasady spravneho spolecenskeho usporadani nebo ji muze potencialne ohrozit. Aneb vice pragmaticky, mit na Wall Streetu vizitku se zlatejsim pismem, hlubsim embosovanim nebo vodoznakem se vazne nevyplaci ;) ()

Holly_Molly

Celkem overrated kultovka, která se i přes relativně krátkou stopáž místy hrozně táhne a ačkoliv neni dějově nijak extra komplikovaná, je natočená tak specificky, že je ta obecná divácká zmatenost z konce vlastně pochopitelná. Má svoje fajn momenty, který se za ty roky stalo prakticky memem, ale jinak nic extra. Bale je tu ale fantastickej magor :-) ()

Simas

Excelentní podívaná o lidech, kteří již nemohou chtít víc. Znepokojující pohled na společnost imunní vůči násilí a s protilátkami na slitování. Přestože se Brett Ellis na scénáři podílel, nepodařilo se podle mně vystihnout celou myšlenku původní předlohy (hlavně vypuštěním sadismu). Zůstává však stále originální film, s dosud životním výkonem Christiana Balea. ()

play@peace

Arogance a povýšenost hlavního hrdiny k lidem je opravdu do očí bijící, stejně tak i jeho promyšlené vraždy. Avšak film staví pouze na tom, jak co nejvíc diváka šokovat, ale chybí hlubší propracovanost scénáře a fakt, že konec je opravdu o ničem. ()

Ywec

Výborné psycho. Už jen čekáte co se v chorém mozku hlavní postavy opět urodí, aby ukojila své vražedné choutky. No a ten závěr, to je prostě super. ()

Mezerník

Kdo zná pár takových mladých manažerů ze svého okolí, ocení trefnost filmu. Důležité jsou vizitky a obleky, co je komu co nějaké vraždičky... Mohlo to být lépe zrežírované včetně konce, takhle to vyznívá na horší čtyři hvězdičky. ()

Profík

Málokdy se mi líbí film více než kniha. Tohle je jedna z čestných výjimek. Film, ačkoliv má větší možnost šokovat, nezachází do krajnosti a má mnohem větší ironický nadhled než předloha. Navíc nenudí a graduje narozdíl od knihy. Skvělý Christian Bale v hlavní roli. Mimochodem Bateman a Batman je hodně podobné. Ostatně v románu je hlavní hrdina jednou postavou nazván netopýřím mužem. ()

Nickkk

Když jsem viděl Christiana Balea jak tam řeže celý od krve a má výraz jak když vyhrál ve sportce myslel jsem že je to fakt psychopat i ve skutečnosti, taky to v Drsných časech skoro potvrdil, ale co se týče filmu není to špatné, ale není to ani žádný zázrak tento žánr moc nemusím takže jsem tak někde uprostřed. Nejlepší postava: Patrick Bateman ()

radostR

Vynikající scénář, velmi slušný herecký výkon hlavního hrdiny. Co všechno může způsobit uspěchaná doba, život v blahobytu , všudypřítomná otrava...Budeme zabíjet. Jenom proto, že se užíráme nudou a chceme zkusit něco nového, nebo mají někteří honosnější byt, lepší vizitku, chodí do lepší restaurace, mají lepší značku oblečení ? Výborně jsem se bavila a to nejen při vnitřních monolozích, deklamacích o zpěvácích nebo hudebních skupinách, pobíhání po bytě plném mrtvol..( "Není tohle pláštěnka?! - "Je!" ) .Pokud se vážně hodně nudíte, nemusíte zrovna vraždit, pusťte si tento film. ()

bernau84

Na tenhle film je slyšet spousta kritiky za pomalý rozjezd, rozpitvávání kosmetických přípravků, brutalitu a povrchnost děje ale vřele doporučuji si přečíst stejnojmenou knihu, a budete ešte rádi že to režisér se scénáristou trochu utli, poněvač knížka je vlastně jenom o tom. Je to věrné bohužel předloze takže se tam tolik kecá o věcech které s ničím nesouvisí. jinak je tam plno hlášek jak s tou níže zmiňovanou pláštěnkou tak i tato : Bež si umýt pořádně vagínu. Klasika ()

sun.eagle

Skvělý film. A ještě jednou skvělý film. Když jsem ho viděl poprvé tak po par minutách mi bylo jasné že se nejedná o tuctovou podívanou. Pro mě osobně srdeční zaležitost na kterou nezapomenu. Vizitky, rozbor Phila Collinse jen tak mimochodem, a totalně pomatená mysl, svet plný povrchnosti.....a nejen to je Americké psycho. Pro mě osobně zdaleka nejlepší role Balea. Role po tomto snímku jsou pro mě na ostudu a k smíchu, at už jde o přecenovaného Batmana či škvár Terminátor sal..blalalla nevím co. ()

Astu.

Za Baleovu postavu 10/10. Jinak příběh je naředěný, chvilkama bezzubý a trošičku feministický.) Lhostejnost, přetvářka, povrchnost - obraz dnešní vyšší vrstvy a v podstatě celé společnosti. Záběry na město byly skvělé, ta atmosféra odcizenosti člověka západní společnosti, který nemá žádné starosti, necítí emoce - je prázdný, tam je, ale jak říkám, místama je to až moc samoúčelný a utahaný. Herci moc dobří, akorát Dafoe ze sebe v těch pár záběrech vymáčkl akorát průměr. Podle mě American psycho stojí za shlédnutí, bolestivé zrcadlo západu, ne jenom pár amerických boháčů - sice trošku přepálené a nadsazené, ale přesto velmi dobré. 7/10 ()

papinak

Perfektně zahrané, lehce nadnesené a velmi zábavné. Líbil se mi chladný styl, kterým byl film prezentován, jelikož přesně vystihoval hlavního hrdinu. Skvělý Bale podal strhující výkon, kterému zdatně sekundovali ostatní hvězdy. Film si na nic nehraje, nechce moralizovat, nebo poukazovat na bohatou vrstvu, pouze vykresluje jednoho psychopata, který to nemá v hlavě v pořádku. ()

senoritar

Větší slátaninu jsem opravdu dlouho neviděla a nezachrání to ani charisma Christiana Balea - mimochodem ta jedna hvězdička je za něj. Děj filmu je naprosto chaotický a nesmyslný a připomíná spíše parodie Scary Movie. Lituji, že jsem s touto černou skvrnou amerického hororu strávila svůj čas. Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít nic pozitivního, co bych filmu připsala. Netroufám si odhadnout, jaký podklad musí být druhý díl. ()

Michal13

Bale ako metrosexuálno-perfekcionistický psychopat je skvelý. Niektoré pasáže filmu sú trošku nudné, ale je tam toľko výbornych scén, že výsledný dojem s filmu je výborný. / 85% ()