Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal (Ben Stiller) zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej (Teri Polová). Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi (Robert De Niro), bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka. Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky. Jack ho vtedy podrobil aj testu na detektore lži. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin (Dustin Hoffman, Barbra Streisandová). Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali. Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Bernie je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu. Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu. Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne. (TV Markíza)

Odpocivadlo

Celkom vtipná komédia, usporiadaná rodina vs. liberálna rodina. Celé to sa mi zdalo vtipné. Ben Stiller sa do takýchto komédii hodí, myslím že s De Nirom hrali vyrovnanú hru. ()

kubilov

"Nad žlutým jen rukou máchni, co je hnědý, to hned spláchni!" Vynikající manželský pár Hoffman-Streisand, kteří by prolomili ledy snad i kdyby za nimi přijeli na návštěvu Hitler s Evou Braunovou. Když se k tomu přidá nejlepší stillerovský humor (tj. téměř žádné trapasy), ještě lepší De Niro než v jedničce a pořádně peprné sexuální dvojsmysly a narážky, strčí Meet the Fockers jedničku do propadliště dějin americké komediální filmografie. Malej Jack, multifunkční autobus a floridský ostrov Jebalů byly geniální tahy! ()

baclajean

Komédia na víkend, na zdriemnutie si pred obrazovkou. Je zvláštne sledovať DeNira v rolách tohto typu, po tom, čo si človek navykne na jeho drsné úlohy vo filmoch Taxi Driver, Deer Hunter či Cape Fear... Dustin Hoffman zasa fantasticky zapasoval do svojej postavy, pre mňa najlepší herecký výkon v tomto filme bol práve on. ()

lobo87

Druhý diel príbehu Gaylorda Jebala je rovnako zábavný ako jednotka. Na svedomí to majú hlavne nové postavy Gregových rodičov. Interakcia De Niro - Hoffman by bola ozdobou akéhokoľvek filmu a prekvapujúc dobre funguje aj na komediálnej úrovni. K tomu energická Barbra Streisand a staré známe postavy. Jebalovci sú Roachovov trefou do čierneho... 70% ()

Skeevee

Rozhodne lepsi nez prvni dil, vyborne jsem se bavila, kdykoli bych na to jukla znova =) sice misty trapny, ale tak co, to k tomu patri =))) ()

david666

Pokud by zde nebylo herecké obsazení jaké je tak by to bylo asi za ***. Jinak je to herecký koncert De Nira (ten je opravdu skvělý) Hofmanna, Streissand a Stillera. Možná oproti Fotr je lotr je dvojka trochu slabší ale zas to vynahrazují herci. A scéna se "synem" Stillera mě fakt dostala. JInak teď jsem viděl dabovanou verzi a dle mého se dabing Barbry Streissand nepovedl. ()

TesterX

Uřvanější pokračování přizabila úděsná Streisandová, kterou by měli napíchnout na kůl a vystřelit na oběžnou dráhu. ()

E.T.Martin

Jmenovat se Gaylord Focker není žádná výhra, a pokud máte milé, ale trochu šáhlé rodiče, tak si zkuste pozvat domů svého budoucího tchána a tchyni... Ještě lepší ne jednička. ()

májovec13

Po druhém shlédnutí posouvám směrem dolů...první díl byl vtipný, tohle vtipný nebylo, alespoň pro mě...navíc fakt nemusím MechaStreisandu:) ()

p.a.douch

Pro mě zklamání a myslím, že strašně promrhanej potenciál. Škoda, škoda - takový obsazení a vcelku slušnej první díl. Zkrátka na tomhle filmu mě skoro nic nebavilo. Na trojku snad ani nenajdu odvahu. 45 %. ()

TheMe

Dokázal bych si představit poněkud lepší téma k debatě, než bylo ve filmu, ale i tak se mi dvojka líbila skoro stejně jako jednička. ()

Misterioso

První díl považuji za průměrnou zábavu, takže jsem nečekal nějaký výraznější posun u dílu druhého, byť jména Barbry Streisand a Dustina Hoffmana ledacos slibovala. Naštěstí ty sliby nebyly plané. Celý díl nabyl kvalitativního posunu a to asi především díky zmiňovanému manželskému duu Fockerových, jejichž kreace a herecký talent skýtají tolik humoru, až jsem byl sám překvapen. Bavil jsem se královsky. PS: Doufám, že až budu starý, tak budu mít taky takového sex guru, jako je Streisandka. ()

Chris_Mike

Druhý díl Jebalů, serie která (ne)štastně katapultovala Roberta DeNira na scénu komedie. Oproti jedničce, lehčí, milejší s větší dávkou těch "dobrých postav" viz. Dustin Hoffman, který působí opravdu skvěle. Ano ten by se pro samou dobrotu klidně rozdal :) A protože DeNirova mafiánská léta jsou nenávratně pryč, dám tomu filmu 4. Líbilo se :) ()

Etherium

Super filmy (všetky tri), do dokonalosti chýba už len štipec. Dosť scénok je tam na zasmiatie, hercov mám rád, De Niro sa sem hodí, ako riť na šerbel. ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)