Akční thriller ze současného New Yorku s první hollywoodskou rolí Karla Rodena, který je zde protihráčem takové star, jakou je Robert De Niro. Emil a Oleg se vracejí do New Yorku pro svůj podíl z dávné loupeže. Když zjistí, že peníze jsou už dávno pryč, vezmou věc do svých rukou - jejich kumpán za to zaplatí životem. Případ dostane do rukou detektiv Eddie Flemming. Je zděšen způsobem, jakým byla vražda provedena, a faktem, že se zločinci snažili vše zamaskovat obrovským požárem. Spolu se svým kolegou se pouští do složitého vyšetřování - nejdříve však musí najít klíčovou svědkyni, mladou dívku, které se podařilo uprchnout z bytu těsně před vraždou... Ve dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se Flemming pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o ni mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem nesmlouvavější a záhy se roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se ale může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dost inteligentní na to, aby předstíral blázna... (oficiálny text distribútora)

OG_Swifty

Jeden z filmů, kde jsem fandil záporákům. Těžko říct, jestli za to může Karel Roden nebo ten způsob, jakým jsou detektivové prezentováni...... hasič je prostě nesympatickej vocas a De Niro ... mno jsem rád, že ho zabili. Akorát ten konec pro mě jinak docela koukatelnej film shazuje do koše blbostí... kdyby alespoň zabil tu reportérku nebo toho hasiče, ale ono se blbovi nestane nic... prostě shit ()

Malarkey

Pro Karla Rodena zásadní film jenž se díky němu vryl americkému divákovi do paměti svým bezprostředním chováním...takového psychopata jsem dlouho neviděl. Pak se nemůžu divit, že zabije i Roberta de Nira, který hraje superpoldu, kterého mají všichni rádi. Pro mě jako Čecha je to film s mnoha nesrovnalostmi, ale budiž pro Rodena zlom, v USA film oblíbený tak proč to dál pitvat. Jinak bych filmu ještě vytknul délku která přesahuje bezmála dvě hodiny, ale zato akcí sršící a málokdy nudící i když dvě hodiny na akci jsou dvě hodiny... Jinak během této doby mě stihnul zaujmout ruský sympaťák Oleg, který hraje Rodenova parťáka (ano stále jsme bráni jako východ Evropy takže tu máme dvojku čech + rusák) a bylo mi ho nakonci docela líto i když dosáhnul toho co si vždy přál. --- Takže oni uhoří, ale přitom se milují? - No lidé mají jiné priority. ()

Deverant

Film měl asi ambici být snímkem zobrazující mediální manipulaci a manipulovatelnost médií, honbu za lacinými senzacemi a excesivnost naší kultury, případně další přilehlá rozhodně zajímavá témata. Nějak se mu to ale cestou od nápadu k realizaci nepovedlo. Už představení obou kladných hrdinů - s médii spolupracující a jimi milovaný zkušený detektiv (trochu to připomíná L.A. Confidential, ne?) a pohledný mladý poldo-hasič (jeho entrée scénou v parku - mírně řečeno, k smíchu), tedy něco jako De Nirova role v Backdraft (ale na co má hasič pistoli jsem neprohlédl; možná místo sekyry) trochu zavání béčkem. Roden je ovšem bezesporu přiměřeně vyšinutý, a je patrně největším (skoro se mi chce říct jediným) kladem filmu. Dál 15 Minutes většinou působí jako by je opravdu režíroval, točil a stříhal Oleg Razgul, režisér (Razgul? kdo ty jména vymyšlí by mě opravdu zajímalo). Konec je potom jak z béčka osmdesátých let (a v jeden moment připomene neomylně Lethal Weapon a Rickse vykřikujícího "Zastřelte ho!", když mu padouch drží zbraň u hlavy), završený moralitkou, aby nikomu neuniklo jak to bylo s těmi médii myšleno. Ta jedna hvězda je za Rodena a obávám se, že nebýt Čech, nebyla by ani ta. ()

eraserhead666

Tak tohle je film, ve kterém jsem porpvé viděl Veru Farmigu... Ty její oči... Film, v němž prostý český herec sejme profíky z júesej, v jednom případě doslova. Roden v dosud pořád asi nejlepší své zahraniční roli. Už kvůli němu stojí za to dívat se na film v původním znění. Když si s Taktarovem povídají on česky a Oleg rusky, je to fakt sranda. De Niro prostě standard, nevím proč, ale Burnsovi jsem se musel smát, prostě když byl na place, měl jsem na tváři takový potměšilý až škodolibý úsměv, nevím, je to jedna z jeho nejlepších rolí, co jsem viděl. Theron a Cattrall potěšily i přes to málo času, který dostaly. Možná je ten film trochu dlouhý, ale je fajn. ()

honajz

Jedno z nejmizernějších DVD roku. Z obalu se nikde nedozvíte, že zde hraje Karel Roden s Robertem De Niro, a i provedení DVD je tristní. Když vezme disk do ruky někdo neznalý, nemá jak zjistit, že tenhle film patří k jedněm z nejlepších zahraničních hereckých počinů Karla Rodena. Absolutně nechápu marketing distribuční firmy, která měla v ruce mocnou zbraň pro prodej a absolutně ji nepoužila. Ale možná dobře, protože ten disk za to nestojí. Nejprve však k filmu. Režisér John Herzfeld nám představuje příběh ze současné zmedializované Ameriky, kde je dnes slavnější darebák a vrah, než poctiví lidé. Kteří mimochodem nedojdou zastání ani u soudu. A tak není divu, že frustrace stoupá a jak policie, tak hasiči se snaží dva imigranty (jednoho Čecha a jednoho Rusa) potrestat a dostat nejprve k soudu a posléze, když soud selže, zkusit jiné možnosti... Snímek sice nastiňuje hodně zajímavé a dnes poněkud profláklé téma, herecké výkony jsou na vysoké úrovni, dojde k jednomu naprosto nečekanému zvratu, avšak délka snímku celé poselství zabíjí, stejně tak některé nedůvěryhodné (a z hlediska filmu zbytečné) situace. Pokud jde o disk, nabídne jen statické menu, žádné bonusy, v upozornění pravopisné chyby (minimálně u slov Česká a Slovenská republika - v textu jsou s velkým "r") i chyby v podtitulcích u filmu (Vvražda). Přitom všechna světová vydání mají docela hodně bonusů, rovněž nechápu, proč aspoň jeden nezavítal na počeštěný disk. Mizerný to disk mezi námi. ()

• Ve scéně v baru, kde Emil (Karel Roden) otevírá balení Excedrinu a je natáčen na kameru, je v záběru kamery vidět na stole krabička cigaret české značky Mars. Lze také přečíst česky napsané upozornění na krabičce o škodlivosti kouření. (Mydlivoj)
  • Během závěrečných titulků následuje ještě jedna krátká scéna. (griph)
  • Postava Karla Rodena se jmenuje Emil Slovák, jak je možné vidět v pasu na začátku filmu a v závěrečných titulkách, ale ve filmu mu říkají Slezák. (alienad)