Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku, pracovní postup. Co ho však vede k tomu, stát se krvavým zabijákem, ví jen on sám. (oficiálny text distribútora)

nick_sekac

Knížka je mnohem brutálnější, ale i tak se mi tenhle film sakramentsky líbil, hlavně Bale, který mě dost překvapil, jak skvěle zahrál tohodle psychopata. ()

DonTommy

Do formy béčkové krvárny zabalená satira na kult mladosti, krásy, úspěchu a peněz. Poselství těm, kterých se to týká, nebo bude týkat je celkem jasné: zas to tolik nehroťte, protože z toho můžete zcvoknout. Christian Bale nám ale pro účely filmu zcvoknul ad absurdum...každopádně právě to z toho dělá solidní zábavu kdy vkládá do automatu kočku místo karty, dokáže někoho rozšmelcovat sekerou aniž by si zašpinil svůj dokonale designový byt a pobíhá zastříkán od krve po chodbách a sestřeluje lidi motorovkou (mimochodem tahle scéna se mi vybavila u Temného rytíře kdy opět Christian Bale stejně správně vypočítá jak z té výšky skočit aby dopadnul na projíždějící auto dr. Cranea :-)) Není to žádný vrchol originality ale v žánru thrillerů o vraždícím psychopatovi rozhodně to kvalitnější, což je hlavně Baleova zásluha, ten chlap má u mě vždy tu extra hvězdičku rezervovanou. ()

Zajija

První film, ve kterém se poprvé výrazněji zviditelnil vynikajíci Christian Bale. Kvůli své roli narcise Patricka Batemana si nechal odstranit svůj tipický anglický chrup a nahradil ho dokonalými zuby. Christiana Bala mám rád a i v této roli mě nesklamal. Jakožto puntičkář pracující ve velké firmě a velký milovník hudby. Pomalu, ale jistě šílí. A mění se ve chladnokrevného zabijáka. Dospěje až do té situace, kdy zabíjí i prostitutky, které si najme na večer a aby ukojil svojí chuť po zabíjení, neostýchá se vyběhnout za utíkající prostitutkou uplně nahý, ale ve sportovních teniskách a motorouvou pilou. V průběhu filmu se stane ještě několik zajímavých vražd ústící v konečný masakr, při kterém Patrick roztříli policisty, recepčního a starou paní u bankomatu. Konečná spověd svému právníkovi je taky velice zajimavá. A je neuvěřitelné co všechno moc a peníze dokáže. Pro mě ****. ()

Rodin

Nic jsem o filmu nevěděl a královsky jsem se bavil. Vraždění za zvuků Phila Collinse - to bylo opravdu neuvěřitelné. Pro mě osobně docela nečekaný bonbónek, sice už někým jiným trochu ocucaný, ale stále ještě chutňoučký. ()

Euchrid

Strašný film. Tak sterilní a odosobněný, že mu může být omluvou jenom to, že se jedná o záměr. Pokud tomu tak ale je a prazdnota o které mluví je také vyjadřovacím prostředkem, nemohlo to být skoro zvládnuté líp. Fráze, repliky a jednání všech přítomných tady nic neznamenají nevyvolavájí v divákovi (ve mně určitě) žádnou emoční odezvu, což dělá ze sledování krajně nezábavný zážitek. Žádná katarze nepřijde a pointa jenom prohloubí marnost jakékoli snahy o rozuzlení. Ale stejně se filmu i knize svým způsobem podařilo to, že jsem si její sdělení přeložil do lidštější formy sdělení a témata o kteých mluví mě výjimečně zaujaly. Bale mě překvapivě chvílemi zklamával. ()

Helmík27

American psycho je především o Ch. Baleovi; předvádí zde možná svůj nejlepší výkon vůbec a celý film táhne k absolutoriu. Myšlenky o absurditě a povrchnosti dnešního světa film servíruje naprosto dokonale (ranní péče v úvodu filmu, scéna s pláštěnkou... to jsou naprosté divácké orgie), to všechno podložené parádními monology a parádní hudbou (tady opét vyhrávají výše zmíněné scény). Bohužel film působí lehce nedotaženě ve všech dějových rovinnách, což sráží hodnocení ke čtyřem hvězdám. (Pod čarou bych se ještě zmínil o R. Witherspoon, která se líbila, a o pasáži s motorovou pilou, která mi jako jediná přišla trochu moc a nedával bych ji tam.) 85% ()

markyzgero

Jak říká muj kámoš:"když jsme se tu všichni připosrávali u beatníků, bylo pár lidí, který objevovali knihy B.E.Ellise a byli o dva kroky vepředu". Moje geneze:film-knížka-film...Totální, postmoderní, yuppícká fantasmagorie, která snese srovnání s kultovníma dílama předešlejch generací. Předloha je roztříštěnější,stylově věrná svejm předchůdcům, fim nabízí větší ucelenost, srozumitelnější konec a hlavně důraz na povrchnost, která není samoúčelná jak po dějový, tak po obrazový stránce. A co si budeme povídat... Scéna s exhibicí vizitek patří do zlatýho fondu kinematografie.http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y ()

dEstr0y3r

"Do you like Phil Collins? I've been a big Genesis fan ever since the release of their 1980 album, Duke. Before that, I really didn't understand any of their work. Too artsy, too intellectual. It was on Duke where Phil Collins' presence became more apparent. I think Invisible Touch was the group's undisputed masterpiece. It's an epic meditation on intangibility. At the same time, it deepens and enriches the meaning of the preceding three albums. Christy, take off your robe. Listen to the brilliant ensemble playing of Banks, Collins and Rutherford. You can practically hear every nuance of every instrument. Sabrina, remove your dress. In terms of lyrical craftsmanship, the sheer songwriting, this album hits a new peak of professionalism. Sabrina, why don't you, uh, dance a little. Take the lyrics to Land of Confusion. In this song, Phil Collins addresses the problems of abusive political authority. In Too Deep is the most moving pop song of the 1980s, about monogamy and commitment. The song is extremely uplifting. Their lyrics are as positive and affirmative as anything I've heard in rock. Christy, get down on your knees so Sabrina can see your asshole. Phil Collins' solo career seems to be more commercial and therefore more satisfying, in a narrower way. Especially songs like In the Air Tonight and Against All Odds. Sabrina, don't just stare at it, eat it. But I also think Phil Collins works best within the confines of the group, than as a solo artist, and I stress the word artist. This is Sussudio, a great, great song, a personal favorite. " ()

coco.brice

:-))) a četl jste někdo literární předlohu?:-) no...neberte to vážně...:-)...aspon se dozvíte,co v dnešní managerské době čekat od yuppies u vás ve firmě:-)..a bude Vám jasné,že je to hlavně o tom kam se jít najíst a co si vzít na sebe...:-) autor jak filmu....tak potom Ellis v knize si prostě utahuje z novodobých pánů Wall Streetu,ze zlaté mládeže...nic víc v tom nehledejte:-) ()

Lobotommy

Chytnu-li se jediných dvou pevných bodů ve filmu, kterými byli sekretářka a Willem Dafoe, tak pořád stojím na dost vratký podlaze. Asi v tom hledám něco, co tam není, a tak nějak nevnímám, co tam je. Na druhou stranu se na to nějak koukat dá, projednou, už kvůli hereckým výkonům. ()

ilovebritain

Takže Bateman-Batman-Bale. Kruci to je ale. Film je to ovšem dobrý a to zatraceně. Plně souhlasím s názorem výše jmenovaného, že se jedná o satirickou komedii. Některé scény probouzejí hlasitý řehot.... ()

Bezda22

Postava Patricka Batemana je zajímavá, plná nenávisti a vzteku. Škoda, že takovej neni celej ten film. Bateman je jinak výbornej magor, kterýho Bale zahrál dokonale. Sotva 55% ()

DjangoDoe

Americká kravina preplácaná brutalitou a odporom k ľudom zavŕšená nedotiahnutým a tak trochu debilným koncom sa predsa nemôže stať kultom, za ktorý sa film považuje. "Zjedol som pár mozgov, v reštaurácií zle varia." Pár hlášok, zopár dobrých scén a ani Bale v papučkách s motorovkou to nedotiahnú nad 3*. Z druhej strany, Bale je jednoznačne presvedčivý a rola psychouša mu perfektne sadla . ()

sethi

Bale je famózní, učůrávám....to je prostě Bůh! Jen jestli on v sobě z toho monstra kus nemá :-O ? Jinak 80.- tky moc nemusím, ale kvůli němu to prostě nesmíte vynechat! ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Po přečtení vysvětlujících recenzí, si říkám proč to raději nebyla kvalitní psychárna, než něco pseudo-filozofického. Bale výborný a ujetě vtipný! ()