Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku, pracovní postup. Co ho však vede k tomu, stát se krvavým zabijákem, ví jen on sám. (oficiálny text distribútora)

Paity

Musím říct, že Americké psycho je přesně ten typ filmu, který je na první pohled dost nenápadný. Ale Christian Bale ačkoli příliš není vidět a neplní titulní stránky bulváru (USA), tak přesvědčil, že rozhodně umí. A s ním se svezl i celý film, který je skutečně dobrý. ()

AdamesWWE

[7/10] Výsledný dojem je rozhodne pozitívny a Americké psycho ma dosť upútalo. Príbeh je celkom dobrý a dôležitá je tu hlavná postava, ktorá je veľmi zaujímavá a Christian Bale hrá výborne, zvyšní herci sa mi tiež páčili a potešil Williem Dafeo. Film má ideálnu dĺžku a stále mal dosť slušnú úroveň, nieje tu žiadna scéna ktorá by bola nezaujímavá alebo nudná, takže som aj s celkovým podaním filmu spokojný. Ale ocenil by som trochu viac hororových scén, ku koncu ich pribudne, krv, brutalita a tieto scény sú svojím spôsobom perfektné. Bale ich skvelo komentuje svojimi rečami a sú tu aj dobré dialógy. Ešte okrem pridania hororových scén by som ocenil väčšiu prepracovanosť a dôvod, prečo bol Bale vrahom. Okrem týchto dvoch vecí som dostal slušný horor, príbeh, hlavná postava, hororové scény, atmosféra a aj hudba, všetko je na dobrej úrovni. ()

Kanca

Žádná "brutální černá komedie", spíš to bylo brutálně teatrální, ale myslím, že to byl účel. Nicméně i tak jsem se celkem bavila, hlavně díky Baleovi, který byl opět úžasný...50% ()

Miller

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, věčný kandidát do top10, asi nejkultovnější film mojí generace. Geniální Bale ()

Mafiapau

2 hvězdy za úžasnýho Balea, kameru a vygrejdovanou atmosféru. Sonda do kebule diváka na výbornou, bohužel bez pořádnýho rozuzlení tak vygrejdovanýho příběhu kterej by opodstatnil celej příběh kromě toho že si Mary Harron a Dženeví mysleli že jedou těžkou školu Lynche. Bohužel. Nechávám tento film jedním v žebříčku WTF filmů. ()

F.W.Colqhoun

Where did you get that overnight bag? / Jean Paul Gaultier. Patrick Bateman si na živobytí vydělává jako president firmy svého otce. Příznačně se nedovíme, v jakém oboru firma působí a vkrádá se pochybnost, zda to ví ústřední big-time-CEO. Na každý pád je to jedno - zájem hlavního hrdiny spočívá v něčem jiném - populární hudbě, kosmetice, péči o sebe, vizitkách a - mergers and acquisitions? Nikoliv - murders and executions. Románová předloha B.E. Ellise je stále živá, zžíravá satira dávno překonané povrchnosti 80. let, adaptace Mary Herron film tak dobrý, jak může být adaptace knihy, na kterou má každý vlastní názor. na každý pád dost dobrý na to, aby představovala kult pro ty, kteří rozumějí.  PB, jehož hlavu neopouštíme (doslova) je skutečně mistrně napsanou postavou, která s ohledem na turbulentní vývoj konce dějin bohužel neztrácí na působivosti, byť jsou jeho současnější vtělení obvykle poněkud movitější a esoteričtější (viz skvělý Mark Rylance jako Peter Isherwell v McKayovu K zemi hleď!, kde se objevuje po boku původně zvažovaného představitele PB, Leonarda DiCapria). Ellis sice možná napsal knihu, která má své literární limity (dobová ani současná kritika k ní není příliš shovívavá), ale nápad vyrobit anti-hrdinu, který není antitezí, nýbrž prohloubením charakteristik svého vlastního obludného prostředí, je brilantní. Hlubší vhled do Batemana, o nějž se mimochodem zoufalý hlavní hrdina pokouší neúspěšně realizovat, umožňuje spíš četba knihy, ale je tu cosi, co nevyhnutelně obsáhlejší a x-krát brutálnější předloha neobsahuje: herecký výkon Christiana Balea. V kariéře tohoto skvělého herce představuje raný, nezpochybnitelný vrchol, který již bohužel nemůže překonat. (Všichni, kdo by chtěli blábolit o Batmanovi, nechť si laskavě trhnou nohou.) Napsal bych víc, ale musím vrátit nějaké videokazety. ()

jakeer

Má to vtip, kritiku spoločnosti, dobrý strih, retro hudobný podmaz, herecké hviezdy a napokon to celé smeruje k ničomu. Šokujúce je to možné explicitným násilím, inak ničím iným. Nevyužitý potenciál postavy detektíva či sekretárky. Ako triler film vôbec nefunguje, skôr zostáva po celý čas groteskou. Záver má asi navodiť mysteriózny nádych a.k.a Donnie Darko - aby diváci diskutovali, ako to vlastne bolo a čo je realitou. Ak to malo vystreliť Christiana Balea do prvej ligy, tak to účel splnilo - neskôr hral omnoho komplexnejšie postavy. ()

jabba

Chce to hodně odvahy přelouskat knihu od B. E. Ellise, která ze dvou třetin popisuje dvouřadové obleky s bílým proužkem a vázanky od Ch. Diora přes objednávky typu skopové s jogurtovou omáčkou a dušené mladé kapradí. I tak je to neuvěřitelně zajímavá ujetost i co se převedení na filmová plátna týče - můj velký oblíbenec a démonický filuta Patrick Bateman, který při sexu vypráví o poetice alb Philla Collinse, má svůj precizně propracovaný denní režim, uznává péči o tělo, zvláště pak pokožku a čas od času sní i pár mozků. ()

Haymar

Tři slova - kurevsky smíšený pocity! Už dlouho mě žádný film tak nepřekvapil i nenasral zároveň! První dvě třetiny - sonda do hlubin manažerovy (notně úchylné) duše aneb výborný "společenský psycho-thriller": Patrick Bateman cvičí, vydělává prachy (dá-li se tak říkat znuděnému vysedávání v kanceláři), patlá si sračky na xicht, šoustá, fetuje... má úplně všechno, proto tedy není divu, že ho jeho život již nudí a začne hledat vzrušení trochu netradičním způsobem - začne vraždit lidi (a to dost vynalézavým způsobem)!... Vše by skvěle fungovalo, pokud by v poslední třetině filmu scénarista a režisérka neproměnili hlavního hrdinu z uvěřitelného magora - v terminátora a zajímavý nápad a dobře plynoucí děj - v bezduchou chaotickou slátaninu... Dobře budovaná atmosféra je ta tam a vše korunuje absence jakéhokoli závěru... 2 hvězdičky za námět a (jako vždy vynikajícího) Christiana Balea ()

DannyBoy80

Nudný film o metrosexualnim narcisovi, který se zajímá o to kdo z kolegů má hezčí vizitku. Mezitím vraždí co mu příjde pod ruku. Film o ničem, nemá to žádný děj. ()

Shedom

Velmi zložitá záležitosť, toto hodnotenie Amerického psycha...Pokiaľ ide o výkon Christiana Balea, tak jemu dávam 5 hviezd bez váhania, nie je o čom. Rolu si užíval kráľovsky. Horšie je to s hodnotením filmu ako celku. Okrem "horor, mysteriózny, thriller, dráma" by sa určite hodilo aj označenie satira alebo paródia. Asi to tvorcovia nemali v úmysle, ale ja som sa neskutočne bavila, hlavne pri prvej vražde, pri tom ako si Bale zapína pršiplášť alebo čo to je a ten tanček, ktorý tam predviedol, no čosi neskutočné, je to proste maniak :) Zároveň som však aj musela odvracať oči, krváky a masakry nezvládam dobre, párkrát som počas sledovania filmu mala divné pocity v oblasti žalúdka, takže úplný čajíček to nie je. Skvelé bolo vykreslenie newyorských biznismanov, scéna s vizitkami je veľavravná a bolestivo trefná. Bude to zrejme chcieť minimálne jedno ďalšie pozretie, aby som mohla vyriecť definitívny verdikt. ()

DPH

* za začátek a ** za Balea... Je jasné, že film nemůže obsahovat všechny scény, které jsou v knížce (a já jsem ráda, že neobsahoval), ale režisérka často natočila půlku scény a druhou vynechala - Vánoční večírek zde byl, ale jak svou přítelkyni Bateman vylákal z jejího vlastního večírku do baru ne. Scéna, kdy P.B. pozval na večeři svou sekretářku do podniku Dorsia bez rezervace, pak střih a Jean u Batemana doma, co se stalo mezi tím se divák už nedozví. Při zpovědi jeho právníkovi o tom, jak zabil spousty lidí, se svěřil i s tím, že zabil svou bývalou přítelkyni Bethany, ale scéna, kdy se s ní potká je opět vynechána. A zrovna ta mi připadá celkem důležitá, protože poprvé je zde P.B. vylíčen jako normální člověk, který má city (aspoň na chvíli). A hlavně se mi zdálo odlišné celkové vyznění filmu. V knížce Batemana nenávidíte, ale film na mě (hlavně v závěru) působil tak, jako by mi ho snad mělo být líto ... Knížka je nehodnotitelná, film je průměrný ... ()

ondrula

To je až neuvěřitelný, jak se dá takové atraktivní téma zkurvit. Herecké výkony - vesměs trapné, snobárny hochů z Wall Street - vesměs otravné, akční scény - jak z šedesátejch let, proměny titulní postavy - nevěrohodné, smyčcové fidlání při jakékoliv vypjaté scéně - velmi debilní, výbuch auta po zásahu pistolí - to už snad nepotřebuje koment. V zásadě je to zklamání, zvlášť k přihlédnutí k době, kdy film vznikal a k výborným hercům, kteří tam hráli (obzlášť zamrzí epizodní nevyužitý potenciál W. Defoea). Špatný. ()

Ixbalanke

Zajímavé ztvárnění osoby žijící v materiálním a povrchním světě, která přijala všechna pravidla tohoto světa i s vlastním odosobněním a založením své osobnosti jen na svém těle. Nic jiného se od něj totiž ani neočekává. Film mi přišel jako volání zoufalé duše o pomoc a snažící se na sebe upoutat pozornost opravdu zvláštním způsobem, aby se o něj někdo zajímal i jako o člověka, nejen jako o tělo. Ale nikdo jeho volání nevyslyšel, protože se vše odehrávalo jen v jeho hlavě... ()

Mo.

"I think my mask of sanity is about to slip. " [--] Brutální vykreslení extrémně schizoidní psychiky jednoho "normálního úspěšného chlápka". Totální marnost a beznaděj nesmyslného života finančního magnáta transformovaná do děsivého výsměchu tomu, čemu říkáme "společenský úspěch". Film pro všechny, kteří si pořád ještě myslí, že šplhání po společenském žebříčku může nějak zaplnit to prázdno, které si v sobě všichni neseme. Patrick Bateman je dokonalým příkladem toho, jak to s vámi dopadne, když se dostanete do fáze, kdy máte takzvaně všechno, ale nemáte nejmenší ponětí, co s tím dělat dál. Další snímek, ve kterém se Christian Bale představuje v roli psychicky rozervané postavy - tentokrát je to ovšem absolutní psycho. [--] Celý vtip (jak ostatně napovídá pointa s prázdným pokojem na prodej) je v tom, že Bateman vůbec není "psychopatický vrah", ale docela normální (ehm) chlápek, který se nijak neliší od všech ostatních chlápků (finančníků) ukázaných ve filmu. Všechno, co se ve filmu děje má být jen předobrazem toho, v jakém stavu je psychika v jeho vlastní hlavě. Stejně jako Bateman předstírá, že je v pohodě, tak úplně to samé předstírají jeho "kamarádi", kteří jsou ovšem psychicky stejně v hajzlu jako je Bateman - což ovšem Bateman (a ostatní) neví a i to je součástí onoho psycha! Bateman si myslí, jak jsou všichni ostatní v pohodě (stejně jako si to všichni ostatní myslí o všech ostatních) a zároveň ho to žere, protože on v pohodě není a vidí, jací jsou přitom ostatní totální idioti (tak jak můžou bejt sakra tak v pohodě?). Jenomže oni se tak pouze tváří a všechno předstírají, stejně jako to dělá on; uvnitř se cítí všichni stejně a všichni (včetně Batemana) vzájemně hrají nesmyslnou přetahovanou na to, kdo se má líp, vzájemně si porovnávají vizitky a hroutí se z toho, když se ukáže, že někdo z nich má dražší byt. To je celá ta hra, která hlavního hrdinu přivedla do malého osobního pekla a na pokraj schizofrenického šílenství a to je ono klíčové sdělení Amerického psycha. ()

Lionheart

Toto mě naprosto pohltilo. Dokonale propracovaná psychologická studie muže, jenž má vše, ale je naprosto prázdný. Christian Bale je zde skvostný, perfektně vystihuje metrosexuálního psychopata (který se "podezřele Baleovsky jmenuje" Bateman - že by předurčení k Batmanovi?) a střídá masky, jak se mu hodí - chvíli neodolatelně šarmantní, chvíli ledově chladný a v okamžiku se rozplývá nadšením nad vraždou za zvuku svého oblíbeného CD. Nečekal jsem, že se mi to bude tak moc líbit, některé scény by měly být zařazeny do zlatého fondu - např. ta, kde se byznysmeni trumfují vizitkami. ()

J*A*M*A*L

Proč jsem se já blbec na toto koukal.Jediné co jsem si z tohoto filmu odnesl je že se mě trochu znepříjemnil Christian Bale.Asi musel bejt zfetovanej herákem když přijal roli tohodle psychopata.36% ()

Schuldiner

Jestli je to satira, ruku v ruce s cynismem, v ironické a krvavé parodii na dnešní dobu...netuším. Ten film je něčím hrozně moc drsný a brutální a nemám tím na mysli krvavá jatka, která jsou zde k vidění. Něco v tom je, ale já to nedokážu pojmenovat. Možná ani dostatečně pojmout. Ale ani chvíli jsem se nenudil. Trochu mi to připomíná Klub rváčů. Až tomu někdy dám znovu šanci, možná vše přehodnotím, v tuhle chvíli jsem na pomezí toho jestli mi to má něco říct nebo jestli nad tím mám mávnout rukou jen jako nad dalším výtvorem, který si jen hraje na něco, co vlastně nedokáže sám přesvědčivě a jasně podat. Každopádně Bale je naprosto úchvatný! On to jednoznačně táhne, prostě ON je ten film! ()