James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Belmondicek

V pořadí dvanácté nasazení nepřemožitelného britského agenta s krycím číslem 007 a povolením zabíjet. U albánských břehů se potopí britská špionážní loď. Toho chce využít šéf KGB generál Gogol a získat z potopeného vraku zaměřovací systém Atack. Jednou zárukou toho, že se tak nestane, je James Bond. Ten si nejprve vyřídí účty se svým úhlavním nepřítelem Blofeldem (kdysi mu zabil ženu), jehož hodí do továrního komína, a pak odletí do Madridu, kde se pustí do pátrání po vrahovi archeologa Havelocka a jeho ženy, pracujícího pro britskou tajnou službu. Zjistí, že za vším je nájemný vrah Locque, pracující pro řeckého pašeráka Columba. Poté, co se mu podaří uniknout několika vražedným útokům, dostane se až ke Columbovi, od něhož se však dozví, že  jeho hlavním nepřítelem je Kristatos, dvojitý agent pracující pro KGB.... Debutující režisér John Glen tentokrát nabídl mnohem jednodušší příběh, než bylo zvykem, plně to však vynahradil dynamičtějším dějem s větším množstvím efektních honiček a soubojů na zemi, ve vodě, ve vzduchu a dokonce i na lyžích. Zkrátka esence toho nejlepšího ze starých bondovek. Roger Moore je tady v té nejlepší formě, vedle sebe má okouzlující francouzku Carole Bouquet. ()

Hydr0gen

Všichni se tady rozplývají nad realističností, mě naopak snímek přišel jako seriál z 80., v lepším případě přelomu 80./90. let... Něco ve stylu Knight Ridera-skutečně, kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Bond, nikdo by to tom filmu ani neštěkl. Což neznamené, že je špatný... ()

Stejšn

Můj oblíbený Bond. Lyžařská scéna v Cortině nemá chybu. Ale Bibi deroucí se agentovi 007 do postele byla teda už moc i na mě. ()

helrohir

Ďalšia z Moorových bondoviek pokračuje v slabšej tradícii jej predchodcov. Skôr nezáživnejší príbeh o nejakom stratenom prístroji je jedným z hlavných kameňov úrazu. Ďalšia vec je Roger Moore samotný. Mám pocit, že už v tomto filme bol na svoju rolu pristarý a vo filme sú častejšie kaskadéri než sám Moore. Veď uznajte, keď už niekto potrebuje náhradníka aj na beh po schodoch, nie je všetko v poriadku. ()

Patches1984

Po sci-fi Moonrakerovi se vracíme zpátky na zem. A For Your Eyes Only má popravdě asi jednu z nejrealističtějších zápletek ze všech bondovek - místo lidstva a světového míru tu jde "jen" o jeden počítač na ovládání řízených střel a padouchem není megaloman s touhou ovládnout svět, ale jen obchodník, co zmíněný počítač chce prodat Rusům. Právě záporák mě nijak zvlášť nenadchnul, je takový nemastný neslaný. Zápletka není špatná, ačkoliv by si zasloužila trochu víc logiky (vedoucí závodník biatlonu si jen tak uprostřed závodu odskočí zastřelit Bonda a nikdo si toho ani nevšimne? Really?) a občas možná i nějaké to zkrácení (konec mi připadal už trochu natahovaný). Moorovi sice vážnější pojetí moc nesedí, ale udržel svůj průměr. A víceméně průměrně tak hodnotím i celý film, s malým bonusem za Columba a jeho pistácie. 7/10 ()

subic

007 vletěl do osmdesátek. Počáteční scéna s vrtulníkem bez pilota, honička v Citroenu kachna, potápění, lyžování i s motorkami na sjezdovce a zase potápění. Bílý Lotus je zničen, nahrazuje ho červeným zřejmě ideální do švýcarských Alp do olympijského St. Moritz. Moore už tu měl 54 let, obletuje ho tu mladinká bruslařka a taky dcera zabitých archeologů, zároveň si starý Moore hraje jakože na brilantního lyžaře. Na bobové dráze za sebou sáně, lyžař a motorkář, to je něco. Děj se pak přenáší do Řecka nějak mezi ostrov Korfu a Albánii, kde je potopená loď a spousta hledačů památek. Ale ke konci si 007 zahraje i na horolezce a to tu ještě nebylo. Nevýhodou Mooreovek je, že už mi celkem splývají. Téma je navíc trochu podobné tomu, co tu už bylo, tentokrát pod hladinou nezmizí letadlo ani ponorka, ale loď s kódovacím přístrojem na ovládání raket a je tedy jen otázkou, kdo se k ní dostane první a sebere to, co ukrývá. V pořadí třetí "nejlepší" Mooreovka. ()

maoc

Řecká mafie a kontramafie, reklama na Cortinu (ahoj Tofany, Cristallo, Rochetta, Sorapiss, Fanes, Fiames, Averau, Nuvolau, Formin, Cinque Torri, Antelao, atd. atp.) a krasobruslení, noření i lyžování (zase?!), honička kachnou, pomsta ženy, samé skvělé věci a sevřený příběh, ale prostě mne to nějak minulo. Holoubku můj sivý, na tý větvi krivý. ()

PlayEasy

Další velmi vtipná bondovka s vtipným Moorem, plnou dávkou akce a velmi hezkou písní, zkrátka Bond, James Bond jak má být. Už při začátku na lyžích to bylo skvělé a potom v Řecku též a nakonci v řeckých Meteorách (nebo spíše ve studiu:) to bylo perfektní, měli jsme celkem velká očekávání a do puntíku se vyplnila. 75% ()

Jehan

Velmi veselá bondovka, pro Čecha přímo lahůdková, zejména je-li milovníkem zimních sportů a ocení čs. pušku vzor 58 v akci. Roger Moore jako obvykle s nadhledem. ()

Jereme

Být zde Rodger Moore tak o dvacet let mladší, tak si troufám říci, že by to mohlo kandidovat na jednu z nejlepších Bondovek, ale takto, přestože se snaží co mu ještě jeho zbývající síly stačí, mu prostě někdy v akci dochází dech... Ale i tak je to fajn zpestření, kdy po poměrně dlouhé době přichází zase jedna trochu vážněji pojatá... For your eyes only má poměrně kvalitní scénář, krásnou Bond girl (jednu z nejhezčích vůbec) a atmosféru dotváří i jeden z nejpovedenějších soundtracků... ()

Pete

Moore #5 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Kristatos, první zlodouch, co se půlku filmu tvářil jako hodnej pašerák, kdo by to byl do něj Řek? Ale moc se nepředvedl, a nakonec dostal kudlu do zad od Topola. ()

mrclTV

Po slabučkom Moonrakerkovi je toto o niečo lepší výkon (v prvej hodine aj pomerne zábavný, ale našťastie ešte celkom dobrým spôsobom, nie ako Moonraker). Ani vlastne neviem aký tu bol poriadne dej, ale Bond si to rozdá s nepriateľmi snáď na všetkých športoch zimnej olympiády! No hlavný problém je, že začínam pociťovať únavu z Rogera Moora, zdá sa mi, že už hrá Bonda pridlho (a toto stále nie je jeho posledný film), chcelo by to zmenu. Len tak tak za 3*. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)